• Thriller

Královská aféra (2012)

Historický/Romantický/Drama... Kombinace u které bych si nikdy neřekl že ji dokoukám nebo že o ní vůbec projevim nějaký zájem.. jelikož jsem měl období kdy jsem zak trochu naháněl filmy s Mads Mikkelsen, které jsem ještě s jeho osobou neviděl. Tak přišla řada i na film Královská aféra. A vůbec ale vůbec jsem nebyl zklamaný, znuděný nebo nespokojený z této podívané. Úžasný true story, excelentní drama zasunuté v pravý okamžik, slza samozřejmě ukápne. Romantika na tu dobu dobře natočená. Má to své tempo a nenudí vás to. 75-80%

Michael Kohlhaas (2013)

Tady to procenta vyprsklo nahoru hlavně ze dvou důvodů... Za A Mads Mikkelsen a za B 16 století. To jsou dva jasný aspekty díky kterým si to hnedka ze startu mé srdce získalo. No a pak už to jen stoupalo a stoupalo. Příběh je zde jednoduší stejně jak ve filmu Spása. Bude se to celé točit o pomstě, jen tady to nebude tak jednoduše vykreslené jako již zmiňovaným filmu. Část role tu mají koně, celé je to postavené na jakési true scéně. Kdy člověk chce spravedlnost ale zároveň dokáže uznat kdy už toho bylo dost. Povedený kousek. 70-75%

Spása (2014)

Mads Mikkelsen a jeho dokonalá mimika samo o sobě zvedá hodnotu jakéhokoliv filmu. :D i když pravda že tenhle kousek pro mně osobně nebyl takový mega hit. Není to určitě tím že bych neměl rád zrovna tohle století. Tohle vykreslení. Ale spíš ten příběh pokulhával... Šlo čistě o pomstu a tak to také bylo chycené. Bohužel netuším proč ale ani Eva Green tentokrát neukázala žádný cecky nebo jakousi vášnivou scénu jako je u ní ve filmech zvykem. To jsou dva obrovský mínusy. Opravdu se mi líbila práce vizážistů a maskérů, ta odpornost a hnus té doby byl krásný. Za celek dávám 65-70%

Na západní frontě klid (2022)

Předem říkám neviděl jsem původní verzi, nečetl jsem ani knížku. Jediný co vím o te předchozí verzi je to že to prý bylo úplně jiné než tato verze a z knihy prý nesedí už vůbec nic. Tak a tím uzavírám nějaké srovnávání staré a nové verze a jdu rozebrat tuto verzi, kterou jsem viděl. Jako válečný film je to ze všech směrů povedené. Kamera je precizní, herecké výkony uvěřitelné a příběh? Nevím jak ten starý ale mně se tenhle líbí. Nenašel jsem tam nějak moc co vytknout. Neslo to své drama a tíhu té myšlenky, toho nuceného boje do poslední minuty. Hodnotím na krásných 75%

Operace Eichmann (2018)

Tak nevím kde nastala chyba, zda to bylo výběrem herců a nebo se to v z mého pohledu prostě nepovedlo ... ? Dobře, uznávám a klaním se tomu že se to reálně stalo a že i po takové době se jistý příběh ukončil z meho pohledu už úplně zbytečně ale zřejmě potrestání nelze utéct. No to je jedna věc ale druhá věc? :o ten film je nuda, nezáživný, nijak extra zajímavý dvouhodinový snímek vás drží jen proto aby jste se dozvěděli zda se přizná a dojde k popravě. Samotný dokument o něm by byl lepší než natáčet takovéhle braky. 40%

Fotograf z Mauthausenu (2018)

Nebylo to zlé. Jak už to u téhle skupiny filmů bývá tak tady už hodnocení jde nahoru za tu skutečnou událost. Že něco takového vůbec je možné prožít. Tenhle snímek byl velmi dobře natočený ale místy hluchý. Což byla asi jediná větší chyba tohoto filmu. Byl to zase pohled z trochu jiného úhlu na to jak to tam asi vypadalo a probíhalo. Stejně jako jsme viděli pohled z očí boxera, vězně, ošetřovatele, hlídače, tak teď vidíme fotografa a jeho prožitý příběh. Oceňuji asi stejně jako film Lidice. A to 65-70%

Lidice (2011)

Lidice by měla a zřejmě dle hodnocení i patří mezi zlatý grál mezi filmy na toto téma. Za mně se dostává spíše trochu víc nadprůměr. Dávám 65-70% za herecké obsazení a výkon, za motiv podle skutečné události. A za víceméně hezky natočený film. + tématika, kterou já rád. Jen já z teto válečné doby jsem nakloněný na trochu jiné příběhy než zrovna Lidice, přišli mi to "nezajímavé" to slovo berte hodně v uvozovkách. Ať je film dokonale natočený a má špičkový herecký doprovod, jakmile příběh nudí je to špatný. A může to být příběh co se opravdu odehrál nebo vymyšlený... To tempo tam musí prostě být.

Kajínek (2010)

Považovat to za dokument nebo za film? Ať tak nebo onak, povedené to bylo, tohle téma je neokoukatelné. Můžete ho natáčet na tisíce způsobu a stejně to bude něčím zajímavé. Tento kousek podle skutečné události povídá o Kajinkovi. "Vrahovi" který se spíše proslavil tím že utekl odkudkoliv ale nikdy ne na moc dlouho. Je to takové naservírování ve stylu Sametoví Vrazi. Film vás nudit nebude, svoje tempo si to drží. 55-60% mezi TOP krimi se to zařadit ale asi nedá. Záleží na úhlu pohledu každého z nás ... ;)

Promlčeno (2022)

Nechci urazit takže budu asi hodně ždímat... Herecký výkony asi super, obsazení úžasný o tom žádná. Kamera perfektní. No... Příběh? Asi jsem teda spíš ten typ člověka co nemá mozek a potřebuje k životu trapný, jednoduchý story.. tento jsem totiž nepochopil a nebo pochopil ale neskutečně moc jsem se u toho nudil. Ať Rodena přímo miluji nebo ne, tohle pro mně zachránit nedokázal. Furt tam někdo něco povídal ukrývalo se to pod tajemnou zástěnou a vyvrcholení přišlo jen v další várce nudy. Kde nic tu nic. Bohužel za mně 40% :/

Poslední závod (2022)

Věřím že pro někoho kdo zná a ví kdo to byl a co se to jelo a kde se to jelo a proč se to jelo , to celé dokáže vtáhnout mnohem víc a tím pádem si to i mnohem víc užít. Já viděl prostě člověka co nandal lyže a jel závod. Příjemné herecké obsazení. Na konci ukapnutá slza. A bylo i nějaké to drama. Nehty jsem si sice neokousal ale jak říkám to bude zřejmě tím že nejsem s tímto panem Bohumilem Hančem propojený a než jsem viděl tenhle film, netušil jsem ani že někdo takový existoval. Za dramatičnost a obsazení a "zajímavě" napsaný zřejmě prožitý příběh dávám 60%