Ježek Sonic (2020)

Rodinný-Sci-Fi formát Sonica, ktorý rád flossuje a svojou rýchlosťou vie "zastaviť" čas. Nejaká akcia, ktorá však občas pôsobila otravne. Sonica v oblasti seriálu a videohier poznám naozaj okrajovo, čiže tento film pre mňa nebola žiadna nostalgia, iba dobrodružná zábava so Sonicom, mestským policajtom a Jimom Carreym, ktorého šialený humor vždy pobaví a to aj napriek tomu, že bol záporná a trochu zatienená postava. Ježko Sonic je film tancujúci na priemernej rovine s jasne vytýčeným cieľom, chcel byť pohodovým filmom, ktorý pobaví čo najväčšiu skupinu ľudí, aj keď trochu primitívnym štýlom. Výpadok prúdu spôsobený ježkom je teroristický útok? :D 6/10 (Videné 12.4.2020, Originálne znenie)

Vesnice (2004)

Je vidno ten diabolský plán, ktorý s nami mal Shyamalan. Chcel nás nalákať na mysterióznu a temnú atmosféru dediny obklopenú lesom, ktorý ukrýva záhadu. Toto by človek od Osady očakával, ale ten Ind mi v ani nie polovici filmu povedal "FUCK YOU! Už si videl všetko, čo si chcel vidieť a teraz si užívaj tu atmosféru novovekej dedinky nedotknutej modernou civilizáciou. Tiež si myslíš, že je to úžasné?" Potom využil nejakého blázna, aby film divným a nepoberajúcim spôsobom zdramatizoval a vytvoril z toho niečo, pri čom každý iba čaká na záver, ktorý nech už je hocijaký, tak je to úplne jedno. Nemôžem povedať, že ma to vôbec nezaujalo, ale to, ako sa to zvrtlo, to sa naozaj nemuselo stať. 5/10 (Videné 10.4.2020, Originálne znenie)

Upgrade (2018)

Poriadne krvavá ukážka zvráteného sveta, v ktorom sa Gray musí vysporiadať s neľahkou a zamotanou situáciou a to ani nemusím spomínať tú malú vec s 5 ciferným IQ, čo sa mu ukrýva v tele. Zaujímavé bolo to, ako sa postupne dostáva do čoraz väčších problémov, pri čom sa snaží aspoň niečo zachrániť (napr. seba). Takéto technologicko-futuristické Sci-Fi s poriadnou akciou, množstvom krutých, krvavých a dorezaných scén (asi jediný dôvod, prečo sa to radí ako horor) dokáže naozaj pohltiť a preniesť do iného sveta. Aj napriek tomu, že Upgrade nie je komédia, tak som sa pár krát zasmial :D 8,5/10 (Videné 9.4.2020, Originálne znenie)

Pod vodou (2020)

Je to tak. Čím väčšia hĺbka, tým zvláštnejšie stvorenia, ktoré si neželajú prítomnosť ľudí. Zoberte si takého morského ježka, ktorý drsne bráni svoje teritórium už od hĺbky menšej, ako 2 metre a čo by potom malo chrániť svoje územie v hĺbke 11 kilometrov? Toto zaujímavo ukázal film. Pri akčnom Underwater treba vyzdvihnúť hlavne nedebilné správanie Pod-Vodníkov, už sa to občas ku tomu aj schylovalo, ale vždy to nejako (a hlavne prirodzene) zachránili, čo pomohlo pri budovaní citového vzťahu s postavami. Napätie tu bolo spravené veľmi dobre, či už pri strachu o hlavné postavy alebo pri strachu z neznámeho. A toto všetko v temnom podmorskom prostredí, plnom zaujímavých Sci-Fi nápadov! 8/10 (Videné 8.4.2020, Originálne znenie)

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Klasická Spongebobovská zábava s bláznivými a občas aj pekne bizarnými situáciami tak, ako sme na to zvyknutí. Narážky, ktoré pochopí iba dospelejší divák, ako napríklad "opití" Spongebob a Patrick boli pre tvorcov záležitosť, ktorá v Spongebobovskom celovečeráku nemohla chýbať. To, že to bude v podstate iba dlhšia epizóda seriálu muselo byť hneď od začiatku jasné a bohužiaľ tu boli niektoré scény trochu zbytočné, ale aj tak je toto filmové spracovanie celkom úctyhodným konkurentom epizód seriálu, ale ich kvalite sa však rozhodne nevyrovná. 7/10 (Videné 5.4.2020, CZ dabing)

Mlčení jehňátek (1991)

Jahniatka sú 90 percentná jednohubka. Atmosféra a pri niektorých scénach aj napätie tu bolo výborne zvládnuté, ale celý čas tu bolo to čakanie na nejaký extrémny zvrat na ktorý som pri podobných filmoch zvyknutý a ktorý otočí film o 180 stupňov. To, že sa tu také niečo nedostavilo však neznamená, že tento film je zatratený v priemernosti, keďže prítomnosť vraha, obete, FBI študentky a psychopatického väzňa prinášali naozaj silné, temné a občas aj napínavé situácie. Zaujímavé je, že si Thomas Harris zvolil ako hlavného hrdinu v knižnej predlohe ženu a myslím, že to nebolo iba kvôli tým narážkam, ktoré sa vo filme často objavovali :) Taktiež je obdivuhodné, ako si filmári pohrali s detailami jedného nemenovaného domu a bolo možné si povšimnúť nejaké odkazy na neonacizmus. 9/10 (Videné 4.4.2020, Originálne znenie)

Turbo (2013)

Ďalšia animovaná bizarnosť o slimákovi so zvláštnymi superschopnosťami. Okrem rýchlosti záhadne získanej a záhadne stratenej stojí za zmienku to, že Turbovi sa podarila rozbiť telka, naozaj nebezpečné zvieratá. Slimáčia civilizácia je tu intelektom na úrovni tej ľudskej a naozaj neviem, či si to ľudia vo filme uvedomujú alebo nie. Neviem, prečo tu tak filozofujem, keď som videl iba obyčajný športový animák (občas podobný Autám) tvorený úplne pre deti , ktorý neponúkol nič nové, maximálne tak pár zaujímavých momentov a príbehu, ktorý bol dlhý aj na štandartnú stopáž. Dreamworks to predsa vie aj lepšie! 5/10 (Videné 3.4.2020, SK dabing)

Machři (2010)

Má to svoju príjemnú atmosféru, ale ja som skôr čakal bláznivú komédiu, čo by však nebol problém, ale často som tam videl hluché miesta, kde som už chcel, aby tá scéna skončila a aby išli robiť niečo iné, čo musím uznať, že sa tam niečo zábavné našlo. Taktiež ma celkom iritovali tie stereotypy ohľadom detí, to už naozaj nemôže nikoho baviť stále o tom počúvať, ale tu musím uznať, že to časom pominulo. Bolo vidno, že tí herci, pár z nich dosť známi si to toto vtipkovanie, tobogánovanie a iné činnosti užili a občas to pripomínalo takú párty rodičov bez alebo s deťmi, kde by sa vďaka početnosti partie stratil aj neherec a nikto by si to nevšimol. Je možné, že po druhom zhliadnutí pridám na hodnotení, mám taký pocit, že som na túto rodinnú jazdu nebol správne naladený. 6,5/10 (Videné 1.4.2020, Originálne znenie)

Na střeše (2019)

Film, ktorý odradí prvými minútami, ale priláka svojím zvyškom. Spolunažívanie dvoch zvláštnych, ale hlavne cudzích osôb prinieslo zaujímavé situácie, ktoré boli väčšinou poňaté dramaticky a občas komediálne s tým, že celý film mal komediálny nádych. Príjemný film z bytového prostredia, nesúci sa vo vlastnom a originálnom tempe s bohužiaľ celkom otvoreným koncom, ktorý sa však dal prežiť. 9/10 (Videné 31.3.2020, Originálne znenie)

Znamení (2002)

Žánrovo je to  naozaj vynikajúco zvládnuté. Žánre Mysteriózny a Dráma tu výrazne prevyšujú žánre Sci-Fi a Thriller a Hororové je to iba v určitých scénach, kde sa to aj hodí. Podľa mňa takýmto filmom často uberajú nábehy mimozemských armád, ktoré vyhubujú celé mesto, potom mi to skôr pripomína komédiu. Pri Znameniach sa tvorcovia našťastie od takýchto vecí dištancovali a využívali hlavne strach z neznámeho, s ktorým sa postavy postupne oboznamovali. Mysteriózna atmosféra, ktorá je pri takýchto filmoch najdôležitejšia tu bola naozaj vynikajúca a prispievalo jej aj to prostredie farmy mimo mesta. Dokonca sa tu našiel aj nejaký ten filozofický význam. 10/10 (Videné 30.3.2020, Originálne znenie)