Tropická bouře (2008)

A to som ešte veľmi ohľaduplný a beriem to s rezervou, pretože Stiller mi nikdy nesekol a budem sa tváriť že som nečakal akčnú komédiu roka. Tou sa pre mňa stal GET SMART. To že sa na komédii roka zasmejem maximálne 4 krát je dosť smutné. Vyznieva to hodne do prázdna rovnako ako odporný a trápny Tom Cruise. Potenciál obrovský, využitie minimálne.

Oko dravce (2008)

Strhujúca akcia na hrane vnímania (Porsche Cayenne), svojím drivom spoľahlivo dá zabudnúť na pár nepravdepodobných momentov. Pre mňa rozhodne záživnejšie ako svojho času inteligentnejšie Enemy of the State alebo Déjà Vu.

Démon pomsty (1988)

Keď sa pustia tvorcovia špeciálnych efektov do réžii nejakého filmu vždy to dopadne neslávne, z posledných príkladov VIRUS (1999) alebo AVPR (2007). Našťastie PUMPKINHEAD nie je ten prípad i keď od profíka Stana Winstona by človek čakal viac v rozpohybovanom monštre ktoré pripomína Aliena, ale zrejme tu nebolo dostatok peňazí a talentu. Na druhej strane atmosféra je dostatočne podarená a hororová, nočný les perfektne nasvietený a to monštrum v lese predsa len pôsobí lepšie ako alieni. Príbeh o pomste otca (Lance Henriksen) žijúceho ďaleko od priemernej civilizácie, ktorému nešťastnou náhodou zabije syna partia z mesta pri šantení na motorkách je dostatočne zaujímavý a i keď som vytušil ako to skončí, rozhodne som nebol sklamaný. Jeden z lepších filmov tohto charizmatického herca, tu naviac prenesie tri za sebou nasledujúce doslova terminátorské hlášky: Come with me! Now! Get in!

Children of the Corn: Revelation (2001)

Siedmy diel prekvapil oproti posledným dvom častiam pozerateľným spracovaním, veľmi solídnou hororovou atmosférou nie len nejakým blbým filtrom ako v šestke, deti zazerajú nepríjemne, herci sú dobrý a napriek odkazom na veselšie scénky to nepôsobí nechtiac trápne. To že sa naplaším až pri siedmom diely a to tak, že som nechtiac zahrešil som už fakt nečakal. Keď sa zjaví vodca je po prvý krát z celej sérii najvyšší z detí a vyzerá to veľmi dobre aspoň kým si nezloží klobúk z hlavy. Znova tu máme dôchodcu na vozíčku, tentokrát je to starký čo zažije jazdu smrti a veľmi sa mi páčila scéna kde si deti navzájom hrajú tľapy tľap s odtrhnutou rukou alebo keď k ním príde hlavná hrdinka a povie im nech počkajú, nech sa jej neboja tak sa do teraz nonstop nadurdené decká pustia do smiechu. Zaujímavé bolo keď deti niekoho zabili tak ich bolo vždy o jedného viac. Čo sa mi nepáčilo bol hlúpy koniec tak typický pre n-tú časť, digitálna kukurica a prítomnosť Ironsida je rovnako záhadná ako detský duchovia, totiž objaví sa v 20tej minúte a potom sa objaví cca 20 min. pred koncom keď som už aj zabudol že aj ten tu hrá =). Pohodový horor, niečo na spôsob MIMIC: SENTINEL alebo GHOST SON.

Kukuřičné děti 6: Návrat Izáka (1999) odpad!

A toto bolo čo? Totálny chaos záberov, všetky postavy sa zjavujú znenazdajky ako duchovia, keď sa niečo začne diať zrazu je z toho sen, takže sa vlastne nič nedeje, kukurica je opäť nečinná, nič, nuda. Napriek krátkej dĺžke nedopozerateľné, mal som už hodinu za sebou keď ma z toho utrpenia vyslobodil sladký spánok, keď som sa zobudil ani počítač to nezvládol prehrať do konca, vyhodil error... dobre a teraz k návratu Isaaca (i jeho predstaviteľa) z jednotky - Mr. Bean v horore. Deťom kultu začne šéfovať 35 ročný kripel, vyzerajúci na 50!!! Totálne porušenie pravidiel. Totálny odpad!!! Choďte do p...!

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998)

V rámci série Children of the Corn som predpokladal, že raz k tomu dôjde, že jedna časť určite bude o tom ako partička fanatických detí bude masakrovať odrastených teenagerov a tešil som sa na to. Výsledok je však žalostný. Okrem krásneho názvu a prítomnosti Evy Mendes na tomto nie je nič pozitívne. Hodinu tam partia pobehuje a keď začne záverečný masaker je tam toľko WTF momentov, že človek musí len nechtiac krútiť hlavou. Horší vodca kultu by sa fakt ťažko hľadal, nie že by tí pred ním predvádzali nejaké úžasné výkony, ale tento malí ušatí chlapček sa nevie ani zamračiť poriadne. A aj tie deti kultu už sú príliš staré. Čím ďalej tým sa viac začínajú porušovať stanovené pravidlá série a to ma štve =(. Žiadne nadprirodzeno, len nejaké blbé svetlo v stodole. Primitívna vyvražďovačka.

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

Na rozdiel od Charlize Theron z trojky, tu má Naomi Watts hlavnú úlohu. Paradoxne práve táto časť je zatiaľ najhoršia. Filmu vôbec nepomohlo to, že sa berie smrteľne vážne, žiadny kazateľ tu nie je, vraždí tu nejaký duch chlapca ktorého ani poriadne nevidieť, feeling predchádzajúcich častí je preč napriek tomu že kukurica je obďaleč, rovnako aj satanistická hudba je preč a celé náboženstvo detí kukurice je tu zmenené na epidémiu.

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Dvaja bratia z detí kukurice prichádzajú k adoptívnym rodičom do New Yorku. Väčší sa prispôsobuje životu ale ten menší – kazateľ, za domom nasadí lány kukurice a začne obracať deti zo školy na svoju vieru. Medzitým ich adoptívny otec – šikovný podnikateľ, má v pláne so zázračne rýchlo rastúcou kukuricou i v nehostinných podmienkach a pritom neuveriteľne chutnej, rozbehnúť výnosný biznis... Je dobre že i trojka sa neberie príliš vážne, dokonca posúva dej i čo sa vlastností kukurice týka, napriek opusteniu Gatlinu, stačí spraviť pár krokov do malých kukuričných radov a človek sa hneď cíti ako v starých známych nekonečných pláňach nehovoriac o tom že časť filmu sa odohráva neďaleko Gatlinu. Kukurica vraždí doteraz najefektnejšie, kazateľ má najmocnejšie schopnosti, dokonca prví krát s kosákom niekoho zabije a na záver sa k slovu dostane aj ten čo chodí pomedzi riadky a predvedie krvavý masaker, niečo na spôsob záveru v Silent Hill. Charlize Theron tu hrá len štatistku a peknú tváričku v pár sekundových záberoch. Keby len tvorcovia tušili aké eso majú v rukách =)

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť (1992)

Deväť ročný rozdiel je poznať hlavne na začiatku ktorý je drsnejší, kde v pivnici domu sú objavené mŕtvoly dospelých ktoré sa stali obeťami detského kultu. Dobrá scéna je i úmrtie dvoch reportérov medzi kukuričnými lánmi a komu nevadia prehnané veci ako že kukuričný list dokáže podrezať hrdlo alebo trs kukurice prerazí okno auta a prepichne šoféra, ten si toto pokračovanie užije. Nemožno uprieť nápaditosť tvorcov pri rôznych vraždách dospelých ako je usmrtenie starenky domom, dopichanie lekára injekčnými striekačkami a scéna kde šéf kultu riadi diaľkovým ovládačom starkú na vozíku treba proste vidieť a že svoju príležitosť dostane aj kombajn na kukuricu si môžete byť istý =).

Kukuřičné děti (1984)

V podstate len priemerná záležitosť (čo by som dal za to, keby aj dneska každý druhý horor bol aspoň takýto), začne hneď vyvraždením všetkých dospelých v malom mestečku Gatlin na čele s Malachaiom (s ústami ako Steven Tyler) pod vedením Isaaca (divného nadurdeného fanatika), ktorý tu zdá sa založil detskú fanatickú sektu uctievajúcu „toho čo chodí pomedzi riadky“. Sem nechtiac zablúdi Burton a Vicky hľadajúci pomoc a pri prehľadávaní ľudoprázdneho mestečka je Vicky unesená. O zraneného Burtona sa postará súrodenecká dvojica ktorá zatiaľ kultu odoláva... Podarená satanistická atmosféra podporená dobrou hudbou v štýle Omena, dostáva to správne čaro v nekonečných lánoch kukuričných polí a čím ďalej tým užšej cesty, kde listy kukurice šľahajú po aute stále viac a viac nervózneho Burtona. Je až s počudovaním aká je detská súrodenecká dvojica odolávajúca kultu sympatická, nie len že tu nemá funkciu brnkať divákovi na nervy ale výdatne pomáha, čo sa dnes v hororoch často nevidí. Škoda že tá nadprirodzená schopnosť malého dievčatka nie je viac využitá.