Castle na zabití (2009) (seriál)

Dobrý kriminální seriál s vynikajícími herci. Bohužel v současné době existuje spousta seriálů, které se soustředí na kriminalistiku (CSI série, Cold Case, Námořní vyšetřovací služba...). Co ovšem zmíněné seriály nemají je naprosto fantastický Nathan Fillion a skvělá Stana Katic. Sledovat jejich pošpichování je velice zábavné a díky tomu vzniká řada hlášek, na které jen tak nezapomenete. Castle asi nejvíce připomíná seriál Moonlighting s Brucem Willisem a Cybill Sheperd a já jen doufám, že na obrazovkách nějaký čas vydrží.

Dům loutek (2009) (seriál)

S hodnocením Dollhouse jsem chtěl počkat do doby, kdy budu mít nějaké ty díly shlédnuté. Právě jsem viděl 11 epizodu a nemůžu se dočkat 12, což je i poslední epizoda 1. série. Jestli měl tento seriál pomalejší rozjezd - možná. Jestli je Joss Whedon schopný tvůrce - to je prověřený fakt. Jestli by si Dollhouse zasloužil více sérií - URČITĚ ANO!! A je to opět díky skvěle napsaným postavám, které vám rozhodně nebudou lhostejné, naopak. Každý si tu najde své favority a těm potom fandí a prožívá jejich příběhy. Navíc seriál má vynikající nápad a velký potenciál dlouhého trvání. Snad nebude mít Dollhouse stejný osud jako Firefly a bude dost velkou sledovanost na to, aby Foxové zaplatili další sérii.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Na to jak jsem se na Wolverina těšil musím bohužel říct, že tak docela nenaplnil má očekávání. Nemyslím tím, že to je špatný film, ale třeba za prvními X-Men dost ztrácí. I když je mezi těmito filmy 9 let a tudíž je Wolverine trikově namakanější, tak musím říct, že je pro mě daleko méně uvěřitelný. V X-Men zkrátka vypadá všechno tak nějak opravdově (drápy, blesky, vznášející se zbraně), oproti tomu ve Wolverinovi vsadili více na digitální triky. Když už jsem u těch triků, tak u tohoto filmu platí jedna věc: "příliš mnoho". To se dá aplikovat na několik věcí. Jak už jsem říkal, příliš mnoho digitálních triků, kterým jen těžko uvěříte. Příliš mnoho vedlejších postav, které se do filmu snaží tvůrci vecpat atd... Na druhou stranu herci jsou zde skvělí. Hugh Jackman se pro roli Wolverina zdá se narodil, Liev Schreiber (Sabertooth) si svou postavu vyloženě užívá a Ryan Raynolds (Deadpool) s Taylorem Kitschem (Gambit) dali svým postavám také velkou míru sympatičnosti. X-Men Origins: Wolverine se mezi ostatnímí superhrdinskými filmy rozhodně neztratí a věřím, že se s některými mutanty rozhodně nevidíme naposledy. Snad si tvůrci podobných snímků vezmou do budoucna k srdci rčení, že méně je někdy více.

Podvod (2008)

"Are you free tonight?" Proč ne, ale na víc než dobře strávený jeden večer tento film bohužel nemá.

Rychlí a zběsilí (2009)

Musím se přiznat, že jsem se na tento film docela těšil a to i přes to, že se nepovažuju za fanouška této série. Jednička byla dobrá (svěží vítr), dvojka horší (chyběl Vin Diesel) a trojka špatná (chyběli Walker i Diesel). Ať si říká kdo chce, co chce tento vysvalený plešoun má prostě charisma. Když někam jde nebo něco dělá, tak to vyvolává patřičný a hlavně přirozený respekt (s takovým Riddickem by se asi hádal málokdo). Postava Doma Torreta mu sedí jako ulitá a bez problémů bych uvěřil, že jsou s postavou Paula Walkera kámoši. To že příběh za moc nestojí asi ani není nutné říkat. Je to prostě oddechovka, při které můžete vypnout mozek a užívat si rychlou a zběsilou jízdu. Škoda je také, že si tvůrci nedali víc záležet na digitáních tricích. Občas to z plátna přímo křičí :"Hele toto není doopravdy, klídek. " Otevřený konec dává tušit, že se s touhle partou nevidíme naposledy. Pokud ale budou pokračovat tímto směrem, tak proč ne.

Interstate 60 (2002)

Parádní film se skvělými herci v trochu divném prostředí. U Interstate 60 jsem se bavil od začátku do konce a mnoha scénám se zasměju i po nekolikátém shlédnutí. Taková by měla správná komedie být.

Oběti války (1989)

Film jsem viděl jen jednou v televizi a od té doby jsem se neodhodlal k tomu pustit si ho znovu, tak moc mě toto válečné drama zasáhlo.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Oscary jsou v něčem dobré a něčem zase ne. Velice mě bavili, když získal 11 sošek LoTR: Návrat krále. Tehdy je uváděl Billy Crystall a já se královsky bavil. Naopak mi velice vadí, že se při nominacích na toto nejprestižnější filmové ocenění mnohdy opomíjejí některé tituly (Temný rytíř by mohl vyprávět). Příjde mi, že čím víc je film "outsiderovský", tím víc nominací dostane. Dříve bylo možné, aby film jako Titanic získal 11 Oscarů a měl nominace snad ve všech kategoriích. Dnes by nejspíš získal jen pár, převážně technických nominací, protože by to totiž ublížilo těm "menším" filmům. Já se ale na Oscary nedívám, protože nemůžu spát z očekávání, který film bude ten nejlepší. Dívám se na ně, protože tak můžu vidět mé oblíbené herce a herečky, kteří jsou sami sebou (aspoň z části). Letošní Oscaři se mi líbili asi nejvíc a to z jednoho důvodu. Ten důvod se jmenuje Hugh Jackman. Tento australský herec patří mezi moje nejoblíbenější, ale na letošním předávání cen Akademie ukázal, že to není "jen" dobrý herec, ale i veliký sympaťák se smyslem pro humor. Při zahájení ukázal, svou všestranost. Zpívá, tančí, imituje, prostě paráda. Ve svém muzikálovém čísle to rozbalil s Beyoncé a vypadal při tom naprosto přirozeně. Takhle by to mělo vypadat vždy a všude, protože skvělý moderátor toho utáhne víc než miliony dolarů.

Strážci - Watchmen (2009)

Není všechno zlato, co se třpytí. Ne že by filmoví Watchmen byly špatní, ale není to ani žádný zázrak. Musím se přiznat, že jsem originálním komiksem Strážců naprosto nezasažený, a tak nemohu posoudit, jestli je to výhoda nebo naopak. Film má několik kladů i záporů. Ne jedné straně si krásně pohrává s myšlenkou "co kdyby?", je místy vtipný i brutální (někdy i obojí zároveň) a je vůbec takový neotřelý a svěží. Na druhé straně je ale velice dlouhý, což byla podle mě devíza i Temného rytíře, ten to však vyvažoval parádní akcí a skvělými hereckými výkony. Tady Watchmen mírně pokulhává. Ne že by mu chyběli dobří herci, je to spíše tou akcí. Té je zde totiž velice málo a spíše zde převládají intelektuální a poučující dialogy. Chápu, že tak byl nejspíš zamýšlen původní komiks, ale na plátně se mi to prostě nelíbí. A ikdyž bych neřekl, že jsem se během těch skoro tří hodin přímo nudil, tak tam na můj vkus bylo příliš mnoho hluchých míst.

Hitman (2007)

Pro mě bohužel trochu zklamání. Hry Hitman jsou super. Coby nájemný zabiják likvidujete obtížně dostupné cíle. Můžete si vybrat několik způsobů jak na to. Někdo má rád "Rambo styl", kdy prostě povraždíte všechno co se hýbe a jiný zase preferuje poněkud profesionálnější přístup, kdy v některých misích nemusí ani jednou vystřelit. Skvělá zábava. Ovšem to je hra. Film je tak trochu o něčem jiném a to je bohužel ten problém.