• Fantasy

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

No to je něco, vydržel jsem dva a půl dílu a mám dost. Nechápu jak to můžou publikovat a ještě se pod to podepsat. Jediný co mě na tom vyloženě neuráželo byla hudba. Tady by se dalo hovořit i o zneuctění ne-li přímo o znásilnění brandu jako takovýho. Ale je to moderní trend těchhle platforem, vydělávat na předchozí slávě čehokoli, udělat promo a přinutit lidi na to alespoň 1x kouknout. Kvalita dnes nikoho nezajímá.

Rod Draka (2022) (seriál)

Po konci GoT jsem dlouho jen nevěřícně přemítal jestli je možný takhle něco posrat, pak jsem viděl Prsteny moci a utvrdil jsem se v tom, že to rozhodně možné je a že jsem jen přehnaně kritický na novou tvorbu. Takže jsem byl dost skeptický k tomuhle prequelu. Osobně bych raději variantu prequelu o vzniku zdi, dětí lesa, nanukovejch chodců a mágů, než drama o disfunkční albínský rodině skákající mezi výchovou dívek v západozemí a jejich dědou, kterej se to snaží tmelit ale nakonec se mu to rozpadá pod rukama (nebo i s rukama, očima..). Začátek se strašně vlekl za účelem vykreslení postav, nastínění děje, vztahů a demonstraci draků. Naštěstí přišly pak skoky v čase a obměna hereckýho obsazení, kterou musím kladně ocenit, že to byl krok správným směrem a dobrý akcelerátor děje. Další skok v čase dal zase vyniknout léčitelský úrovni v personálu Krále, protože takhle dlouho umírat se jen tak nevidí ani dnes (skoro tedy.. výjimka potvrzuje pravidlo). Každopádně finále série, kde se projevila barevnost postav, teď tedy spíš myslím charakterovou pestrost a různorodost než pigment... tak zajímavě otevírá dveře pro 2. řadu.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Hudba 4* Celkově 1*, až tak je to špatný. Nevím co k tomu dodat, prostě i když zavřu všechny oči a oprostím se od toho etnicko-genderovýho svinstva který sem prosáklo ze zvrácenýho proudu západní civilizace, tak sem prostě nenašel pro mě sympatickou postavu, která by mě oslovila nebo alespoň dějovou linii, která by byla zajímavá, smysluplná a vtáhla mě do příběhu. Tvůrci LotR měli takovou dohodu mezi sebou, že to dělají jako poctu Tolkienovu dílu, nebudou do toho tahat osobní, politické, sociální či jiné ideologie a vzniklo z toho dílo, který dodneška nebylo překonaný. Tvůrci prstenů moci se museli zavázat k tomu z díla (a brandu) LotR vytřískat co možná nejvíc nehledě na výsledek jako pijavice. A je docela smutný kam se hodnoty "naší" kultury propadají... peníze jsou až na prvním místě. Stačí udělat trailer, v hlavním argumentu zmínit kolik to všechno stálo a kvalita je zaručená.

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Vůbec netuším co lidi vede tohle pořád točit, dílů už to bude mít víc než Ulice a přitom je to pořád dokola-la-la.. Kdo to jako platí ?

The Doors (1991)

Těžko tohle objektivně hodnotit... jako dítě sametový pseudorevoluce éru hippie nechápu a nikdy nebudu. Jako pocta Jimymu je to v podání Val Kilmera top. Jako film je to psychadelická sračka plná rádoby teologicko-okultních 3,14čovin sjetý mysli. Konečně mi dává smysl co se v Americe dneska děje, protože z týhle hippie generace alá woodstock I, musela vzejít generace woodstock 99, no a teď to do sebe zapadá. Užijte si tam to peklo (woke + lgbtq+^2TVreverzPerverz + blm + genderEQ).

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Já jsem za tohle strašně rád, protože Better Call Saul je jasnej důkaz toho že pořád lze natočit vysoce kvalitní dílo postavený na výborným scénáři, silných postavách a smysluplným ději.  Jde to proti proudu a dnešním trendům TV tvorby a dočista si to vytírá prdel se všemi ostatními konkurenčními TV počiny současnosti, který jsou plný speciálních efektů, sexu+nudity, superhrdinů atd... 99.9%

Thor: Láska jako hrom (2022)

Za mě sračka... Christian Bale 5*, zbytek filmu -3*.. celkově za 2*. Jednou vidět stačí možná je to i o jedno shlédnutí více než by bylo zdrávo.

Než přišla bouře (2018)

Film vysoce cílený na divačky do 18 let. Naprosto zbytečná, pro diváky trýznivá a úmorná podívaná na to jak hlavní hysterická hrdinka a její láska s neskutečně teplým přízvukem (to dávám za vinu Golfskému proudu v pacifiku jak jinak), kde po bouřce jsou nucení živořit na pokraji lidských možností. Musí si denně vybrat jestli otevřou fazolovou nebo broskvovou konzervu, což je s ubývajícími zásobami alkoholu a doutníků čím dál tím větší oříšek. Hvězdičku jsem dal za poselství filmu lidu a tím myslím vegie stravu. Ani hlavní hrdinka, nedokázala žrát veggie jídla v plechovkách a radši si skočila pro rybu. Osobně nechápu jak někoho může vůbec napadnout zfilmovat takhle špatnej námět. Jak vůbec někdo může něco takovýho financovat, podílet se na výrobě nebo produkci... ale hlavně lituju diváky, třeba i ty ne úplně dobrovolný jako jsem já.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Naprosto zbytečnej film z hlediska příběhu. Vlastně i ze všech ostatních hledisek až na ty finanční. Jedna hvězda za závěrečný wipe a druhá hvězda za odvahu tohle produkovat.