Radius (2017)

Přesně ten typ filmu, kdy je potenciál podkopán již při obsazování hlavních rolí... Po herecké stránce je to opravdu tragické, což je ve finále škoda, protože ty mrtvolně bílé kukadla mě rozhodně zaujaly. Dvě hvězdy za závěrečný přerod psychouše v lidumila - podle toho je zřejmě Radius zařazen do sci-fi žánru.

Stáhni a zemřeš (2019)

Celkem slušný námět - mobilní apka, co kromě baterky vybíjí i jejich majitele, tady ještě nebyla. Za to palec nahoru, ale jinak se jedná o průměrný horor s dobrým startem a zmrveným koncem - 50%.

Nabarvené ptáče (2019)

Osobně nechápu to všeobecné pozdvižení a názor, že je film brutální a úchylný... Každý, kdo ovládá dávicí reflex v běžném životě, nemůže být filmem nijak rozhozen a těch pár „ostřejších” scén beru naopak jako příjemné zpestření a smekám před realistickým ztvárněním, protože přesně takto si představuji chování a zábavu vidláků, jež školu neviděli ani z rychlíku. Šikovné české ručičky vytvořily nezapomenutelné dílo, které je po technické, vizuální, ale i režírní stránce srovnatelné se světovou špičkou. Škoda jen, že Čvančarovou odrovnali tak rychle, mohla zaškolit víc dorůstajících buranů. Nabarvené ptáče asi nezařadím mezi filmy, které budu chtít vidět opakovaně, ale můj obdiv a respekt si tato černobílá lahůdka rozhodně získala - 80%.

Ta druhá (2020)

Po přečtení obsahu a zjištění, že ústřední dvojici tvoří David Spade a Lauren Lapkus, jsem si utvořil jakousi představu o průběhu této romantické komedie - a celkem jsem to i odhadl. Netflix vyprodukoval slušnou, ale opravdu bláznivou komedii, ve které sice není zřejmě nic reálného, ale o to víc pobaví. Humor je v pohodě, Spade je klasickým příkladem nedomrdka a Lauren svým chováním, mimikou a smíchem jednoznačně pozvedla každou scénu (hlavně pasáž v letadle neměla chybu). Nemůžu si pomoc, ale já se skvěle bavil a za tento relax dávám trojec - 60%.

Daleko od hlučícího davu (2015)

To, že něžné pohlaví neví co chce, je holt známá věc - na obranu bab je nutné dodat, že za to nemůžou, protože tuto dysfunkci mají zřejmě vrozenou. Nicméně to, že o tom někdo natočí film, mě dostalo opravdu do kolen a ano, hlavní herečka to zahrála opravdu na jedničku. Prostě se jedná o film o jedné nerozhodné megakrávě a vzhledem k nesmyslným rozhodnutím, které dělala jako na běžícím pásu, jsem se se škodolibým úsměvem prokousal tímto utrpením až do konce - jedna hvězda za zfilmování reality.

Ženská na vrcholu (2019)

Další zbytečná tuzemská romantická komedie, která je koukatelná jenom díky prostředí, ve kterém se odehrává. Mě by do té kosy nikdo nedostal ani za zlaté prase, takže z obdivu k hercům dávám aspoň dvě hvězdy - 35%.

O život (2019)

Šílený akčňák s nádechem komedie. „Vypíchnu ti oči a vyšukám ti lebku” - takhle by to šlo, 55%.

Zběsilost (2019)

Jestli toto byl film podle skutečné události, tak to frantíkům gratuluji a v mých očích si tato západoevropská země strčila hlavu ještě více do prdele, než jsem si myslel... Nicméně takhle syrově natočený snímek o totálně zdegenerovaných a systémem zhovadilých jedincích jsem zřejmě asi neviděl a brutalita lidských prasat na závěr byla opravdu hmatatelná - za to palec nahoru, ale jinak nic než průměr.

Polar (2019)

Neskutečná záležitost a dávám pěkně úchylného búra. Ruby O. Fee mě pořádně podráždila, Mads Mikkelsen je můj nový hrdina a já doufám, že jejich společnou scénu z domku u jezera nikdy nedostanu z hlavy. Jednoznačně doporučuji - 90%.

Posedlá (2009)

Film s klasickou klišé zápletkou, který ovšem parádně šlape a nebýt toho slabšího závěru, dal bych i čtverec. Spokojený čokoládový alfasamec má doma smyslnou raketu a v práci mu nohy roztahuje blond coura - mohlo to skončit všelijak, doufal jsem i v trojku, ale nakonec jsem se musel spokojit s klasickou konfrontací dvou těl na podpatcích, která rozhodla o tom, že jsem jednu hvězdu ubral. Kdyby to kočeny rozjely trochu reálněji, nebylo by co řešit, ale nic to nemění na tom, že jsem se dobře bavil - 60%.