Potomci lidí (2006)

Vynikající film, přesně ta vize budoucnosti, jak ji máme rádi: prach, šeď a rez. Při závěrečném výstupu z budovy mi po celou dobu běhal mráz po zádech. Byť se závěrečným poselstvím souhlasit nemohu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vzpominat pohorsene u podobnych filmu historii je jako vzpominat anatomii u cervene karkulky... ("Nelze si dost dobre predstavit, aby vlk pozrel dva lidi, aby tito byli nasledne zivi a zdravi z jeho zaludku opet vyjmuti!"). Film vizualne velmi povedeny a rozhodne nenudi, pravda, ze kdyby se v nem mluvilo (mnohem) mene, bavil by mne (mnohem) vice: slova vypravece i dialogy znely dost afektovane a obcas opravdu preslapovaly do patosu, coz k Spartanum sedi jako oblek simpanzovi.

Černá labuť (2010)

Po formalni strance takrka dokonale, co do pribehu dost trivialni, coz je duvod, proc je Black Swan slabsi nez predchozi Aronofskeho filmy. Jen jednoduchost pribehu vsak dovolila existenci orgasmickeho zaveru, jenz vyvolava silne emoce, ac na ukor jejich delky - je jako kokain: silny, lec kratky ucinkek.

Ájurvéda - umění bytí (2001) odpad!

Podle staroindickeho uceni se pro radnou ocistu musite vykoupat v ganze. Pokud ta neni po ruce, muze byt s uspechem nahrazena zumpou, spinavejsi stokou, v pravde polnich podminkach se muzete pozvracet, pomocit a potrit exkrementy. Pokud se Indove opravdu dozivaji vice let nez jinde (o cemz si dovolim pochybovat), bylo by to tak bezpochyby jedine proto, ze unudily smrtku k smrti: "Argh, dalsi Ind otraveny gangou..." "Dalsi osel otraveny bylinkovym cajem kdyz zapijel (per oralne v podstate neskodnou) rtut..."

Cikánka (2001)

Pekna hudba, pekne exteriery, pekna zena, pekna prsa a obcas i vtipne dialogy... Pekne 3 hvezdicky nebo trochu osklivejsi 4.

Dál než se zdálo (2010)

Vcelku vtipne scenky naprosto shazuje otravna, stokrat videna zapletka, coz je dost skoda; velmi slabe 4*... A to jen proto, ze mam Drew fakt rad.

Znalec psí duše (2004) (seriál)

Cesarovo nadmerne uzivani vyrazu obsahujicich slovo energie je ponekud usmevne az otravne, ale na to, ze u poradu o domacich zviratech vetsinou umiram nudou, zde jsem se docela bavil a pokud se da NGC verit, neda se nez smeknout pred umenim tohoto 'zarikavace psu'.

Město duchů (2008)

Pata hvezdicka za velmi dobrou hudbu...

Stopky lásky (2009)

Napad je to samozrejme nesmyslny, dale tomu trochu skodi nektere nedomyslenosti (proc by by byl odpocet na hodiny, minuty, dokonce sekundy, kdyz nakonec skonci vzdy o pulnoci?, "hladiny oxytocinu" si take mohli odpustit, ta se prece neda - a pro rypaly: ne, ani se nepujde dat - predikovat na zaklade nejakeho mereni, tak co to ma s tim mit jako spolecneho?), ale jinak velmi povedeny film, a uz proto ze je to o lasce a nemuze byt tedy zalozeny na realite, zminene nedostatky muzu do hodnoceni promitnout jen stezi. Kdo chce take ve filmech realitu...