Interview (2014)

Awesome! Zábavné až na půdu, fajn zápletka, skvělé gagy, překvapivě dobrý vizuál... Čekal jsem hodně fekálního humoru, ale dostal jsem ho jenom trochu, navíc tam byly fajn narážky na politiku a showbiz. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Podle komentářů jsem čekal něco příšerného a ono ejhle - nebolo to zlé! Jo, nedočkáte se ničeho extra převratného, ale je to docela dobře napsané a díky výbornému výkonu Jennifer máme před sebou opravdu vypruzelou a polotupě naivní hlavní hrdinku, čili přesně tak, jak to autorka románů zřejmě zamýšlela :) 60%

Čarovný les (2014)

Kdyby to skončilo v půlce, byla by to poměrně nenáročná až příjemná a lehce parodická pohádka. Ale s každou minutou od "zemětřesení" to opravdu bolelo. Uměle natahované, bez pointy, vtipu a nápadu... A ani Meryl to nezachránila. The horror, the horror! 40%

Interstellar (2014)

Přehnaná očekávání jsou největší zlo. Těšil jsem se na dokonalost a dostal jsem takovou rozpačitou skoro post-apo historku, žádný duchovní zážitek, nic povznášejícího, nic k zamyšlení... prostě velkou Gargantuu, uprostřed které na mě nic nečekalo. Nijak jsem se emočně nespojil s postavami, pseudodokumentární styl vyprávění vlastně taky nebyl úplně dotažený, a tak si říkám, že čím víc se člověk snaží stvořit mistrovské dílo, tím víc může selhat. 60%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Velkorozpočtové sterilno. Dechberoucí záběry, krásné efekty, skvělá výprava, ale taky příšerné herecké výkony, nedotažený scénář a dvouapůlhodinová stopáž. Dávám tři hvězdy, protože mám podobně jako Scott rád symboliku a ve výrazu WTF jsou taky jenom tři písmena. 50%

Malá smrt (2014)

Musím říct, že pomalá gradace filmu mi docela seděla, ačkoli začátek byl na můj vkus možná až moc pomalý. Líbily se mi pointy každého příběhu, ačkoli samozřejmě absolutním a nepřekonatelným vrcholem byl sex po telefonu, to mělo brilantní nápad i provedení. Nikdy bych nečekal, že mě to dokonce i trochu dojme. Budu konformní a zkopíruju průměrné hodnocení na ČSFD: 80% :) Zavádím novou kategorii: jak by to hodnotila manželka? A dáodávám 40% s dovětkem "To jako bylo všechno?!" :)

The Trip to Italy (2014)

Tenhle film má tří zásadní pozitiva: Brydona, Coogana a záběry nádherné Itálie. To mi stačí ke štěstí :) Nutno poznamenat, že výběry scén byly provedeny s opravdu velikou pečlivostí, protože tak úchvatný vizuál bych u "vlastně obyčejného" snímku nečekal. 75%

Rande na dvě noci (2014)

A já to trochu nadhodnotím, protože to byla vážně zábava. Konečně romantická komedie, která není úplně tuctová, nikdo v ní neumírá na rakovinu a řeší vlastně jen taková hovadina jako sex a(nd the) city. A vtipně, nutno poznamenat. Pěkně ironicky. Za fajn jednohubku dávám 70%

Kód Enigmy (2014)

Asi třetí film, který se mi líbil i přesto, že v něm hrála Keira Knightley. Cumberbatch je teď v kurzu, nicméně režiséři dobře vědí, proč si jej vybírají - byl opravdu velice dobrý, ale naštěstí byli skvělí i ostatní herci včetně již zmiňované Keiry :) Nicméně protože toto téma už je poměrně vytěžené, takže strhávám nějaké body :) 70%

John Wick (2014)

Tak ale toto mě královsky bavilo. Úvodní neakční sekvence naštěstí dlouho netrvala, a proto se akce rozjela brzo a všechno pěkně šlapalo, jak mělo. Skvělá choreografie soubojů, super hlášky, správná míra béčkové akční nadsázky... nemám, co bych vytknul :) 90%