• Thriller

Na nože (2019)

Povedené. Pokud chcete pořádnou zápletku máte jí mít. Pomalé rozuzlení, které zničí vaše detektivní oko na startu tohoto filmu je boží. Obsazení filmu je dokonalé. Herecké výkony úžasné prostě jim to všechno věříte od pohybů, gest nebo komunikace. Možná trochu kratší stopáž. Místy, chvilky kdy se to táhne. Ten závěr kdy už víte kdo je vrah, nebyl už zrovna úplně best off ale jako celek super filmek. Dávám 70-75%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Prostě za celek 85-90%. Tady není asi ani co moc vytknout. První dvě série, dokonalost. Byl jsem pohlcený, tou tvrdostí světa a lidí v něm. Co vše se děje kolem nás a ani o tím netušíme. Závěrečný titulek u každého dílu byla vždy taková třešnička na dortu. Musím uznat že třetí série mírně v mém oku poklesla, nedokážu moc popsat čím to přesně bylo ale už tam prostě byli okamžiky kdy jsem i na chvíli koukal z "okna ven" ... Veliké chyby? Nejsou žádné. Doporučuji všem. Dokonalé obsazení a herecký výkon nemusím snad ani psát. Škoda že tento seriál skončil.... Ještě bych si klidně čtvrtou sérii dal... ;D

Šílená noc (2022)

Tenhle kousek v mé hlavě udělal zmatek. Byli totiž okamžiky kdy jsem se tak moc nudil nekonečně dlouhejma průpovídkama že jsem si byl jistý že dám jen dvě hvězdy. Jenže pak se prostě něco stalo a pak zas a pak zas a v závěru prostě super. Rozhodně a to jako první musím napsat prostě obsazení! Super! Bojové/krvavé scénky, alkoholem nasáklý Santa a černý humor. To vše super ale co bylo nejvíc super a díky tomu jsem tleskal bylo asi tak 20 minut věnovaných filmu Sám Doma. Pasti v podání Kevina jen v režimu 18+ ;) prostě úžasný a hned na to jsem si říkal hmmmm dokázal bych si představit celovečerní film nového Sám Doma jen né pro děti ale pro dospělé v nějaké takové režiji jako si to tu na chvilku zkusila ta malá slečna. Za to všechno co jaem tady viděl a co jsem neviděl dávám krásných 70-75%

Zabiják proti své vůli (2019)

Harry Potter v županu :D ujetý, šílený a zběsilý snímek alá Akimbo. Vás moc nenechá vydechnout. Po probuzení s bouchačkama v ruce už to prostě jedeeee.. nečekejte žádný hloubkový příběh, je to spíš akční rasovina. Jak z PC hry. Zloduši, padouši, ti hodní, ti zlý a mezi nima Daniel Radcliffe jako "nýmand" co nechtěl být vůbec nic z toho. Pokud nemáte zrovna náladu na nějaký horror nebo na nějaký vážný historický filmek ale naopak máte náladu mlátit hlavou o stůl u toho šnupat skořicový cukr a vrazit si do ucha brčko a srkat s ním mléko. Je tento film jasná volba pro vás! 65-70% njn i já jednou za kvartál prostě vypnu mozek a zapnu nějaký takovýhle dílo. ;-D

Follow Me (2020)

Tady kdyby se nestalo na konci to co se stalo a do toho tam nebylo v průběhu filmu pár zajímavých věcí spojených s těmi pastmi. Tak umírám nudou a umírám nad špatným hereckým obsazením. Nečekejte nic extra pokud chcete napodobeninu (špatnou) filmu Saw. A nemáte jinou možnost jděte do toho. Je tam pár okamžiků i kterých se probudíte a ten závěr, ten by vás upřímně mohl i potěšit a nadchnout. Ovšem to je jediná lepší scéna, která se tam stane. 40-45% aby jste to správně pochopili tyhle procenta jsou hlavně za ten konec, on byl totiž fakt nečekaný a tím pádem i hodně povedený. Samozřejmě i nějaký procento přidávám z lítosti a za snahu vůbec něco natočit. Peace.

Skejťačka (2021)

O skateboardingu moc filmů nevychází... Naposledy co si nějak více pamatuji a zarylo se mi to k srdíčku byl film Legendy z Dogtawnu. Film Skejťačka nás zavede do Indické vesnice, doslova se vším všudy i s těmi jejich debilnima nazorama. Takže si asi představte když slečna chce závodně jezdit na prkně, co na to asi tatínek? A co maminka? Sportovní drama, které si drží nějaké své tempo a k tomu dostanete lekci skateboardingu. Do toho všeho obětavá "profesorka" která se s pomocí přátel rozhodně postavit mega skatepark v té vesnici pro všechny ty přičmoudliky. Propletenec dramatických scén, fyzických i psychických bojů dospívání tam u nich pokud chcete vybočit ze stáda. Byl to takový trošku lepší průměr. 55-60%

Třináct životů (2022)

Tak jsem asi fakt mimo ale za co že přesně tady je to hodnocení v takové míře? :o dobře. Budu hledět na to že je to True Story a že prožít něco takového muselo být psychicky náročné a obletělo to zřejmě svět. Ovšem stejně jako tisíce dalších nechtěných zážitků, které pak byli natočený a byli natočený do mnohem lepší podoby než tento počin. Více jak dvě hodiny ... Skoro ničeho? První hodinu se neděje radši vůbec nic. A druhou hodinu už jen koukáte jak vytahují pod vodou jednoho za druhým. A všichni to samozřejmě přežijí. V pozadí nehraje žádná dramatická hudba, je to tiché a nezáživné. Má to být drama a máte se modlit jak to dopadne ale ono to drama vůbec není a nakonec je vám úplně jedno jak to dopadne. Za mně osobně jedno z těch špatně natočených filmu podle skutečné události. Mělo by si to vzít příklad z filmů jako je Kapitán Phillips atp... Tenhle kousek tedy ať nejsem úplný hnidopich 45-50% ...

V pasti (2018)

Tak tohle mělo jít okolo mně a nevšímat si toho by bylo asi lepší, minimálně bych ušetřil čas na nějaký kvalitnější kousek co si na kvalitní kousek jen nehraje. Pamatuji si film Tiché Místo, kde sice viděli ale nemohli prozmenu vydat ani hlásku. Ten film sem si oblíbil a taktéž pak i druhý díl. No tento počin... Sandra Bullock s páskou přes oči, ochraňuje dvě děti a dopravuje je z bodu A do bodu B. Nebavilo mně to, nudil jsem se... Uznávám že kvalita kamery a z jistého úhlu výkon herců je prvotřídní do toho vsunout nějaké to lepší dramatické pochmurno nebylo taktéž zlé ale příběh a postup příběhu byl o ničem. 45-50% maximálně.

Obrácená věž (2022)

Pointa zajímavá ale z větší části jsem se nudil. Jediný co jsem si od půlky filmu přál bylo aby ty malý sráčové jeden do posledního chcípli tou nejhorší smrtí. Bohužel se tak nestalo a pro někoho to končí skvěle a pro někoho dobře. Smrt nenastala žádná a to mě teda sralo fakt moc... Protože za to co ty "děti" předváděli ... No nic. Obsazení? neznámé. Herecký výkony? úctyhodný ale zároveň mně logika některých fascinovala. Zřejmě scénář a s tím herci nic neudělají. Příběh? Už poměrně ochranný z jiných filmů jen zase trochu jiné místo a jiná linie ale neurazilo to. Bylo to OK. Jen tomu chyběla šťáva pořádná. 45-50%

Gentlemani (2019)

Příjemný pokoukáníčko. Nudit vás to nijak extra nebude i přesto že tam je podle mého až moc debatujících prostorů. Chybělo tomu takový to flow těch dřívějších alá classic. 7 Psychopatů např ... Nebyla tady ani žádná hláška co by se vám zaryla do srdce a dalších deset let jí povídali lidem na potkanii. Pulp Fiction např ... Ovšem drogy a svět byznysu v něm v tomto filmu funguje a má to nějakou pointu. Herecké obsazení víc než dobré. Každý si to zřejmě užíval po svém a také do toho po svém dal kus sebe. Za mně těch 60-65%