MasterChef (2012) (pořad)

Není to samozřejmě tak hrozné, jak se zdá z průměrného hodnocení: to je spíše dáno tím, že za to, jak se ti tři porotci snaží zarputile a neoblomně tvářit, má člověk chuť jim jednu natáhnout - a "odpad!" zde zřejmě funguje jako zástupce políčku. To ostatně napovídá i fakt, že "porotci" jsou naprosto konzistentně obsahem negativních komentářů. Za to se však na komentující člověk vážně nemůže zlobit, sám s tímto pokušením bojuji. Nicméně se musím přiznat, že mne výsledek a hodnocení zajímalo a pokud se dá něco vyvodit z předložených záběrů, pak to, že porotci nejsou blbci a svému řemeslu rozumí (viz to, že byli schopni po chuti rozeznat chyby, "laciné triky" soutěžících). Také to ve mne probudilo chuť naučit se pořádně vařit. Tolik k pozitivům. Negativy vlastně už vyplývají z předchozího: porotci dosti nešťastně přehrávají; ačkoliv mne zajímal výsledek a hodnocení, ne už tak postavy, soutěžící, což u Reality-TV je značný problém. Navíc, hudba je opravdu otřesná a je to celkově zbytečně, klišovitě předramatizované. Další sledování neplánuji.

Bourneův odkaz (2012)

Bourne Legacy je vlastně docela zábavný film, jehož jediným větším problémem je touha být jako starší brácha, potřeba přidružit se k němu, což se někdy sice celkem povede (remixovaná hudba), někdy méně (honička na konci) a někdy je to dost hloupé (skoro minutový záběr na jméno vyryté do dřeva nad postelí, kdyby byl náhodou divák úplný idiot a neuměl číst; navíc, dokážete si představit, jak speciální agenti večer vyrývají své jméno nad postel? Třeba právě u Bournea je to představa přinejmenším rozpačitá.). Navíc naprosto zase chybí další velká devíza trilogie - pořadný pěstní souboj s nějakám kolegou - agentem, třebaže ty krátké potyčky s běžnými pohůnky byly docela zábavné a naturalistické. Jinak vcelku lehce nadprůměrný akční film, ani ten "vědecký" podklad nebyl úplně z cesty, i když teda nechápu, co jim dávali v těch klasických tabletách, když to bylo potřeba dávat opakovaně, což u genového inženýrství je dost málo představitelné. A říct "živý virus" je, řečeno oblíbeným výrazem Nietzscheho, contradictio in adjecto.

Angel (1999) (seriál)

Ještě u předposlední epizody jsem plánoval dát 4 hvězdy, nicméně konec je vpravdě epický. Ale pořád mám raději Buffy, tohle je sice temnější, ale zase na druhou stranu obsahuje více sebeparodičtějších, odlehčujících momentů a působí tedy tak nějak rozpolceně. Navíc žádná z postav člověku nepřiroste, je to i proto, že využívá vlastně odpadlíky z Buffy a nové postavy nejsou člověku tak blízké, Gunn je většinu času hloupý "muscle", Fred potrhlá ozdoba, Lorne sice zajímavý, ale ne zrovna užitečný. Naštěstí se většina "pochlapí" (Wesley!), přibude starý dobrý Spike, a druhá, "zlá" strana je v tomto ohledu na tom také lépe a záporačky jsou opravdu femme fatale (ta tlustá těhotná a černoška ze 4. série tedy ne, no, ty jsou spíše otravné). Občas lehce předvídatelné, občas over the top, ale stejně je to paráda.

Prometheus (2012)

Začátek pěkný, se svýma asi 110 minutama trochu zdlouhavý, ale ok, konec také pěkný, i když zase s 10 minutama trochu moc hrr. Absence nějaké střední části zamrzí. Fassbender, Theron tradičně výborní, zbytek hereckého ansámblu spíše horší (třeba ten pankáč byla hrozně otravná karikatura). Námět překonaný (původ života je v podstatě osvětlen). Navíc hloupé scénaristické kličky ("Rozhodla jsem se v to věřit.") a zkrat(k)y (kapitánovo vysvětlení, co je to za planetu). Další zklamání, škoda.

Živí mrtví (2010) (seriál) odpad!

Vlastně je to, z širšího pohledu, velmi dobrý seriál, má atmosféru, příběh je pořád zajímavý, ... Ale trpíte jedním neduhem, na který jsem alergický - jak se každá postava, v zájmu zachování dramatu, občas chová naprosto nesmyslně, i když jindy je docela dobře racionální, jak se z nich stávají otravné karikatury, jejichž smrt si začnete usilovně přát. To se stalo Six feet under, děje se to i zde. Možná by někdo mohl namítnout, že je to tak "reálnější", že postavy nejsou černobílé, ale tohle je tak křečovitá, umělá "barevnost", "reálnost", že to má s realitou dost málo společného. Třeba proč Sophia nepočkala na Ricka, to prostě nedává smysl, ale je na tom založená celá druhá série. A pak takové ty stupidní seriálové, telenovelové výroky typu: "Jak jsi mohl něco takového před námi tajit?!" Škoda, jinak velmi zábavný seriál, ale na třetí serii to nevidím.

Sněhurka a lovec (2012)

Po obrazové stránce, zvukové, hudební - paráda. Sněhurka je líbezná, královna femme fatale, Temný les strašidelný, Les Víl jako z Avataru, atd. atd. ... Scenář je ale na facku. Kdyby mi někdo řekl, že to mělo původně 4 hodiny a sestříhali to na toto, docela dobře bych tomu věřil. Naprosto nepromyšlené a pořádně nenavazující střípky ("No, a teď by se mohli projít po horách, jak v jedničce Pána prstenů."), kdy se věci objevují jen když jsou potřeba jako Deus ex machina, žádné postupné poodhalování. Postavy jako by se zrodily vždy až ve chvíli nástupu na scénu, chybí jim většinou nějaká motivace. Probuzení Sněhurky a její následný, okamžitý proslov byl trochu podivný, čekal jsem, že některá z postav se zeptá: "Co to plácá?" a jíná odpoví: "Z téj smrti jí asi přeskočilo." Po tom, co přijde po: "Máš sice oči ale nevidíš..." jsem si připadal jako Bernard když dělal daně: "What?!! What?! What do you mean?!!"... "Ona je Kristus." A pak takové perly jako křesťanská modlitba ve fiktivním světě, katapulty používané v obraně hradu proti jízdě na koních, ... A to jsem fakt chtěl, aby se mi tento film líbil.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Paradoxně, ačkoliv to není typ filmu zrovna pro mne, protože nad většinou těch hi-tech serepetiček si spíše než "Wow!" říkám "Ach jo..." (nikoliv z nějaké přihlouplé profesionální deformace či "realismu", přijde mi to prostě jen otravné - jsem spíše na ten old school - Bourne aspol., i v Bondovi ty vynálezy většinou nebyly tak over the top), jsem se bavil výborně, Jeremyho mám rád od jeho punkáče v Housovi, od Pegga jsem čekal, že si típne každou chvíli cigaretu o dlaň a všechny tři ženské představitelky byly správně roztomilé (škoda že ta nejlepší se mihla jen na chvíli na konci)... A BMW mám také rád. Scéna s písečnou bouří byla parádní.

CoMyJenVíme!? (2004)

Mno, natočené je to dobře, sugestivně, naléhavě. Logika není úplně nakřivo, nicméně, když vycházíte ze špatných předpokladů (různé peptidy pro každou emoci? Vrať svůj PhD..., myšlenky nepůsobí na vodu, ty obrázky jsou sice pěkné, ale s vlivem myšlenky na vodu nemají nic společného, vědci po celých USA fotí předměty na více místech najednou? jo v laboratory of Gotham a LuxCorp laboratories..., atd.) tak můžete mít neprůstřelnou logiku a k ničemu kloudnému se stejně nedostanete. Jinak vcelku legrace.