• Thriller

Invalida (2023) odpad!

Moment!!! Tady to hodnocení a recenze napadl nějaký virus ne? Nebo to je jako myšlený vážně že tahle doslova sračka má takové hodnocení? Tak to je hodně cool no ... Tak já tomu dávám 5-10% a to doslova jen za cca jednu, dvě hlášky co tam řekl Godla. Jinak opravdu nevím co na tomhle dál hodnotit. Příběh totální bullshit, obsazení pro SK scénu asi super ale nic to nemění že všichni měli napsaný scénář jak pro dementy. Do toho všeho neskutečná nuda. Dokoukal jsem to jen pro to že jsem doufal že tam přijde něco co mi vysvětli to proč to tady je tak vychvalováno. Vysvětlení jsem nedostal ... Tak a já jdu na chvíli zase od komedií protože na tohle nemám fakt nervy. To je můj třetí odpad za historii mého hodnocení ... :D nedávám ho totiž jentak nezaslouženě.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Hm ... Zajímavé! Jak se z neskutečného patoku jako byla jednička může stát víceméně "přijatelná" česká (American Pie) komedie. Narovinu furt je to hrozná blbost ale srovnávat to s předchozím dílem tak tu máme obrovský pokrok. Je tu znát veliká investice do všeho. Už i ten příběh byl aspoň o trochu normálnější, zmizelo x tisíc zbytečných nechutností a zůstali už jen ty "přijatelný" trapárny. Dvojce ač nerad tak musím dát i dokonce reálně těch 50-55% ... Bylo by ale fajn kdyby nikdy nevyšel třetí díl. Něco takového je prostě hrozný výsměch pro opravdové komedie. Smutné na tom je že dnešní "mládež" se nad tímhle reálně baví.

Párty Hárd (2019)

Zřejmě nějaký jakýsi amatérský film. Nechutná blbost. Samozřejmě a pochopitelně odpovídající tomu kdo měl na starost režii a scénář. Určitě tomu nepomohlo ani to že investice do tohoto díla byla jenom 250k ... Dávám tomu 20-25% a to jen za to že tam bylo tak 3x důvod se pousmát nad trapným vtípkem a ještě možná za odvahu udělat v ČR produkci něco tak trapný ho/nechutný ho. Strašně moc rád bych chtěl pochopit to hodnocení zde na ČSFD k tomuhle filmu ... Každopádně jdu na druhý díl. Prý to je veliký pokrok, tak jsem na to už jen ze zajímavosti zvědavý.

Láska natvrdo (2023)

To jsem se zase k něčemu nechal ukecat ... Tak narovinu... Za těch 15-20% můžu napsat jen to že je to blbost, nesmysl a nuda. Dvakrát se nad něčím možná zasmějete ale jen tak z lehka. Kamerou a obsazením to připomíná "muzikál ze střední". Příběh je tu absolutní blbost, která kdyby byla dobře podchycena byla by aspoň nějak zajímavá ale toto? Nevím ani co dál k tomu napsat. Z větší stránky je to nuda a trapárna na kterou budete chtít hodně moc rychle zapomenout.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Chybělo málo a dal bych čtyři hvězdy... V procentech to hodí 65-70% ... Jedna z těch doslova lepších komedií kde je hlavním adeptem Jim. Tady dostal tak svobodnou ruku že si jeho talent mohl zahrát dvě osobnosti na jednom place. A jak jedna tak druhá jsou šílenstvím posedlí. Hrál to víc než velmi dobře. Jediný co mně tu uuuplne nějak extrémně nenadchlo byl ten příběh. Nebyl špatný ale nebyl ani nejlepší. Srandy je to kopec o tom žádná. Mám ho rád a mám ho rád ještě víc když dostane tenhle prostor, jako ve filmech, Zvířecí Detektiv či Maska.

Cable Guy (1996)

Tady dostal Jim prostor na svojí "mimika šílenou" tvář. A nebál se toho a dal tomu pořádně zabrat! ;-) Ukázal to čím se vlastně nejvíc proslavil a ukázal to opravdu dobře. Bohužel tu prozmenu zase kolísal příběh, který nebyl zas tak moc zajímavý a nedokázal to z mého obzoru diváka vytáhnout na čtyři hvězdy. Neříkám že jsem se nesmál, neříkám že to nebylo povedené. Jen to prostě nenašlo souhru/spojení příběhu s šílenstvím Carreyho. Což v závěru zas tak moc nevadilo ale ... Každopádně i tak přijatelných 60-65% dávám.

I Love You Phillip Morris (2009)

Jim jakožto gay "podvodníček" nebyl vůbec špatný. Jeho proslulá mimika tady moc velkou roli nedostane ale o to víc je tu pohled zase z jiného úhlu. Povedený příběh zahlcený všelijakými podvody. Obsazení excelentní a po emoční stránce si to taktéž zaslouží pochvalu. Protože? Protože i slzu jsem totiž pustil. Není to taková ta běžná Carrey komedie co by jste zřejmě čekali ale na druhou stranu to svůj účel plní. Zakomponovaná mírná láska/romantika/zamilovanost tady byla opravdu dobře uchopená. V pozoru vás to rozhodně udrží. Velmi doporučuji a dávám krásných 70-75%

Finty Dicka a Jane (2005)

Tak třeba tenhle kousek s Carreym je super. Má to svoje tempo a alá komedii režim na svém místě. Jim tu exceluje, vlastně veškeré obsazení je na takové pozici, kterou si zaslouží. Zápletka tu je víc než dobrá. Tady nemůžu jinak než dát úctyhodných 70-75%. Příběh se tu promítá s dostatečným humorem a zároveň i to samotné story tady neztrácí na koukatelnosti. Je to jedna z těch komedií co vás bude bavit od začátku až do konce. Samozřejmě že furt existují lepší kousky, kde Jim předvedl svůj um. Oproti tomu je toto ta klidnější verze ale na kráse to nijak moc neubralo.

Yes Man (2008)

Rovnou napíšu že to hodí 60-65% víc ne. S Jimem je to spíš takový průměr. Poselství a pointa filmu je v překladu do reálného života nesmysl, pokud vám nehrábne. Jim to zachraňuje všemožnými grimasy, který se ovšem zrovna do tohoto filmu moc nehodí. Příběh je tu Romanticko/Komediální. Taková místy tahanice. Nebylo to nejhorší ale ani se nebudete popadat smíchy za břicho. Samozřejmě že miláček Carrey se snaží diváky potěšit o tom žádná ... :) Má na svém kontě určitě ale mnohem víc lepších kousků.

Pařba na třetí (2013)

No a to je přesně to co mi nesedlo ... Já vím že po třetí opakující se příběh by byl zřejmě už nudný ale tím pádem třetí díl už nemusel být natočený. Protože ta zápletka co se dělá v předchozích dílech byla podle mně to co dělalo Pařbu, Pařbou. V třetím díle se najelo na jiný příběh se stejným obsazením. Stále je tam dost humoru a určitě vás to udrží při životě a nebudete zklamaný víceméně. Ovšem už mi to nesedlo tak jako legendární jednička a posléze dvojka. Zde už nemůžu jinak než dát pouhých 65-70%