• Thriller

Život (2017)

Pro nemilovniky sci-fi filmů zřejmě ztráta času. Já se nepovažují za nějakého extra fanouška tohoto stylu ale jak už jsem u pár takových filmů psal když to něčím zaujme, proč ne... A tady se přesně něco takového stalo. Hlavně ten start spojený s jemnou brutalitou a v zápětí boji o životy. Potěšilo mně to tak moc že jsem musel dát krásných 75% herecké obsazení a výkon byl víc jak uspokojivý. Příběh se odehrává na jednom místě a zavede vás do zavoje napětí. Nejsem extra zastánce sci-fi filmů ale toto byla krásná ukázková výjimka.

Tajemné okno (2004)

Ať se sexy Depp snažil jak se snažil na víc jak 60% to nevytahneme. Příběh je zajímavý o tom žádná. Závěr vás překvapí a zároveň potěší. Ale jako celek je to místy hluché a nezáživné. Což byla asi ta největší chyba celého tohoto story. Nedá se tu odsoudit herecký výkon. Ten byl solidní. Jen tu prostě chybělo takové to tempíčko a místo něj tu převládal chaos a zmatek příběhu. Takový ten lepší průměr na jeden večer kdy nevíte co by... :)

Život je krásný (1997)

Jak už jsem párkrát zmiňoval málokdy dávám úplný odpad a málokdy dávám čistých 100%. Toto dílo vyjimkou a zaslouženě dostává plný počet. Je to srdcovka. Tak překrásně natočené a zahrané až možná umělecké dílo se jentak nevidí. Jak z něčeho "zleho" udělat něco "humorného" obsazení a herecký výkon je tady na vrcholu. Příběh vás dostane na kolena a nutí vás střídat emoce úsměvu a té "tvrdé reality" mohl bych to tady rozepisovat nějakým mega rozborem ale je to zbytečné. Prostě pokud jste do dnes tento film neviděli, tak to napravte. Děkuji za takovou tvorbu. Myslím si že něco takového už dnešní generace neuvidí a nepochopí.

Ztracen v džungli (2017)

Tady se nám pan Potter prozmenu podíval do džungle. A musím říct že to zahral opravdu dobře. Jak celkový herecký výkon tak to co jako herec musel zřejmě kvůli natáčení tohoto filmu vytrpět. Viz poslední scény kde je hubený jako tyčka do plotu. K tomu závěru musím ještě dodat, držel jsem pěsti a modlil se aby to dobře dopadlo .... To zda to dobře dopadlo zjistíte když si to pustíte... Musím říct že tady se drama a emoce probíjeli do myšlenek raz dva. Pěkně napsaný příběh, který bude bavit do doslova poslední minuty. Nenudil jsem se. Dávám 75%.

Útěk z Pretorie (2020)

Mám rád útěky z vězení a kord pod rouškou "podle skutečné události" jsem rád že Daniel má možnost dostat se ze stínu pana Pottera. Jen tady to bylo takové smíšené. Líbilo se mi to ale bylo to těžko uvěřitelné na to že to bylo true. Každopádně budiž beru to jak to je a tím pádem. Byla to místy nuda. Táhlo se to a napětí se střídalo s nudou. Tady ani ty herecký výkony nebyli nijak extra, natož vedlejší role. Těch 60% za ty okamžiky dramatu a držení pěstí zda to dokážou.

Ocelová pěst (2011)

Hugh se postaral o to aby to bylo aspoň nějak a něčím zajímavé. Joooo a vlastně ještě, bojovat roboty v ringu jste někde viděli? Ne? Tak to zkuste! Dejte tomu šanci. Je to tak trochu takový rodinný tempo. Klídek, emoce, city, napětí. Vše zahalené v myšlenkách lidí a robotů. Respektive malého kluka a robota. A Hugh tam tomu dělá hezký doplněk. Není to nic co vás sesadí z židle ale pro potěšení a takové to, juuu to bylo pěkný to je. Myslím si že čistých 70% neurazí.

Plán útěku 3 (2019)

O trošičku lepší jak dvojka ale opravdu jen o ždibec... Jinak pořád stejná katastrofa. Aspoň ten Stallone už tady dostal nějakou scénu. Opět tu úřaduje i Dave. No prostě ta horší kombinace herců no. Opět musím poukázat jak z tak dokonalé jedničky může do světa proudit tak zohavené pokračování. Doufám že to třetím dílem končí a už nikdy nebude další Plán Útěku. Je na čase věnovat se něčemu co bude mít potenciál. Tady to jedničkou začalo a jedničkou skončilo. 30-35%

Plán útěku 2 (2018)

Já proboha nechápu jak k něčemu tak dokonalému jako je Plán Útěku 1 je možný natočit pokračování v tak odporném a ohavném provedení. Co se to sakra stalo? Jako ještě bych chapal nějaký ten propad o nějaký to procento ale tohleto? Tady se nemám čeho chytnout. Kladně ohodnotit maximálně tak Stalloneho i když ani ten tady tentokrát nezachránil skoro nic, doslova. Pak je tu Dave Bautista, to je takový ten, kterého narvem za málo peněz všude kde to jen jde když nikdo jiný nemá zájem. Katastrofa. Jak se z geniálního filmu stane bečko jak vyšitý. Možná céčko. 20-25% jsem prostě srdcař a z úcty k jedničce tam nějaký to procento prostě hodit musím.

Plán útěku (2013)

Waaau! Když spojité Stalloneho a Schwarzeneggera (tihle dva kluci si prostě notujou) do toho zakombinujete perfektní story a promyšlený nápad. Stane se Plán Útěku. Líbí se mi jak tam každý krok fungoval a dával aspoň nějakou logiku a nebyl to prostě jen přelezený žebřík nebo cesta potrubím. Tahle dvojka se navzájem doplňuje jako tomu bylo ve všech filmech kde spolu účinkovali. Jede si to svoje tempo a nenechá vás to chvíli v klidu. Tenhle film si prostě užíváte. Jasně našlo by se na druhou stranu i dost nestabilních scén ale je zbytečný to tady vytahovat když už teď vím že vás to prostě bude bavit. 70-75%

Nebezpečné pokušení (2015)

Skvělé!!! Tohle se povedlo. Myslím si že je to zde na ČSFD nedoceněné. Rovnou píšu že dávám 70-75%. Pan herec Reeves má návštěvu a udělal chybu že jí pustil k sobě domů. Film vás donutí napjatě koukat a čekat jak se to celé vyvine a minimálně konec vás překvapí že se nezařadi mezi ostatní true zakončení filmů. Taková "nekrvavá" mučírna. Nečekejte že uvidíte Matrixe, je tady jen dobře herecky zahraný obyčejný chlap, kterému odjela rodina pryč. Netřeba něco dalšího rozebírat.