Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Zvláštní pohádka s poněkud ponurou proměnou Lindy Rybové na ovečku. Nakonec se sice vše v dobré obrátí, ale mne v tom chyběla větší dynamika a zajímavější příběh. Za dvojhlavého draka (nebo co to sakra mělo být) ale dávám druhou hvězdičku.

#annaismissing (2023)

Pomalejší rozjezd následovala docela napínavá střední část filmu, avšak závěr se mi teda vůbec nelíbil a myslím že snímek by si zasloužil lepší finále. Režisér Pavel Soukup je dobrý v tom, že i z méně známých nebo mladých herců dokáže vytáhnout hodně dobré výkony, avšak předchozí Marty byl přeci jen o něco lepší. Čekal jsem o něco víc, ale i tak tomu dávám lepší tři hvězdy. Plánuje se pokračování???

Apostle (2018)

Dobový (historický) horor, dobře zpracované téma typické náboženské sekty, která si na opuštěném ostrově buduje vlastní "ráj na zemi". Kvůli špatné úrodě unese dceru boháče a žádá výkupné. Její bratr se na ostrov vydává ji vysvobodit a zjišťuje, že božstvo, které sekta uctívá, je skutečné. Podle mě dobře využitý motiv sekty a některé zajímavé hororové momenty. Na druhou stranu se občas najde i slabší místo, takže dávám tři hvězdičky. Určitě se někdy podívám, jak si s podobným tématem poradily jiné filmy.

A Resurrection (2013)

Očekávání po přečtení obsahu bohužel předčila výsledek, protože zajímavě vypadající školní horor se proměnil v dosti nudnou podívanou. Tak nudnou, že se mi nejprve podařilo usnout a poté druhý den jsem měl problém film dokoukat. I přes pár zajímavých jmen v obsazení (např. Devon Sawa z Nezvratného osudu). Celkově se mi víc líbil odlehčenější Wrightův Tormented. Tady Matt Orlando svou roli dobře nesplnil a taky od tohoto filmu zatím nic nenatočil. I vraždy mimo záběr se totiž dají udělat lépe. Zábavnější než tento snímek bylo i čtení zdejších komentářů.

Arianin souboj (2002) (TV film)

"To nedává smysl." "Ale dává, je to odkaz. Časem pochopíš, chraň ho." Třeba i takoví režiséři jako Simandl či Wynorski časem najdou fanoušky, kteří jejich "genialitu" pochopí a budou je milovat. Já teda do tohoto tábora nepatřím. Poté, co jsem se rozhodl vyzkoušet zajímavé netradiční projekty v rámci české kinematografie (akční/sci-fi/dobrodružný/fantasy/horor), dal jsem příležitost i známému kanadskému režisérovi, točícímu u nás v Čechách v malé vísce nedaleko Příbrami, kde předělal místní bramborárnu na filmová studia. Arianin souboj je dělán pro televizní produkci, do tohoto snímku snímku tedy tvůrce neprosadil svoji oblíbenou erotiku. Naopak otevřený konec naznačuje, že to možná mohlo být myšleno jako počátek nějaké trilogie, nebo dokonce pilot k televiznímu seriálu. V tomto filmu naopak nechybí jeho dvorní scénárista Chris Hyde a oblíbená herečka Eva Aichmajerová. Ta patří k tomu nejlepšímu, co nám film přichystal. Jinak je to teda katastrofa. Kulisy jak z české pohádky ani absence trikové stránky by moc nevadila, ale nejenže jsou dialogy i příběh špatné, ale i většina herců podává příšerný výkon. Zvlášť titulní hrdinka byla hodně špatná a nepřesvědčila ani Kateřina Brožová jako hlavní nepřítel. Film se opravdu blížil na hranici odpadu a hvězdu dám pouze za šermířské souboje a již zmíněnou Aichmajerovou (dnes Eva Decastelo).

Armáda mrtvých (2021)

Člověk očekává průměrný zombie snímek a těší se aspoň na Davea Bautistu (Plán útěku 3) a nedostane vůbec nic. Film totiž ani nechce být hororem, nýbrž akčňákem a to dost nudným a natahovaným akčňákem, kde se úvodní hodinu nestane téměř nic. Samotný Dave Bautista tu hlavní roli vůbec nezvládá a nejvíc zapamatovatelné momenty tak jsou úvodní titulky se zajímavou verzí Presleyho Viva Las Vegas a potom přítomnost zombie-tygra. Vůbec nedoporučuju.

At the Mountains of Madness (2021)

Nejhorší kombinace nastane, když nemáte talent a ještě k tomu máte nulový rozpočet. Jakože fakt extrémně nízký. A pamatujte, nahrát to na černobílou kameru to samo nezachrání. Ta sice dost schová, ale i tak je tam vidět špatná práce se světlem a hlavně amatérští herci. Ale snaha se cení, pobavila scéna se scrabblem (kde najde složená slova Dagon a Cthulhu a vedle toho cigarety a knihy "Little book of butt" a "Little book of big breasts") a šlo z toho cítit, že se to odehrává za polárním kruhem. Já tomu tu jednu hvězdičku dám. Jinak jsem zjistil, že by to měl být prostřední díl trilogie (předchází Markham), kde poslední díl má vyjít letos na Halloween.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Trapnost, křečovitost, nechutnost spojená s nudou, nesympatickým hlavním hrdinou i hrdinkou a celkový dojem z filmu mi brání dodat druhou hvězdičku, ač by si ji doktor Zloun s jednookým Robertem Wagnerem moc přáli.

Australská apokalypsa (2010)

Tohle zatmění slunce nebylo jen obyčejné zatmění, ale přineslo sebou i katastrofu. Ledový vzduch z mezosféry se přes ozónovou díru dostal až na zemský povrch a začal tam dělat neplechu jak berla mrazilka. Geniální vědec superhrdina (dokáže nastartovat vůz při teplotě -45°C) Shanks ví nejlépe, co se děje, ostatní ho však neposlouchají a pohroma už je na cestě. Ledová mlha zabíjí!!! A díry v Ozónu se začínají oběvovat i jinde na světě. Rychlé a účinné řešení je nutné... Úplná katastrofa (ve smyslu kvality filmu) to nebyla, do kvality to však také mělo daleko. Zamrzání ani mlha nevypadaly úplně špatně, na rozdíl třeba od výbuchu letadla, nebo animace raket, ty byly špatné. Krom toho se kromě děr v ozónové vrstvě objevilo také několik děr v logice příběhu, ale celkově to byl příjemný snímek s příjemnými herci (Shanks je sympaťák) a neočekávaně dobrým vykreslení lidského utrpení během zmrazení. A kupodivu ani neuškodilo, že inspiraci (film Den poté) jsem viděl den předtím :-D. Slabší tři hvězdy.

Azathoth (2019)

Nevím, proč si tvůrci vybrali na natočení právě Azathoth, což ani není povídka, ale pouze cca jednostránkový fragment. A vzhledem k tomu, že Svensson se podle tradice předloh docela drží (což jindy naopak oceňuji), znamená, že ani toto vlastně není úplně příběh, ale spíš taková dvouminutová přehlídka autorových animačních dovedností.