• Thriller

No matarás (2020)

Když pominu Maria Casase, který je mi sympatický asi jako osina v zadku, celý film byl pro mně tak trochu nuda. Týpek potká sexy frndu, která je tak trošku magor, skáknou na rychlovku, ovšem sexy frndy nikdy nebývají single, a tak je v nejlepším překvapí její chlápek, který pro zálety zjevně nemá pochopení a do trojky se mu taky evidentně nechce. A na průser je zaděláno. Snaží se to mít akci, ale Casasovi tuhle roli moc nežeru. Za pozornost stojí hlavně výkon nádherné Mileny Smith, která jistě potěší oko nejednoho pána. Jinak nevím, co dalšího bych mohla vyzdvihnout. 2*/5.

Privorot. Čjornoje venčanije (2020)

Co uděláte, když vás muž, se kterým máte dítě, nechce, ale vy jeho ano? Zajdete si k nejbližší okultistce a spácháte černý rituál, abyste si ho k sobě připoutali až navěky. Zhenye se to povedlo, ovšem její milý už nebyl jako dřív.. Fasáda sice stále dokonale vyhlazená a sexík ještě lepší než předtím, jinak ale malinko strnulý a s vražednými úmysly. Co ze začátku vypadalo jako splněná touha, stává se peklem na zemi. Rusové nastolit atmosféru s dobrou hudbou umí a bavilo mně to o kapku víc než Baba Yaga nebo Piková dáma, ale ke čtvrté hvězdě mi prostě ještě něco chybělo. Nejlepší scéna s předáním zásnubního prstenu, takových mohlo být víc! Takhle 3/5*. A ponaučení na závěr - když vás váš/vaše vysněný/á nechce, kopněte ho/ji do prdele, protože to bude pořád stejný trouba i po rituálu.

Navzdory smrti (2021)

"Kvôli komplikáciám s koronavírusom trvalo natáčanie celého filmu iba deväť dní." Tak to bylo tedy sakra znát! Bruci, takhle ne.. Snad ti korona nevlezla na mozek, protože to by odpovídalo výsledku filmu. Jaime King, která hraje neschopnou blbku, co jde na trek vysypat tátův popel, ale bojí se i deště, ovšem na konci se stane ostřílenou drsňačkou! Willis si tam amatérsky štěkne párkrát a zbytek totálně nesympatické pitomé postavy, nehledě na příběh. Ztráta času, 1*/5.

Ted Bundy a zabiják od Green River (2019)

Hodně nepodařená parodie na událost, kdy sériový vrah Ted Bundy, tehdy již za mřížemi, pomáhal vyšetřovatelům sestavit profil svého řádícího kolegy Garyho Ridgwaye. Když jsem viděla, kdo Bundyho hraje, myslím, že už se nikdy nepřestanu smát. 1* s odřenýma ušima.

Ted Bundy: V mysli monstra (2019) (TV film)

Tedem Bundym jsem tak trošku fascinovaná a jeho život znám po všech dostupných dokumentech snad nazpaměť, ale více než tento mně pohltily Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho a Ted Bundy: Falling for a Killer, které také podrobně sledují jeho ďábelské řádění. Nicméně ať už se jich natočí třeba sto, vždycky to bude síla a v některých částech těžké sledovat. Bundy se velmi rád poslouchal a rozjímal o svých činech, takže ani tady nechybí autentické audionahrávky (obzvlášť pasáž, kde skoro šeptem popisuje, kde se nachází tělo jedné z obětí, je děsivá) a videonahrávky ze soudních líčení. Co mi ale chybělo, bylo víc explicitních záběrů.

Jeffrey Dahmer: V mysli monstra (2020) (TV film)

"Už roky mám hlavu plnou děsivých a strašných představ. Je to úplná noční můra." Tak to teda sakra byla! Stejně zajímavé jako dokument Gary Ridgway: V mysli netvora, tady ale nepoužili autentické záběry z výslechů, což je škoda. I tak to byl zážitek, protože Jeffrey byl se svými pokusy s lidmi ještě trošku o něco dál, než aby je „jen“ znásilňoval a škrtil. Už v mládí zbožňoval pozorovat stříbřité blány na vnitřních orgánech těla... Přes den pracoval v čokoládovně a v noci obcházel černošské gay bary, kde si náhodně vybíral své oběti – mladé homosexuální gigoly. Asi nejvíc mě dostaly jeho hravé pokusy, kdy jednomu stříkl injekční jehlou do mozku vřelou vodu a druhému do hlavy zaživa vyvrtal díru a do mozkového laloku nalil kyselinou chlorovodíkovou, přičemž se s ním pokoušel mít sex. Jak sám řekl: „Chtěl jsem vyzkoušet, jestli by se nedalo vyrobit zombíky“. Tady se mu jistě vyplatilo, že v mládí miloval chemii! Nechutné a fyzicky mi z toho bylo ještě chvilku zle. Celkem zabil 17 obětí a zemřel v roce 1994 ubitý spoluvězněm. Boží mlýny..

Gary Ridgway: V mysli netvora (2020) (TV film)

Luxusní dílko pro všechny, co "milují" sériové vrahy. Už v dětství Gary Ridgway splňoval všechna kritéria pro to, aby v budoucnu začal dělat něco ještě mnohem ošklivějšího. Nebylo divu, jejich rodinka nebyla zrovna jako ze žurnálu. Despotická matka ho stále ponižovala a ve škole taky nebyl zrovna za nejostřejší pastelku. Našel si tedy něco, v čem se stal opravdu dobrý - zabíjení žen. Co bylo nepříjemné, tehdy ještě neuměli pracovat s DNA, takže jim až směšně dlouho unikal a vesele vraždil, škrtil, znásilňoval a topil dál. V rozhovorech se několikrát rozplakal, když vzpomínal na své dětství a matku, kterou chtěl hrozně moc osouložit a následně zabít, aby poničil její krásu. Dvakrát se oženil (s druhou ženou zplodil syna Matthewa), ale pokaždé se rozvedl. V postýlce, kde zamordoval přes 30 žen, spokojeně chrupkaly i jeho ženušky. Myslím, že jejich překvapení po tom, co ho konečně zatkli, musela být převeliká. Do případu se tehdy vložil i sériový vrah Ted Bundy, který čekal v cele na popravu. Bundy sestavil profil vraha, který se po Ridgwayově odhalení ukázal jako lepší než ten od znalců z FBI. Doporučoval hlídat místa, kde byla těla nalezena, prý se k nim zabiják bude vracet a také jako jediný přišel s hypotézou, že vrah je nekrofil. V roce 2011 dostal Ridgway 49. doživotní trest za 49. vraždu, ke které se přiznal. Osobně si ale myslím, že jich bylo mnohem, mnohem víc. Letos za mřížemi oslavil své 72. narozeniny.

Separation (2021)

Zklamání. Nesympatičtí, divní herci (a to hodně!!) a nejděsivější scéna z celého filmu pro mě byly kreslené postavičky v úvodních titulkách. Vznášející se matka volající své dítě, jako bych to už kdesi viděla.. (Mama.) Celkem zbytečný počin.

Nadosmrti (2021)

Po romantickém večeru k oslavě výročí se Megan Fox probudí připoutaná k ruce svého manžela zrovna ve chvíli, kdy si on prostřelí hlavu. Tomu říkám aspoň originální dárek! Řekli byste, že nic horšího se jí stát nemůže, ale co čert nechtěl, ještě musí bojovat o holý život a ubránit se dvěma zlodějům, kteří jí jdou po krku. Megan mě o svém hereckém talentu absolutně nepřesvědčila, celou dobu mi u ní chyběly projevy jakýchkoli emocí, kterých film nabízel přehršel. Chlapi možná nadhodnotí právě kvůli této herečce, já se ale chvílemi nudila a chvílemi si klepala na čelo. Unylé, mizerně zahrané, přitom nápad dobrý. Ke třetí hvězdě se ale nedonutím.

Meandr (2020)

Po delší době konečně horor, který mě udržel v nepříjemné klaustrofobické depce celých 90 minut. Blondýna v latexu mi sice nebyla úplně sympatická, já jí to ale odpustím, protože se mi místy pěkně zapotily dlaně, obzvlášť při scéně, kdy musela přelézt rozkládající se mrtvolu. Top. Někomu chybí originalita, mně to zas originální přišlo dost na to, abych se opravdu bavila. Smrtící pasti super stejně jako následný zombík, chcípla bych tam dřív, než bych vůbec do nějaké odporné trubice vlezla. Určitě si ještě pustím.