• Thriller

Arctic: Ledové peklo (2018)

Moc nechápu hodnocení zde na csfd ale budiž, každý má jiné chutě. Můj osobní názor na tento film je víc než pozitivní. Takových 85-90% bych tam i klidně hodil. Nečekal jsem zázrak ale dostal jsem víc než to. Mads Mikkelsen je sympatický a charismatický herec, který zde splnil svůj úkol jak se patří. Cítil jsem s ním, fandil jsem mu a držel mu palce aby přežil. I přes všechny strasti a pasti, které na něj čekali jsem bojoval v myšlenkách a ním. Emočně nabitý, dramatem pokrytý film, zaslouží potlesk.

Devadesátky (2018)

Složité rozhodování ohledně hodnocení ... Hned ze startu napíšu ... Dávám 65-70% ... Teď jak to rozebrat ... Příběh tady není nijak důmyslný, spíš se to vleče životem mladého kluka co hledá společnost, která mu řekne jsi "dobrej" protože v rodině nastalo tolik chyb že se tvrdě podepsali na dospívání jeho dominantního, psychicky narušeného bratra i na hlavním adeptovi. Z pohledu skateboardingu jsem taktéž nebyl vrcholově uspokojen. Ano je tu ale není tu nijak extra emočně vystřižený. I když bylo pár záběrů u kterých jsem zavzpomínal na krásný dobrý čas na začátky pojezdů. Druhá stránka byla doslova zaměřena na vývoj a psychickou stránku dospívání, které bylo až přehnaně místy agresivní. Jako celek to byl lepší průměr ale přikláním se hlavně k nostalgii do světa Tony Hawka smíchaného s GTA San Andreas nebo Bully pokud chcete. Pokud opravdu chcete zažít jízdu s perfektním zaměřením na začátky skateboardingu a zároveň to celé propojit s úžasným příběhem... Tak jednoznačně: Legendy z Dogtawnu. Dodatek na chybku zde na ČSFD ... Toto opravdu ale opravdu, není komedie. ;-)

Equalizer 2 (2018)

Neskutečná hrůza. Názorná ukázka toho jak se z víc než přijatelné jedničky může vyklubat hrůzostrašný druhý díl. Nevím přesně co k tomuhle snímku vlastně napsat. Tak jednoduše no... Co fungovalo zde není. Příběh je tu úplně mimo a "efekt a styl" boje šel totálně do pozadí. Uznávám že začátek byl ještě v pohodě. Každopádně po scéně v hotelu s ego floutkama, to šlo pěkně do pr... ;-) ... A ten konec? To byla už nějaká parodie ne? :D ... Nechtělo se mi ani věřit že koukám na pokračování, víceméně povedené jedničky. 35-40% ...

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Katastrofa!!! Totální výsměch a zesměšnění celé série čar a kouzel. Tady už opravdu dávám jednu hvězdu a to jen proto že tam byl kousíček prostoru na školu v Bradavicích. A samozřejmě jediná trochu usměvavá postavička pan Kowalsky. Jinak totální hrůza. Přemnožení nesmyslných a nezajímavých oblud se nezastavil! Ano!!! Je jich tu ještě víc jak v předešlém díle. Kdyby z těch tisíce byla jedna kvalitní a něčím zajímavá bylo by to mnohem lepší. Záporák? Pan HEREC! Absolutně marný! I ta jeho maska je nějak úplně mimo, když si vybavíme jiné filmy kde si s jeho obličejem vyhráli tak tady je to nějaké takové všelijaké. Herecký výkony špatný a celkově všichni hlavní a i ti vedlejší, prostě všichni herci, protagonisté jsou nudný, nezáživný a nesmyslný. Hodnocení : 25% ... Měl jsem co dělat abych tento díl vůbec dokoukal, musím říct že v polovině už jsem prstem jezdil po ovladači a chtěl to utrpení ukončit.

Fotograf z Mauthausenu (2018)

Nebylo to zlé. Jak už to u téhle skupiny filmů bývá tak tady už hodnocení jde nahoru za tu skutečnou událost. Že něco takového vůbec je možné prožít. Tenhle snímek byl velmi dobře natočený ale místy hluchý. Což byla asi jediná větší chyba tohoto filmu. Byl to zase pohled z trochu jiného úhlu na to jak to tam asi vypadalo a probíhalo. Stejně jako jsme viděli pohled z očí boxera, vězně, ošetřovatele, hlídače, tak teď vidíme fotografa a jeho prožitý příběh. Oceňuji asi stejně jako film Lidice. A to 65-70%

Ghostland (2018)

Po přečtení jedinečné recenze na tento snímek od jednoho známého a vytříbeného sledovače filmů a seriálů. Jsem neodolal! Hnedka z kraje jo ... 70-75% (v místech mysteriózních záběru spíše méně procent) , prvních deset minut působilo jako začátek nějaké duchařiny a na to jsem zrooovna chuť neměl ale stačí vydržet a ihned těch dalších deset minut se změní na těžký násilnický survivor v baráku. No jo jenže... K mému překvapení nic není tak jak to působí. Postupem děje, pochopíte. Vadil mi občas přeskok scén/střih. Dokáže vás totiž občas mírně zmást. Psychologicky na vás za půlkou filmu začne tlačit neustálé řvaní a jekot. Samozřejmě je jasný že to byl účelový tah na mozek diváka. Jenže... Každopádně "příjemná" drásající/dramatická podívaná.

Konečná (2018)

Těch 60% bych zda dal. Oblíbená herečka, která si opět střihla psychopatku a to dvojitou. Líbila se mi celá ta kulisa "čehosi" nepopsatelného. Do poloviny spíše tiché, nudné, zamotané. Kdy nad vším křičí otazník zda je to blbost a nebo není, za přelomem poloviny filmu už začínáte chápat a dostáváte se z toho bludiště do takzvaného "hustý" módu.

Kursk (2018)

Tyhle katastrofický filmy jsou v mém zraku prostě ihned automaticky 1+ hvězda. Protože True Story tu představu že to někdo opravdu prožil nebo aspoň nějak podobně je "uspokojující" pro diváka. I tak se ale jedná o takový lepší průměr oproti jiným na toto téma. Já tu dávám čistých 60% ... :) Obsazení bylo vyhovující. Někteří si myslím zasloužili i víc prostoru ale nestalo se bohužel. Hodně by se tady dalo spekulovat o tom jak to bylo a co z toho je pravda a co je naopak jen vymyšlený blud. Často se všude předhazuje koukám že Rusko je zaostalé, zastaralé a "nefunkční" ... Tomu věřím méně než tomu že Rusko má své ego a nepustí jen tak někoho ke své pomoci i v té největší nouzi. Jak se říká co se stane v Las Vegas, zůstane v Las Vegas , jen tady je to v Rusku.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Jelikož vyšla dvojka tak jsem si musel osvěžit paměť prvním dílem ... no .... pane bože. Takhle... dát tomu kolonky Fantasy, Sci-fi, Komedie. Tak to naprosto chápu... šílená "parodie" s miláčkem Jasonem. Od samotného začátku do konce budete jen zírat co je to za nereálnou "sra***" ... nemáte moc šanci vydechnout protože tady se potopite 12 km pod vodu jak když zadržujete dech v rybníce v Domažlicích. Žralok tady v příběhu filmu mění velikost dle toho jaký záběr zrovna kamera zabírá a jak se to zrovna hodilo do střihu nějaké další nedomyšlené blbosti. Takhle ... zařadit to mezi béčka nejde, pořád je to z jistého úhlu představivosti koukatelné a dobře obsazené. Jen je opravdu prostě nutné to brát jako podprůměrnou komedii. Dávám 35-40% a jsem zvědavý na přítomný druhý díl ... :D

Modré diamanty (2018)

Těšil jsem se a o to víc jsem byl zklamaný :) Neskutečný tahák a to není narážka na pár romantických záběru ale jako celek. Jediná lepší scéna je na konci a ta je tak rychlá že jí ani nejde pořádně procítit. Příběh tak trochu o ničem, opravdu spíš na jedno zkouknutí a zapomenout :) Hlavní role v podání Reevese a za pár přijatelných scén dávám 40% ale jako vyždímanejch teda ...