Kinsey (2004)

Byl to velice zajímavý film, ale nevzal mě tak, jak jsem čekal, něco tomu chybělo. Herci byli dobří (Neeson vynikající!), hudební podkres decentní a příjemný, téma perfektní, ale... nakonec mě to neoslovilo - možná proto, že nejsem člověk, který by obdivoval exaktní vědu :) 65%.

Jana Eyrová (2011)

Knižní předlohu jsem četl někdy ve 13 letech a těsně před koncem jsem ji vzteky někam zahodil, říkal jsem si, že to snad ani není možný, aby taková hovadina byla jedním z nejklasičtějších děl. Inu - 13leté děti by možná Janu Eyrovou neměly číst v rámci povinné četby, obzvláště proto, že ji nemusí tak úplně pochopit a docenit. O to víc jsem se bál, jak ji zpracuje Fukunaga - a musím říct, že na výbornou. Ano, pořád ve mně ještě trochu bublá vztek nad trošku divnou dějovou linkou (prostě pro mě strašně neuvěřitelná a přeplácaná), ale herecké výkony, obraz a hudba všechny moje výtky smetou jedním dechem. Tento film byla opravdu radost sledovat... a poslouchat. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, DaViD'82

Beowulf a Grendel (2007) (TV film) odpad!

Ze studijních účelů jsem nashromáždil poměrně slušnou řádku komiksů, filmů i knih o Beowulfovi a musím říct, že tohle bylo to největší WTF na který jsem mohl narazit. Tenhle snímek není jenom totální zhovadilost, tohle je taková zhovadilost, že stojí se na ni podívat už jenom proto, jak si tvůrci představují rozmezí 5. - 7. století na evropském severu: Dánský Heorot vypadá jako nějaká kolonie antického Říma (tolik mramoru snad v Dánsku nemaj ani dneska), stateční vikingové zřejmě unesli čínské mudrce a do Evropy dostali střelný prach o takových 8 století dříve, přičemž jej bravurně použili nejen v podobě zápalného sudu vymršťovaného z katapultu, nýbrž i k výrobě semtexu, protože jinak si obří exploze naváděných šípů ze zázračného samostřílu se zaměřovací optikou (!!!) prostě nedovedu představit. Oblečení poskládané ze všech možných proveniencí vem čert, stejně tak premisu "větší rohy na helmě, víc viking", podle níž (jak vidíte na plakátu) byl Beowulf prostě nejvíc. Jo a meče z rekvizitáře Barbara Conana taky stojí z azmínku. O "kvalitě" vizuálních efektů a hereckých výkonů snad nemusím mluvit, Grendel vypadá jako rozmázlá halda pixelů a jeho matka... škoda mluvit, to se prostě musí vidět! 5% :)

Miss Březen (2009)

Totální a naprostá hovadina. Jenže tohle nebyla taková ta totální a naprostá hovadina typu Ali G, Van Wilder, Waiting nebo The House Bunny, u které jsem se válel smíchy po zemi a bavil naprostou zhovadilostí tvůrců, tohle byla prostě nuda s asi 2 dobrými nápady (jednak při blowjobu od epileptičky pustit stroboskop a pak Horsedick.MPEG a jeho videa:). Takový ten film, kterému dáte 20%, což znamená, že jste se u něj nebavili až tak, abyste to ve vás po shlédnutí aspoň něco zanechalo, ale zase to nebyla ani až taková hovadina, aby se na to stálo podívat právě proto, že je to taková hovadina (jako třeba Beowulf a Grendel nebo Playgirls).

Něco jako komedie (2010)

Možná nechápete moje hodnocení a vlastně je to asi tak lepší. Tenhle film totiž napsal někdo, kdo možná někdy i depresi měl. Depresi, ne takovou tu "běžnou" depku, jakou má většina populace. O to víc se mi líbí, jak je to podané s nadhledem, decentně natočené a přitom "jinak", jakoby veselejší optikou, aniž by to cokoli ztrácelo ze serióznosti a zlehčovalo ústřední téma - deprese a duševní choroby (poruchy, chcete-li). Díky podobným prožitkům jsem se s hlavním hrdinou mohl velice rychle sžít a o to víc si film užít - hlavně ty představy byly vystihnuty geniálně :) Taky jsem rád, že mě ke sledování tohohle snímku nedostal Galifianakis (kterého jsem až doposud příliš nemusel) a můžu na všechny ty s hodnocení 3* a míň vesele vypláznout jazyk :-P Pro mě 90% (protože konec byl možná až moc pozitivní na kluka s depresema). Jediný komentář, který stojí za zmínku: Slasher.

Vyletět z hnízda (2008)

Ani jsem nečekal, že se mi podaří objevit takovou příjemně hořkou komedii s tak dobrým hereckým obsazením i vykreslenými postavami. Hillary Swank jako prvotřídní kráva byla naprosto geniální, Matthew Perry zahrál perfektně a to samé Ben Foster - prostě nemám si na co stěžovat. Teda kromě scénáře, který se zabořil do postav natolik, že zapomněl na rozumější děj. Neva, i tak 80% :)

Final Fantasy: Esence života (2001)

Když jsem se na film podíval znovu s odstupem několika let, už mě nebavil tolik jako tenkrát. Audiovizuální zpracování je pořád úžasné, ale už mě neohromí natolik, abych opomenul ani ne tak na chabější děj, jako spíš na místy opravdu dementní dialogy, které jsou o to výraznější, oč se dabéři postav méně snaží. Klišé střídá klišé, i když co taky čekat od Japonců, když jsem nikdy nebyl fanouškem hentai / animé nebo co z toho vlastně jsou ty jejich komiksy, který ještě nejsou klasifikovaný jako porno :) 55%

Thor (2011)

Tak tomuhle říkám podívaná - jak po vizuální, tak i po herecké stránce. Kenneth Branagh filmy prostě točit umí a comicsová klasika v jeho podání byla opravdovou pastvou pro oko - navíc "Walk" od Foo Fighters hrající na pozadí při popíjení v baru mi udělala velkou radost, i když je to naprosto zanedbatelná maličkost - ale maličkost, kterou Kenneth velice trefně vybral :) 80% Zajímavé komentáře: Marigold (ten mi mluví z duše)

Rudý úsvit (1984)

Marigold to vystihl skvěle - agitka na téma "jak hrdinně bychom se bránili, kdyby nás napadly síly zla". Nemastně-neslaný Swayze, Sheen dostal málo prostoru, aby ze své postavy mohl vůbec něco udělat a okupanti zápasící se svým vlastním guerilláckým svědomím... no LOL :) Ale přece jen tam byla pronesena jedna dobrá myšlenka "Když vám liška zabije slepice, soudruzi, půjde a zastřelíte svoje prase?" Ale to, bohužel, na lepší hodnocení nestačí. 45% - ale nelituju těch 49 korun, co jsem za to levné DVD dal :)

Cashback (2006)

Ani nevím, kde začít. Brilantní režie a kamera? Skvělý nápad? Perfektně vybraní takřka neznámí herci? Tenhle film má pro mě všechno a nadchnul mě především jako umělecké dílo - velice neotřelý pohled na svět jednoho skoroabsolventa umělecké koleje, který své okolí vnímá zcela odlišně než zbytek populace. Obřím plus je také skvěle vybraný soundtrack (upravená verze písně "She" od Grand Avenue v závěrečných titulkách je vynikajícím vyvrcholením atmosféry celého filmu) doplněný vydařenými autorskými počiny Guye Farleyho - prostě u tohoto filmu je všechno, jak má být a těším se na více filmů Seana Ellise. Co těším - prahnu po nich! 100% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Flipper.