Sicario 2: Soldado (2018)

Oproti jedničce se nejedná o bůhví jakou akci a kvalitou je Soldano jen o chlup lepší. Emily vystřídal více Brolin a Del Toro se rozhodne jednat na vlastní pěst a převést přes hranice Mexika unesenou dívku, která měla být klíčem k vyvolání války mezi kartely. Celá zápletka se točí kvůli útoku na civilisty v obchodě, kolem pašování teroristů a lidí přes hranice. Nejvíc mě pobavila scéna, kdy je Toro ve stopách dívky, kterou zachrání trefou do hlavy týpka, kterej se tam rozprskne jak meloun a nasednou spolu do auta. V autě nejsou přední hlavové opěrky, ale jen co se otočí na cestu a jde na ně záběr, mají za hlavou pěkné kožené opěrky :D. Jinak Brolin to drží nad vodou a vůbec jsem se nebál, že by chlapské duo byli horší než Emily z jedničky. Konec je pěkně otevřenej a vůbec jsem nechápal, kdy se domluvil ten malej kluk s Del Torem. Ikdyž mi bylo divný, že tak malej kluk by ho střelil přesně do pusy. Tak třeba do třetice se podaří natočit the BEST! Zvedám laťku na 70%

Debbie a její parťačky (2018)

Je zbytecny srovnavat s Dannyho partaky. Holky fungujou dobre, ale charismaticky i celkovou zapletkou se to neda rovnat. Nicmene oproti dvojce se mi libi Debbie parta daleko vic, Sandra zazarila a tak zvedam hodnoceni. Zapletka jednoducha, Debbie pusti z vezeni a s pomoci tymu chce ukrast nejdrazsi klenot. Aby ho ziskali, musi spojit sily s navrharkou, pomoci ktere se dostanou k celebrite, ktera jim poslouzi jak sperk ziskat. 70%

Insidious: Poslední klíč (2018)

Bohužel jsem třetí díl počátek neviděl, ale i tak se jedná o nejslabší díl série Insidious. Elise se pouští hluboko do minulosti a její pomoc potřebuje muž v Mexiku, kterému narušuje klid démon v domu, kde ona vyrůstala. Vydává se tedy s partou duchologů na místo, odkud kdysi utekla. Potká po letech svého bratra a dozvíme se, že v dětství neviděla se svým darem jen duchy, ale i týrané ženy! Díky tomu se dostane opět za červené dveře, kde se pokusí nadobro s démonem skončit. K tomu jí pomáhá duch jedné z obětí, ale i její neteř a duch matky. 55%

První očista (2018)

Prolog tehle brutalni serie, ktery poodkryva zamery vlady s jejim experimentem ocista. Serie by se uprimne uplne bez tohoto dilu obesla, nebo pri nejmensim by se dal zvladnout lip. Tvurci se opet zamerili na brutalitu a vsadili na cernou kartu doslova a do pismene. O to je to horsi, kdyz veskera kriminalita a nasili poukazuje na cernochy v Americe. Co se musi nechat, to je atmosfera a zabery na vrazdy. Ve zbytku se jedna o takove nadprumerne becko, co nesaha predchozim dilum ani po kolena. Proste prumer ktery nenadchne, ale za shlednuti stoji. Ocista se spousti kazdou chvili, davy lidi oslavuji na ulicich kam se vydavaji psychopati, ale i lide s chuti se pomstit a vrazdit. Vlada na vse prihlizi kamery po cele ctvrti. Vse ale nenabyra tempo a proto je vyslan maskovany team, aby se o vse postaral. Nicmene si vybrali spatnou ctvrt, kterou si brani mocny boss. Jatka muzou zacit! 55%

Temné síly (2018)

Temne sily predstavuji prolog do nove sagy ve stylu Labyrintu. Ruby jako jedina ze super schopností barvy oranzove, prezila epidemii pri ktere vymreli deti a na svem uteku pozna teen particku s kterou se vydava najit skryty tabor prezivsich deti. Cestu jim komlikuje vlada, co zbyra deti a rozdeluje je do barev podle schopnosti a vyuziva, ale take liga spravedlivych, ktera se nemusi zdat tak spatna, jak se ke konci dozvime. Pekne efekty, prijemne obsazeni, chtylavy dej, minimalne hodinu to fakt slapalo, skoda konce. 80%

Upgrade (2018)

Zajimava scifi akcni jizda, ve ktere hraje roli maly mikrocip budoucnosti, jediny sveho druhu a taky nejspis posledni po prekvapivem konci. Hlavni hrdina mi hodne pripominal Toma Hardyho, je pravdou ze kdyby tam hral, tak by mel film jeste lepsi hodnoceni. Grey zije v moderni dobe ovladane pocitaci, ale uznava starou techniku. Jednoho vecera kdy se vraci se svou zenou v jejim modernim voze, prestane fungovat auto pilot a zpusobi nehodu. Zahy jsou prepadeni, zenu mu zabiji a jemu prostreli michu. Po probuzeni je ochrnuty a bezmocny. Nasledne ho navstivi znamy vedec, ktery mu nabidne pomoc s implantovanym cipem, po kterem bude moci ovladat sve telo. Zakrok se podari a nejen ze zacne chodit, ale ziska bojove schopnosti a noveho vnitrniho partaka Stema ve sve mysli. Vrazedna vendeta muze zacit! Policie vše vyšetřuje a je jí divné, že při každé vraždě je poblíž Grey na vozíku. Úderem kdy se Stem vyřadí od heckerů, začíná být nekontrolovatelný a jde si za svým cílem, převzít kontrolu nad Greyem a zůstat jediný svého druhu. 80%

V oku hurikánu (2018)

Škoda, že se tvůrci nedrželi vyloženě jen hurikánu a nenatočili katastrofický film. Jasně nápad dobrej, lupiči co si vytipují vládou zabavené peníze v odlehlé vesnici a tu přepadnou.. zrovna když se blíží hurikán. Co také jiného čekat od akčního béčka? A tady se opravdu jedná o nadprůměr, jak v efektech, tak i herecky vyrovnané. Ale potenciál na dobrej katastrofickej film tam prostě byl, když vezmu co natočili s malým rozpočtem. Škoda, třeba to vyjde příště a tvůrci nás překvapí... 60%

Padesát odstínů svobody (2018)

Poslední díl do skládačky této romantické saďárny zapadl dobře. Anastazii trochu narostly křidýlka a už se začíná chovat jako opravdová žena Christiana. Líbilo se mi, že do filmu dali trochu adrenalinu v pasážích s auty! Naopak mě neseděl závěr s propuštěným kolegou Jackem Hydem. To že tu bude klišé v podobě těhotenství a zároveň bezpečí Anastasie se dalo čekat. Některé pasáže i vtipné. Za mě dobry! 60%

Taxi 5 (2018)

Po deseti letech bych čekal víc! Ale pár vtipných hlášek tu je a nejvíc drží nad vodou 1.hlavní hrdina Sylvain, 2. opět bílej taxi a hudba, 3. Ferrari a honičky městem, 4. pěkná mechanička, 5. Gilbert! Zbytek je tak nějak okopírovaný z předchozích dílů a celkově postavy stojí za nic. Nejvíc mi asi vadila policejní tlustoprdka a hlavní italskej boss! Synovec Daniela opravdu moc nepodědil a spíš vypadal jak synovec Emiliana. Každopádně je to komedie a tak k tomu musí člověk přistupovat. 50%

Vadí nevadí (2018)

Hodně ve stylu nezvratného osudu, ale s vlastním rozhodnutím smrti! Herci v pohodě, lekačky v podobě upravených obličejů taky, závěr filmů sice už tak zajímavý nebyl, ale jako celek dobrý! Parta přátel se nechá přemluvit ke hře vadí-nevadí v opuštěném kostele. Tam se zároveň dozví, že hra je skutečná a ať nepřestávají hrát! Když se vrátí s dovolené umře jeden z nich a Olivia tuší, že je něco v nepořádku. Postupně se dozví pravdu, že na ně byla uvalena kletba a v jakém pořadí hráli, v takovém s nimi teď démon bude hrát kdekoliv s volbou odpovědi pravda-nebo úkol! 60%