Spacewalker (2017)

Skvělá atmosféra 60. let bez patosu a zbytečného přibarvování. Děj nikam nespěchá, a tak je možné pomalu sledovat všechny detaily příběhu.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Zlatý herecký škatulky. To že si Renč vybral do policejního týmu neotřelé představitele, nebylo vůbec k dobru věci. Banda z Okresního přeboru by byla věrohodnější...

Hodinářův učeň (2019)

Tak to se povedlo. Česká pohádka zasazená do české krajiny s českým humorem a slušnou muzikou.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Posuzovat pohádku psychologickým rozborem je největší kravina, co kdo může udělat. Pravidla jsou nastavená trochu jinak než u severských dramatických děl. Je pravda, že mi chyběl rozpracovanější vývoj vztahu princezna - učitel, ale princip pohádkové lásky, který prostupoval celým filmem, byl logicky zachováván a dobro zvítězilo. Kromě toho mnozí nepochopili že „malfoyovost“ Siria byla záměrná a jednotlivé postavy byly velice vtipné.

Přes prsty (2019)

Dávám lepší 4. Nejvtipnější český film za posledních 5 let.

Dora a ztracené město (2019)

Nečekal jsem, že až tak lze z přiblblé kreslené odrhovačky vytvořit superfilm pro děti. Zdůrazňuji PRO DĚTI. Včetně návazné kreslené sekvence.

Švec (2014)

Skvělý nápad, skvělý příběh, skvělý Sandler. Žádné crazy úlety, ksichty a veletoče. Plynoucí pohádka pro dospělé se zlatým hřebem na konci.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Zjistil jsem, že většině filmů o vaření (až na dvě výjimky) dávám plný počet. Tento snímek si je taky zaslouží.