Sám doma 3 (1997)

Myslím, že hlavným dôvodom extrémne nízkeho hodnotenia je názov, ktorý tento film akokeby zaraďoval do pôvodnej série Sám Doma s Kevinom. Napríklad na ImdbSám Doma 3 "až" 44%, čo je 2x viac ako na ČSFD. Úžasného Culkina nebolo ľahké nahradiť, ale myslím, že Alex sa dá považovať za úctyhodnú alternatívu. Je podobne sympatický, šikovný a zákerný ako Kevin. Vo filme je vidno aj nejakú originalitu, nebol to iba kopirák prvých 2 dielov. Boli tu rozdielne nápady a celkovo aj dej bol robený na iný štýl. Taktiež sa mi pozdáva atmosféra ulice s jednou príjazdovou cestou na zasneženom Chicagskom predmestí. Aj Sám Doma 3 je stále film, ktorý si na vianoce vždy rád pozriem a mrzí ma toto malé hodnotenie. Nemohol by byť profil filmu aspoň modrej farby? :( 7,5/10 (Videné v TV, SK dabing)

Stáhni a zemřeš (2019)

Je to síce teen horor určený pre cielovku 15 - 19 rokov, ale myslím si, že báť sa bude aj starší divák. Ja som ani nečakal, že to vôbec bude horor, čakal som iba obyčajný, trochu mysteriózny thriller, ale tie momenty, ktoré ma držali v napätí aj 2 minúty ma presvedčili o opaku. Nápad to je síce jednoduchý, ale celkové prevedenie sa pomerne vydarilo a to, čo sa dalo vyťažiť sa z toho vyťažilo. Taktiež musím vychváliť niektoré doslova komediálne postavy, ako bol napríklad Charlie McDermott, ktorého poznám zo seriálu Průměrňákovi a v tomto filme som si overil, že je na komické role priam stvorený. Ďalej tu bol výborný Tom Segura, ako mobilný predajca. Na to, že to nebola komédia som sa celkom aj nasmial. Ako sa však pozerám na niektoré názory na tento film, tak mi nedá sa neopýtať: Ako je možné, že niektorí diváci sa rozplačú z každého druhého filmu so šťastným koncom, ale pri Countdowne sa nudia a necítia žiaden strach alebo napätie? To majú nejakú emočnú poruchu? :D 8/10 (Videné v kine, 23.11.2019, Originálne znenie)

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Béčkové fantasy s nie až tak originálnym námetom (viz. Jumanji), ale so zaujímavým prevedením. Na to, že vo filme vystupuje iba pár postáv (väčšinou deti) a dom vo vesmíre, to bolo celkom dobre spravené spolu aj s tými efektami a rôznymi vesmírnymi záporákmi. Môžeme vidieť pár situácií, ktoré by ste nečakali, a tak vás film udržiava v napätí. Hlavným problémom Zathury je to, že je celá natočená v takej priemernej bubline. Proste tvorcovia sa s nejakými scénami vôbec nevyhrali, a tak boli stereotypné a nevyhli sa ani klišé. Avšak Zathura: Vesmírne dobrodružstvo pre mňa stále zostáva takou mojou detskou klasikou a vďaka takýmto filmom sa mi začínajú stále viac a viac páčiť Sci-Fi a Fantasy filmy, hlavne tie s vesmírnou tématikou. :) 7/10 (Videné v TV, SK dabing)

Za plotem (2006)

Dreamworks zobral obyčajný námet a vďaka hudbe, vhodnej interakcii zvierat, ľudí a jedla vytvoril solídnu jazdu so zdravým množstvom akcie. Myslím, že toto je taký "talent" Dreamworksu. Celkovo je to tak na úrovni slabšej Pixarovky, čiže fajn. 7/10

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tragický pohľad na absurditu koncentračných táborov a na nevinné detské vnímanie sveta, ktoré nevníma kultúrne alebo socialné rozdiely, na ktorých si v tej dobe Nemecko zakladalo. Dôkaz toho, že deti sú často tolerantnejšie ako dospelí. Záver bol taký na zamyslenie, ale očakával som niečo prepracovanejšie, potom by som bol schopný dať plný počet. Inak to bola celkom silná, trochu aj psychologická dráma. 8/10

Čelisti (1975)

Čeľuste boli v dobe ich vzniku určite dosť drsná záležitosť. Dnes už však vznikajú oveľa krvavejšie žraločie horory, avšak dnešné žraločie horory sa líšia s Čeľusťami aj niečim iným a to tým, že tie dnešné vsádzajú hlavne na toho žraloka, konkrétne na scény s ním a mimo toho sa v podstate nič extra nedeje. Čeľuste si však dobre pohrali so strachom zo žraloka, ktorého väčšinou ani nie je vidno. Taktiež aj udalosti mimo žraloka a celé rozprávanie sa tu vydarilo. Žralok vyzeral celkom dobre, len sa mohol viackrát objaviť :D 8/10

Volyň (2016)

Drsná ukážka toho, ako to fungovalo v Polsku a hlavne v malých Polských dedinách počas 2. svetovej vojny a že nacizmus nebol jediným problémom Polska. Príbeh síce nemal pevnú štruktúru a často bol chaotický až som sa v tom úplne zamotal, ale nakoniec som sa z toho úspešne vymotal a pochopil som hlavnú myšlienku filmu. Myslím, že Volyň by mali vidieť všetci, čo tvrdia, že ZSSR sú hrdinovia vojny. Realita, teda vlastne história je však trochu iná. 8/10

V tom domě straší! (2006)

V tom dome straší disponuje animáciou typickou pre rok vzniku filmu, plus sú k tomu pridané ešte nejaké originálne grafické prvky, ktoré sa mi naozaj páčili. Námet, ako Halloweenske animované fantasy je naozaj zaujímavý, konečné spracovanie však obsahuje dosť stereotypov, klišé a občas aj nelogické situácie, čiže plný počet som dať nemohol, ale ak nepozerám na tieto chybičky, tak príbeh, často pripominajúci žralocie horory, lenže tu bol tým žralokom dom, bol celkom dobrý a vďaka fantasy a mysterióznym prvkom tu bol aj nepredvídateľný dej. Ideálny film na toto Halloweenske obdobie :) 8/10

No není to romantika? (2019)

Paródia na romantické komédie, z ktorej jedna romantická komédia vznikla a musím uznať, že to naozaj nebolo zlé. Film si užijete hlavne vtedy, keď dobre poznáte tie tuctové romantické komédie, kde až na pár detailov ide stále o to isté. Síce aj toto je v podstate jednou z nich, ale s prídavkom tej paródie, čiže to celkom fungovalo. 7/10

Myšák Stuart Little (1999)

Tvorcovia tohto filmu dobre vedia, ako vytvoriť príjemnú komédiu, pri ktorej sa zabaví a uvoľní celá rodina. Nereálne prvky sú skôr milé, pekné, alebo zabávne a určite nie trápne alebo detinské. Na tohto myšiaka si ešte z detstva celkom pamätám a stále je to výborná zábava. 8/10