Chirurgové (2005) (seriál)

Nepřekvapilo by mě, kdyby v pozdějších sezónách (skončil jsem u havárie letadla) zasáhl nemocnici všežeroucí sliz či mimozemští lupiči těl. Jinak ji a její mediky snad postihlo každé myslitelné neštěstí, někdy pro jistotu i vícekrát.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Abych rozřešil rozpory mezi fanoušky Walking Dead a Fear the Walking Dead: ve WD nesmyslnost a úpadek postav krystalizuje až v pozdějších fázích první a hlavně během druhé série, zatímco tento seriál už měl tento zárodečný krystal k dispozici a zbytečné postavy (tj. všechny) se tedy chovají nesmyslně už od samého začátku. Tvůrcům očividně nestačí zombie apokalypsa a musí dávát pompézně najevo, že největší kurva je stejně nakonec člověk a největší strach byste měli mít stejně z něj a název by měl být spíše: Fear the walking/standing/lying Man, or whatever else is he doing. Není komu fandit, otravnost postav jde od 10 k pěti a i celkem sympatický Daniel Salazar se nakonec zachová jako naprostý imbecil. Takže je to ve své podstatě stejný shit jako WD, nicméně FtWD k tomuto stavu nespějí během času, ale začínají v něm.

Temný případ (2014) (seriál)

Nádherný vizuál a atmosféra, jež skoro omlouvají občasné logické úlety a scénáristicky naprosto odfláknuté detektivní finále (je dosti laciné, pokud se na viníka nedojde postupnou logickou dedukcí/detektivní prací, ale touhle heurékou jednoho z hrdinů, která vlastně celé předchozí vyšetřování naprosto odsunuje stranou). Skoro. Také v člověku spolu s Rustem zůstane ten pocit neukončenosti, a vlastně i zklamání, kdy si tvůrci vytyčili mnohem vyšší horu, než na jakou nakonec vyběhli.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Trailer je, jak už poslední dobou bývá zvykem, mnohem lepší a mnohem naléhavější než samotný film (hlavně díky využití parádní suity ze Sunshine). U filmu zvláště začátek pozbývá vpodstatě jakoukoliv atmosféru a všechno je jen odkecáno a shrnuto postavami. Z tohoto zkratkovitého a poměrně nudného rozjezdu film nabírá na obrátkách, ale už prostě nějakého úchvatného vyvrcholení dosáhnout může jen stěží - a také nedosáhne. Jinak pár moc pěkných momentů, opět velmi charismatický Fassbender a rozkošná Page. Ale je to paradoxně lepší Rosomákova "sólovka" než X-men Origins: Wolverine (Wolverine samotný jsem zatím neviděl). Slabší čtyři.

Godzilla (2014)

Možné spoilery. Nádherný vizuál, super režie, super audio. Jak si to vše ale užít, když scénáristicky je to taková nesmyslná slátanina? Proč by kurva mělo prehistorické monstrum EMP attack? Nebo to byl jako vedlejší účinek žraní atomovek? Jak může být něco, co se živí radiací, na vrcholu potravního žebříčku? (Radiací se "živí" rostliny, "spodina" potravního řetězce, pokud se nemýlím.) Proč by existoval parazit takového organismu, ale zároveň byl schopen se živit i "normálně", neparaziticky? Ano, rostliny mají parazity, dokonce i rostlinné, ale ty pak mají problém v něčem jiném, což "motýl" očividně neměl, protože byl schopen existovat i bez godzilly. A proč by kurva godzilla tyhle příšerky lovila, ale jen je zabila a pak si vykročila pryč? Ještě k tomu si vyvinula jakýsi způsob jejich odposlouchávání a stopování? Co to je proboha za pokřivený vztah hostitel/parazit? S tím by si měli zajít k Hannibalovi. Když už si chcete hrát na vědecké pozadí, please, do the research. Ve chvíli, kdy godzille zajiskřil ocas, už jsem jen čekal, že ztransformuje do nákláďáku a odjede pryč. Shrnuto, velmi efektní kravina, víc než tři hvězdičky si něco takového nezaslouží.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Další z filmů, které jsou formálně velmi povedené, nicméně scénáristicky naprosto mizerné, s jednou překvapivou scénou (s tím jak je i natočena je naprosto parádní a chvíli jsem i přemýšlel nad 4*, ale -), která je navíc hned v zápětí naprosto zabitá trapným monologem plným největších klišé, které v danou chvíli ani nedávaly smysl, a úchvatně patetickým "časosběrným" záběrem). Promluvy postav byly celkově kámenem úrazu, smrděly papírem i za sedmero horami, a stahovaly tím pádem i herecké výkony. Dále video-vzkaz, který dává smysl jedině v případě, že přijmete fakt, že byl adresován divákovi, jakožto vysvětlení souvislostí (Spoiler: Chcete-li ochránit svého syna, asi není nejvhodnější vyžvanit do vzkazu, který chvílemi vypadá, že byl adresován širší veřejnosti, že je potřeba jeho krev na využití jedu z pavouků... Navíc, tyhle moc velké náhody jsou hloupé, kdyby ten pavouk kousl kohokoliv jiného, byl by v prdeli, ale kousne zrovna Petera, který má zrovna "kompatibilní" DNA...). Závěr také logiky moc neviděl (Spoiler: Harry ví, že Spiderman je Peter, ale přesto si myslí, že je Spiderman pryč? Proč proboha?). Škoda, Webb a Zimmer by si zasloužili lepší látku, jejich práci se snad nemá co vytknout.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Místy vtipné, hezké, ale věčně bez děje, bez ducha a bez smyslu - chlapecký Twilight. Na to, že má film 103 minut jsem si jej musel pustit na dvakrát, po rozhovoru kida a SS v hospodě (před ní) jsem jej vypnul a ani neplánoval znovu pustit. Žel, nuda je mocná čarodějka. Dialogy jsou celkově tak debilní, až je to vtipné ("I'm dying!")... A ty logické lapsy, může mi někdo vysvětlit, proč jeli zajmout další vesničany, když už měly v podstatě všechnu dobrotu z dolu venku? Ale jestli je tohle něčí fetish, proti gustu...

Poslední dny na Marsu (2013)

Záznam ochotnického divadla z 80. let... S debilní logikou. J*A*S*M si asi dělá legraci (postavy se chovají naprosto nesmyslně, kamera je jak ze záznamu svatby, hudba z hracího automatu, herecké výkony základní školy a humoru tady minimálně špetka je, Liev Schreiberovy hlášky jsou asi to jediné, co se dalo snést; to že to má vážný tón je spíše nevědomostí tvůrců, jak moc špatný film natočili, a nedělají si z toho k jejich smůle alespoň legraci). To, že je to vykradačka všecho možného, Alienem počínaje, Krajními mezemi konče, je naprosto zbytečné zmiňovat, jiné problémy jsou myslím mnohem závažnějšího charakteru.