inutihar

inutihar

okres Blansko

6 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

  Esence TV nevkusu 90. let a z jistého pohledu klíčový seriál mého dospívání. Královsky jsem se bavil do sedmé série, následně trapnost, neumětelství a z prstu vycucané a neuvěřitelně nesmyslné zápletky převážily nad zábavou a nezachránily to ani neustále doplňované krásky z Playboye v červených i jiných plavkách ani stále se prodlužující a s dějem nesouvisející, hudbou podkreslené sestřihy, v nichž tyto dívky běhají po pláži. Ale po nějakých deseti sezonách práce plavčíka nemůžu dát méně než pět. Pro mě je to prostě kult, bez ohledu na to, jak příšerný seriál to vlastně je. 29.6.2011: Znovu zhlédnuta první a část druhé série. Snad ještě pitomější než jsem si to pamatoval. V první sérii (produkováno NBC) výrazně více nahoty než ve všech ostatních dohromady, rozhodně to tehdy nebyl úplně rodinný seriál jako z toho později udělal Hasselhoff. srpen 2014: Znovu shlédnuto prvních šest sérií (díky, TV Relax!). Mix smrtelně vážně míněných zápletek se společenskou odpovědností (typicky ekologie, postižené děti, kriminalita sociálně znevýhodněných, bezdomovectví) se míchá s ironickými až sebeparodujícími díly s neuvěřitelnými hláškami (Mitch: Kdo je tvůj oblíbený zpěvák? Matt: Slyšel jsi někdy o Davidu Hassehoffovi?). Rozhodně o tom napíšu víc, až to shlédnu kompletní. říjen 2014: Hotovo. A TV Relax místo Baywatch: Hawaii začala dávat vše znovu od první série. duben 2015: Shlédnuta i Baywatch Hawaii. Tady se vyprázdněnost ukazuje v plné nahotě. Havaj je sice krásná, ale zápletky jsou stále absurdnější a říct o dialozích, že to je mlácení prázdné slámy, je ještě pochvala. Záchranné akce jdou občas úplně mimo jakoukoliv realitu, některé aktivity by měly končit okamžitou degradací ne-li rovnou kriminálem. Občasné pokusy o humor trapností překonávají vše, co se zatím v Baywatch objevilo. Odchod Mitche ze seriálu na konci 10. série totální nezvládnutý (a v 11. sérii už se o něm pro jistotu vůbec nemluví). V 11. serii je také krásně vidět, že tvůrcům dochází nejen nápady, ale i peníze - čím méně je tam akcí ve vodě, techniky či triků, tím více je tam prázdného tlachání v místnostech a produkt placementu. Některé díly vypadají jako reklamní videa z havajských hotelů Hilton a seznam sponzorských firem v titulcích zabírá asi pět obrazovek. Ale vydržel jsem... Včetně Hawaiian Wedding.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Nejlepší sitkom.

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  Milovat nebo nenávidět. Nic mezi není. Vhodné i k rozšíření slovní zásoby o množství neotřelých britských nadávek.

 • poster

  Star Trek (TV seriál) (1966)

  Future-retro nebo retro-future?

 • poster

  Danger 5 (TV seriál) (2011)

  První série jasných pět. Druhá je až moc meta. Obě nechám za čtyři.

 • poster

  Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

  "Kde seš, Hemo?" "Tady, Globine!" Sexysymbol poručík Psí. Stafylokoci, streptokoci a E-coli. Geniální seriál, geniální postavičky, geniální hlášky. Baví mě dodnes. A znám pár lidí, které tento seriál nasměroval ke kariéře v medicíně.

 • poster

  Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

 • poster

  The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

  Na jednu stranu je škoda, že to s knihou nemá společného více, na druhou stranu alternativní verze Dickovy alternativní reality v podání scénáristů Amazonu není vůbec špatná. Nejednoznačné postavy, jejich motivace a záměry i to, že vlastně nejsou jednoznačně kladné či záporné dokáží udržet diváka v napětí celou sérii. Update I: Druhá série si už jede po svém bez ohledu na knihu, ale nakonec to seriálu prospívá. Prostředí nacistické Ameriky i Berlín jako hlavní město planety jsou dalšími hrdiny série. Ultimátní konec dává naději, že ani třetí série nebude zlá. Po druhé sérii dávám pět. Update II: Trojka taková bomba nebyla, ale vysoce nadprůměrnou úroveň si seriál každopádně drží. Takže nesnižuji.

 • poster

  The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

 • poster

  Cobra Kai (TV seriál) (2018)

  Tento seriál není pro mladé. Pokud je vám méně než 35 let a neviděli jste Karate Kida (toho původního), tak asi nepochopíte, co je na tomto seriálu to nejzábavnější. Naprostá, nečekaná bomba, jízda na vlně nostalgie, která bude aspirovat na nejlepší seriál roku. Nebo prostě měknu...