• Thriller

Logan: Wolverine (2017)

Tak a je to tu!!! Po nekonečných x letech vyšel závěrečný díl Wolverina v tuto chvíli už Logena. Ach! Nikdy jsem nebyl na konci filmu smutnější a zatopený v potoce slz než to bylo zde ... Jakožto milovník jsem jeho smrt prožíval asi tak že jsem neuvěřil a modlil se několik dalších let aby nebyl konec. Každopádně rozloučení nemohlo nastat snad "lepší" kvalita, kamera, výkon. Úžasné. Od první scény pokulhávající ho staříka až po poslední závěrečný boj in the Forest. Děkuji že jsi tu byl a děkuji že jsi to "dotáhl" do konce. Dokonalých 90-95% (s tím že opakuji je nutné vidět všechny tři díly) hodnotit samostatně třetí díl by byli jiné procenta.)

Wolverine (2013)

Ač nerad tak se to hned po prvním filmu s ním stalo. Přišel pád v kvalitě filmu. Za obsazení samozřejmě okamžitě dvě hvězdy a za provedení bitek a takový ten flow z jedničky, ještě jedna hvězda. Celkem by to hodilo tak 65-70% a to dvojce stačí. Bohužel se nepovedla, příběh pokulhává a dokážu si představit že by dvojka prostě neexistovala. Samozřejmě když už je tak je nutné si pustit všechny tři díly. ;-)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Z celé té sebranky všech možných a nemožných superhrdinů a superpadouchů je to právě on ... Mého srdce šampion. Od dětství přes pubertu až do dospělosti tu byl pan X-Men, kterého jsem nikdy neopustil a nepřehlížel. První film určený přímo pro něj je tento kousek a vím že nejde ani napsat číslo kolikrát jsem ho viděl. Jako jednotlivec hodnotím na 85% a nelze to brát tak že všem ostatním se to taky tak bude líbit. V tomto případě za A musíte mít rádi Scifi , za B musíte mít rádi prostě superhrdiny a Marvel atd. A za C z těch všech se pak zamilovat přímo do Wolverina. Každopádně dal bych i lepší hodnocení ale vzhledem k tomu že tu z těch třech je ještě o trochu lepší počin.(srdcovka) musím se držet při zemi. Dodatek: obsazení do hlavní role nemohlo snad ani být lepší :-*

Cellular (2004)

Můj první film před x lety kdy jsem viděl Jasona jako záporáka... Jakože reall záporáka kterého i přesto že je to Jason nemáte rádi. Film i přesto že není zrovna luxusně natočený má svoje tempo, svoje drama a svoje napětí. A to na tom bylo opravdu fajn. Prostě jsem Chrisovi fandil! Aby to dokázal dotáhnout do konce. Ten konec oproti rozjetemu filmu byl slabší ale i tak .. lepší průměr to byl. Za shlédnutí to stojí a pokud nejste extrémně nároční diváci určitě si tento filmek pustíte i třeba za pár let znovu. 60-65% :)

Nula od nuly pojde (2006)

Tady to bylo komplikované. Protože místy bych dal s přehledem čtyři hvězdy ale pak přišla ta hluchá místa kdy to prostě víc jak tři dostat nemohlo. A postupem filmu když se dostanete za polovinu už jich tam bylo víc a víc... Absolutně dobře zpracovaná černá komedie. S šílenou zápletkou a ještě šílenějším průběhem. Jen prostě i přesto všechno z ničeho nic přišlo x minut kdy jste prostě přemýšleli zda koukáte na ten film co vás dokáže jistými scénkami napumpovat. Nejsou to čistě tři hvězdy, rozhodně lepší... Takže 70% :)

M3GAN (2022)

Nic moc, spíše nic. Takhle všechny filmy založený na životem nebo robotem probuzených panenek se musí brát s nadhledem. Jenže např u Chuckyho ač celá jeho série je blbost bylo tam aspoň násilí a brutalita a krev. Hodně krve. Zatímco tu? Chybělo poměrně dost věcí. Jasně, jako vždy a všude... Tuhle panenku doma prostě "nechcete" protože její kukuč vám jasně už od startu říká budu vraždit a zabiju vás. Nojo jenže to vraždění v tomhle filmu bylo chudé, nudné, nijak zajímavé, krve teklo málo, hodně málo... Vlastně se tu nestalo nic tak extra aby jste si řekli "coool" ... A ten konec už to prostě domrdal úplně ... Válka robotů? Vážně? :D ač jsem se na tenhle snímek těšil tak bohužel musím dát jen 40% ... Za kukuč a tanec ... Ende :-*

Play Dead (2022)

Wau! :o tak toto jsem nečekal. Těšící se na horor/thriller. Se zajímavým příběhem říznutým dávkou sawacké brutality.... A ono nic. Tohle byla hrůza, nepočítám to že jsem od půlky místy už byl v polospánku. Napětí nulové, pointa, příběh tak jednoduchý a přímočarý a předvídatelný že to snad více už ani nešlo. Snad poprvé v životě jsem viděl katastrofální střih. Takový střih kamery že to působilo až směšně. Řekl bych že solidní béčko ale nechci urazit kvalitní béčkové filmy. Maximálně 20% ale to jakože fakt maximálně a to ždímu vlastně z ničeho dá se říct....

3 from Hell (2019)

Uběhlo 14 let od Vyvrženci Pekla. Byl jsem zvědavý jak dle toho co se píše bude dějová linie přímo navazovat. No udělali to dá se říct chytře. Jeden záběr z minulosti, vězení a po deseti letech jedeme dál. Taková ta větší uchylnost zmizela. Taková ta větší perverze zmizela. A taková ta satanistická rodina zmizela. Samozřejmě tam chyběl Kapitán Spaulding, který si zde už odehrál asi tak minutu ze startu. Nahradil ho do slavného tria jakýsi neznámý bratrance. No už to nemělo takovou tu svou "krásu" hodnocení mírně snížím ale jako k celé trilogii je to stále koukatelné a když už si pustíte první dva díly tak si Baby a Otise nenechate ujít ani v tomto kousku. 60-65% a pane Rob Zombie, nechte to už být.

Vyvrženci pekla (2005)

Opět se vrací vraždící rodinka a opět je zde dost uchylností a hlásek alá Manson styl. Jen tentokrát už nejsme v jejích rodné hroudě ale byli donucení vyrazit do "světa" obsazení oblíbenců zůstává stejné a drží se to takové té klasiky prvního dílu. Člověk si tuhle partu docela i oblíbí a fandí jim. Do dnes nedokážu přesně říct zda je jednička lepší jak dvojka. Příběh je tady totiž opět jednoduchý a ohranný. Perverze je tady opět dle očekávání na své míře. Takže zůstaneme u stejného počtu procent 65-70% a jsem zvědav na o 14 let starší pokračování a zrejme ukončení této trilogie.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Tak takhle, tady se to bude můj názor a mé hodnocení hodně prát. Z nostalgie když jsem to viděl poprvé bych totiž s přehledem dal klidně i čtyři hvězdy. Po opětovném shlédnutí se držím při zemi. Dobrá práce od Rob Zombie, uchylností ve stylu Texaský Masakr taktéž. Dost podtextů a narážek na mistra Mansona. Mělo to svoje tempo a má to svůj odlišný styl od ostatních podobně vytvořených filmu. Příběh je tady absolutně easy. Žádné promyšlené Story nečekejte. Tady si buďto tu vraždící "satanistickou" rodinku oblíbíte a nebo rovnou odsoudite. Z úcty k nostalgii na tento film dávám 65-70%