Vyproštění (2020)

Ano, tak toto mělo koule. Nadupaná akce, skvělá kamera a nesmrtelný Chris Hemsworth ve stylu Johna Wicka provrtává jednu kebuli za druhou a výchovně profackovává bosé cigošské puboše - prostě radost pohledět. Nebýt nudné pasáže v úkrytu u kámoše, kde zbytečné kecy měly zřejmě chytnout za srdíčko, dám búra. Každopádně skvělý akčňák, ke kterému se v budoucnu určitě rád vrátím - 80%.

Útok na věžák (2011)

Co je horší než emzák?? No přece emzák, co vás chce vopíchat. Pohodová a opravdu svižná akční sci-fi komedie plná skvělých ksichtů a hlášek. Tak trochu jsem doufal, že toho černouška nakonec oplodní, ale nevadí, i tak jsem se dobře pobavil - 60%.

Červený drak (2002)

Doktora Lectera opravdu žeru, nicméně v tomto podání hraje jeho postava spíše druhé housle. To by ani tak nevadilo, protože se jedná bezesporu o slušně natočený krimi-thriller plný napětí a jediné, co mi na něm vadilo, je jeho délka. Rovněž bych ocenil, kdyby vrah zůstal až do konce neodhalen - zabránilo by se odbočení na vedlejší dějovou linii, která konkrétně pro mě nebyla tak atraktivní, jako samotné vyšetřování a hovory s Hannibalem. Nakonec je to lepší průměr a já dávám trojec - 60%.

Betonrauš (2020)

Toto se Netflixu rozhodně povedlo. Filmů s podobnou tématikou je celkem dost a ani Betonrauš nazapomíná na prašule, drogy a prdelky v sexy prádle. Navíc snímek nasadí hned ze startu solidní tempo, nemá hluchou pasáž a některé scény opravdu pobaví. David Kross mě mile překvapil, film mu sednul a bylo to na jeho výkonu znát - hned po Balónu další slušný zářez. Dávám čtverec a doporučuji - 75%.

Gentlemani (2019)

Tak z tohohle se mi postavil!!! Neskutečná jízda, která vás pozvolna vtáhne, nepustí a v poslední desetiminutovce absolutně rozseká. Skvělá režie, scénář a naprosto dokonale zvolená hudba - a to vše jen podtrhuje jeden lepší herecký výkon než druhý. McConaughey mě již dlouhodobě přesvědčuje o svých kvalitách, Hunnam s Farrellem oba suveréně na jedničku, Dockery v roli dominy sexy jako nikdy, ale výkon Granta byl pro mě nečekanou fackou a já můžu jedině smeknout. Gentlemeni jsou prostě ukázka kvalitní filmařiny a nedali moc prostoru pro kritiku, já se skvěle bavil a určitě si tuto libovku pustím opakovaně - 95%

Země a krev (2020)

Francouzský film, ve kterém nehraje ani jeden francouz - to je můj první dojem. Když už do takového filmu obsadím křováky, nestačí jim nahradit bederní roušky z peří za rifle a posadit je do nadupané káry, ale je potřeba je naučit aspoň držet zbraň a zdůraznit jim, že od pasu, či s pažbou v podpaží, trefí leda tak hovno... Hlavně kvůli nelogicky a absolutně amatérsky se chovajícím záporákům z toho byla nakonec zbytečná fraška a dvě hvězdy dávám pouze za prostředí pily a za délku snímku - dalo se to těch osmdesát minut vydržet...

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Parádní britský seriál, který opravdu pobaví. Postavy jsou skvěle vykresleny, humor není jen infantilní, jak by se mohlo zdát a hlavně - je to tak trochu lidsky milé, takže mi ani nevadí ta do očí bijící všestranná korektnost, kterou bych za normálních okolností nemohl vygrcat.

Coffee & Kareem (2020)

A je to tu zase... Ohrané a v tomto případě bohužel i nevtipně zvolené hlášky s tématikou barvy pleti a závodního drancování análních věnců filmu spíše uškodily. Navíc, aby toho nebylo málo, padá jedno hovno za druhým z úst nesympatické dvojice - dementního policajta s knírkem pornoherce z NDR a černého masokombinátu, který mi lezl na nervy ještě dřív, než začal kecat ty kraviny. Jednou, či dvakrát jsem se krapet pousmál a ze scény s granátem jsem vyloženě jásal, ale to je tak vše, co Coffee & Kareem může nabídnout - 30%.

Reparát (2016)

The Do Over mi neskutečně sednul, přesně takovou oddechovou komedii jsem už dlouho potřeboval a ano, dobře jsem se bavil. Sandlerův osobitý humor v tandemu se Spadem výborně klapal, film srší jednu povedenou hlášku za druhou, vše doplňují parádní perverznosti a opomenout nemohu ani Paulu Patton, které patří můj velký dík za volbu šatů s výstřihem až do kuchyně - opravdu bylo na co koukat. Dávám Áďovi za tuto svižnou zvedačku nálady čtverec a jednoznačně můžu doporučit - 75%.