Božský Evan (2007)

Nejdražší komedie všech dob (stála 200 mil. dolarů!!), která se snažila navázat na vynikajícího Božského Bruce. Bohužel pro všechny se to moc nepovedlo. Steve Carell i přes své komediální nadání není žádný Jim Carrey. Zatímco Bruceovy dá Bůh všechny své schopnosti a řekne zkus si jaké to je, tak Evanovy sváže ruce posláním novodobého Noa. To je hlavní problém tohoto filmu, protože momenty, kdy Bruce objevuje a následně využívá svých Božských schopností jsou to nejlepší z filmu, tak Evana po většinu času vlastně jen litujete. Na komedii je tu žalostně málo dobrých gagů a naopak se nám snímek snaží natlouct do hlavy jedno poselství za druhým. Když se také na Božského Evana díváte, tak si říkáte, kam se poděli všechny ty peníze? Vždyť tohle se dalo natočit za polovinu. Jen pro porovnání, Michael Bay natočil druhé Transformers za stejnou částku a je to sakra rozdílná podívaná.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Trochu vulgárnější než obvykle, ale i tak skvělá Carreyho komedie. Přeměna v obchodě a následné řádění jsou nezapomenutelné a těch hlášek...

Lhář, lhář (1997)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Velice mě na tomto filmu překvapil Martin Dejdar, který ikdyž není Carreyho dvorní dubér, tak si to užil snad víc než herec sám. Snímek se jen hemží nezapomenutelnými hláškami, které zakryjí i těch pár hluchých míst. "Já si tady rozbijím držku, vadí to?"

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak druzí Transformers se mi rozhodně nelíbili tak jako jednička. Ne že by to byl špatný film, ona je to spíš taková mozko-vyplachující teen vlna. Spousta efektů, spousta akce, spousta výbuchů a pár ale opravdu hezkých slečen. Pokud jdete do kina a chcete vidět přesně to co jsem ted vyjmenoval, tak se budete královsky bavit. Problém je, že pokud na tato pravidla nepřistoupíte, tak se budete zase nudit. Neříkám, že jsem se nudil, ale problém byl, že toho občas bylo trochu moc. Příliš mnoho robotů/mimozemšťanů, ve kterých se budete po čase ztrácet. Někteří tam navíc byli úplně zbyteční (Devastátor rozhodně nesplnil očekávání). Dále tam bylo příliš mnoho již zmiňovaných akčních scén. Jistě, je to akční film, ale i Rambo ví, že přes dvě hodiny jen akcí nevyplní. Co je velkým plusem Transformes 2 jsou rozhodně lidské postavy, o to větší škoda, že zde hráli až druhé housle. Shia LeBeuf opět dokazuje, že je skvělý herec, Megan Fox ještě krásnější než v jedničce a John Torturro sází jednu hlášku za druhou. Musím také pochválit úroven triků. Na to, že Transformers 2 stáli "jen" 200 milionů dolarů, tak je to vskutku velkolepá podívaná. Jen pro srovnání, Božský Evan stál ty stejné peníze.

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Nebyla to žádná velká katastrofa, ale bohužel ani nic mo kvalitního. Pro Fanoušky Kristin Kreuk to bude určitě film roku, protože je před kamerou opravdu skoro pořád. Když tam náhodou není, tak ji zastoupí Moon Bloodgood. To jde ne?

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Asi tak na podobné úrovni jako jendička. To znamená, že komu se líbil první díl, tak se mu určitě bude líbit i Útěk do Afriky. Mě osobně neoslovil ani první Madagascar a u dvojky jsem se párkrát zasmál, toť vše. Film zvlášť opět drží nad vodou "vedlejší" postavy krále Jelimana a komanda tučňáků.

Terminator Salvation (2009)

Upřímně nechápu ty různé negativní ohlasy na tento film. Pro mě byl Terminátor: Salvation jednoznačně pozitivní zážitek. Samozřejmě má své mouchy, ale který film je nemá? Klady zde ovšem dalece převládají. Snímek se jen hemží odkazy na své předchůdce a je jich tolik, že po jednom shlédnutí je rozhodně nezachytíte všechny. Triky mají svou světlou i stinnou stránku. Masky a terminátoři vypadají skvěle (Stan Wilson i zde zanechal svůj výrazný umělecký podpis), jen je škoda, že digitální efekty občas vypadají víc laciněji než by měli. Herecké výkony taky potěší a hlavně Anton Yelchin jako mladý Kyle Reese zde předvádí vynikající výkon. Asi největší škoda je, že není Terminátor: Salvation aspoň o 20 minut delší, protože občas je tam znát, že některé navazující scény byly docela brutálně ostříhány. Celkově byl můj pocit z tohoto filmu velice dobrý a o nějakém zklamání se zde nedá vůbec mluvit. Jen doufám, že si po své tůře světovými kiny vydělá dost peněz na to, aby studio co nejdříve odkleplo pokračování a my se mohli opět vydat do této temné budoucnosti, kde lidstvo vede svou existenční válku proti strojům. Skynet is back!

Mlha (1980)

Tak nevím, proč se mi Carpenterova Mlha nijak zvlášť nelíbila. Asi to bude tím, že už jsme asi v trochu jiné době a to co v 80. letech stačilo na vytvoření atmosféry, tak dnes už prostě nestačí. Netvrdím, že jsem se celý film nudil (to snad ani nejde, když má pod 90 minut), ale rozhodně jsem neseděl se zatajeným dechem v očekávání, jak to celé dopadne. Na konci mě jen mrzelo, že muselo zemřít jen 6 lidí. Rozhodně nejsem žádný fanoušek hektolitrů umělé krve, ale aspoň jedna z těch hlavních postav umřít mohla.

Mlha (2005)

Nedávno jsem poprvé viděl originál z roku 1980 a popravdě musím říct, že se mi toto nové zpracování líbí víc. Samozřejmě to není žádný zázrak, ale rozhodně jsem se u toho nenudil. Někdo tu myslím zmiňoval "digitální" mlhu. Tu beru kdykoliv před tím "filmovo-koncertním kouřem" z 80. let.

Push (2009)

Jakožto fanoušek podobných filmů (myšleno, lidi mají zvláštní schopnosti), jsem si Push nemohl nechat ujít. Přišlo mi ale, že tento film nedosáhl svého plného potenciálu (třeba jestli bude pokračování). Velice sympatičtí jsou zde herci. Třeba taková Dakota Fanning je parádní a Chris Evans opět ukazuje, že je skvělý herec. Jako odpočinkovou záležitost můžu Push v klidu doporučit, ale pro příště by to chtělo ještě přidat.