Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Je to uondaná přiblblá kriminálka nebo wtf parodie na uondanou přiblblou kriminálku? Fakt nevím. Jisté je, že se tam první hodinu vůbec nic neděje, aby pak po nekonečném plkání srandovního Cruise s příšernou Rosamund Pike proběhla jedna auto honička. Mission Impossible se tedy nekoná, stylový thriller ale už vůbec ne. 60%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

5589 barviček, 1897 zvířátek a 1587 hodin stopáže. Subjektivně. Ale je to hezká pohádka s fantastickým finále. 70%

Expresní zásilka (2012)

Kdo by řekl, že newyorským superhrdinou roku 2012 nebude Amazing Spider-Man, ale Amazing Willee-Man? Špičkově natočená zábava. 80%

Pí a jeho život (2012)

Kdyby povinné hodiny náboženství na střední škole vypadaly takhle dokonale, nechodil bych místo nich na cigáro. Trosečník meets Světová náboženství v kostce, to vše jako opulentní vizuální žranice. Poselství jde mimo mě, obrazovým kejklím však tleskám. A na to, že maximum času strávíme v jednom člunu, to šlape obdivuhodně. 75%

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Mrtvoly se nevyplatí oživovat. Podobně to platí i o předchozí práci, v tomto případě kraťasu, Time. Frankenweenie má uspávací vizuál, dialogy i postavy. A hlavně odzívané finále. Jedná se spíš o chtěný dojáček, který je v letošní záplavě "hororových" animáků trochu do počtu. Nemůže to myslím bavit ani děti, ani dospělý doprovod. 50%

Anna Karenina (2012)

Pošlu na to mámu. Bude mít radost, že kouká na velkou lovestory jak z časopisu Story, že se to jakoby odehrává v divadle a že to Keiře sluší. Já jsem z toho měl taky radost. 70%, české titulky: Anna Kareninová.

Méďa (2012)

Podobná čirá komediální radost jako loňské Bridesmaids. 90%

Argo (2012)

Film o síle filmu. Možná ne snímek, ale thriller roku určitě. A to, že je jen "učebnicově napínavý", těm mým několika infarktům nezabránilo. 90%

Atlas mraků (2012)

Pětiminutový trailer na film Atlas mraků byl prodloužen o 159 minut. A vznikl z toho trailer číslo 2, pardon, film Atlas mraků. Nesrozumitelné, roztříštěné dílo. 70%

Ocelová pěst (2011)

ABSOLUTNÍ guilty pleasure. Finální clash je podobně strhující jako poslední závod Speed Racera! 90%