Solo: Star Wars Story (2018)

Díry v logice děje i v časovém zasazení do celkové ságy by se našly, ale celkem jsem se bavil. Dost dobrá scéna s umíráním robotky.

Terminátor: Temný osud (2019)

Přidal jsem hvězdičku kvůli Lindě Hamilton. Řekl bych, že vypadá líp než v předchozích Terminátorech. Mimochodem v titulcích je u vizuálních efektů hodně českých jmen.

Ava: Bez soucitu (2020)

Trochu odvar z Kill Bill, viz např scéna s dancing party. Možná to měly být odkazy na klasiku.

Úniková hra (2019)

Další variace na klasický motiv - jak se dostat pryč živý. Solidně natočeno. Hlavní hrdinka se na studentku fyziky či matematiky umí slušně ohánět stojanem, ale když je člověk naštvaný, zvládne ledacos. Hodně štěstí v letadle.

Bratři Bluesovi (1980)

Hlavním cílem filmu je udělat velké škody, rozbít hodně aut a dát do kupy velké množství slavných osobností, hlavně muzikantů, s princeznou Leiou jako třešničkou na dortu. Docela se to povedlo. Ostatně, kde jinde uvidíte Stevena Spielberga v roli daňového úředníčka.

Box (2009)

Zkažený nápad. Začíná to celkem napínavě, ale pak se postavy chovají nelogicky a zmateně, takže jsem místy netušil, co se děje. Smysl to nedávalo, ani když jsem si některé scény pouštěl znovu. Kdybych na to šel do kina, byly by to kromě ztráty času i vyhozené peníze.

Cesta (2009)

Velmi dobrá adaptace literární předlohy. Zůstává otázka, zda se dá vůbec někam dojít. Na rozdíl od knihy nabízí film malou jiskřičku naděje - jednoho živého brouka (pokud pominu to, co je slyšet při titulcích).

Obr Dobr (2016)

Nejslabší Spielbergův film, co jsem viděl.

Sherlock (2010) (seriál)

Skvělá adaptace Sherlocka Holmese do současnosti. A také se mi velmi líbilo, jak si s tím vyhráli v České televizi (od nápisu "Česká televize" v titulcích, přes české nápisy na dveřích až po novinové články), klobouk dolů. Dokonce jsem si ve scéně, kdy Sherlock říká, že je obálka z České republiky, ověřoval, jak je to v originále. Taky se mi daleko víc líbil dabing Vojtěcha Dyka, přestože hlas Jana Šťastného, který dělal dabing pro kabelovou televizi, je podobnější originálu.