Dětská hra 3 (1991)

Ani hororová atmosféra tu už nieje, aj hlášky už nie sú také pikantné a tie lepšie sú doslova vykradnuté „I´ll be back.“ Zaradenie deja do vojenskej školy nebol veľmi dobrý nápad a Chucky tu ani poriadne nevraždí (jedna obeť dostane infarkt pri pohľade na Chuckyho, ďalší sa len hodí na granát a to že vymení slepé náboje za ostré to nie je zlý nápad ale...) takže nie je o čom.

Dětská hra 2 (1990)

„Pusť ma Andy. Sľubujem že nikoho iného nezabijem.“ Dvojky nebývajú zrovna najpodarenejšie no práve v CHILDS PLAY 2 začína to kúzlo Chuckyho a jeho vynaliezavá kadencia čiernohumorných hlášok i keď s tou hororovou atmosférou je to už poslabšie. Dej parádne ubieha vďaka výbornému scenáru a ideálne zvolenej herečke Christine Elise (z kade mi je len známa?), nikto sa nechová vyložene idiotsky, práve naopak, a záver na výrobnej linke kde je Chucky zabitý nespočetnekrát (a kde strážnik dostane nové oči) je priam kúzelný.

Dětská hra (1988)

Reprízu CHILDS PLAY som dlho odkladal s cieľom uistiť sa o hodnotení, pretože pri premiére mi neprišiel nijak zvlášť výnimočný, no roky mu neubrali na pôsobivosti. Tom Holland (FRIGHT NIGHT) bol jeden z najlepších tvorcov hororov 80tych rokov, čomu zodpovedá poctivé spracovanie a super atmosféra. Udržiavanie celého Chuckyho aj s jeho dušou Charles Lee Raya dostatočne dlho mimo záber bolo výborným ťahom. Scenár je vierohodný, obsahuje pár výborných scén a keďže napätie graduje, nie je pochýb, že zrod jednej z kultových hororových ikon (staré zlaté osemdesiate roky) sa vydaril mierou vrchovatou aj vďaka výborne navrhnutej a rozpohybovanej bábke Good Guy.

Strings (2004)

Severoeurópske bábkové fantasy s kúzelnou atmosférou síce nie je počinom výnimočným vďaka nie príliš objavnému scenáru no vďaka jeho kúzelnej atmosfére a univerza bábkového sveta je dostatočne zaujímavé až do konca.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Scenár a spracovanie tupé ako sa na daný brak patrí, bohužiaľ neobsahuje ani dostatok erotických scén (ani dostatok ani erotických) ani krvavých scén (asi pri jednej to už vyzeralo nádejne hnusne ale skončila skôr ako som sa nazdal) a o nejakú hororovú atmosféru sa tu nikto ani nesnažil.

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Potešil Arnold, potešila Timea Majorová a konečne som si pozrel toho tupca Gregga Valentina čo sa ani o nejaké cvičenie nesnažil a rovno si do svalov napichal Sinthol. Dokument zaujímavý ale ja na takéto dokumenty nie som, viem si vytvoriť vlastný názor na vec.

Películas para no dormir: Cuento de navidad (2005) (TV film)

Môj tretí kúsok zo série SIX FILMS TO KEEP YOU AWAKE a je jasné že tvorcovia si s logikou zrejme pri týchto filmoch ťažkú hlavu nerobili, ale vzhľadom na to že to má svoje čaro sa im dá kadečo odpustiť a sériu by som prirovnal k rovnako kúzelným „TALES FROM THE CRYPT“. Tentoraz nie až tak vizuálne krásne a drsné ako TO LET ani tak tajomné nadprirodzené a odľahčené ako THE BABY´S ROOM, ale len taký jemný horor pre deti i keď tá posledná scéna v lunaparku, no neviem...=)

Nikdy to nevzdávej (2008)

Že NEVER BACK DOWN nie je len priemerná gýčová teenegerská podívaná, napriek tomu, že nám ukazuje tie najbohatšie, najkrajšie postavy mladých hercov súčasnosti hore bez alebo v ukrutne miniatúrnych bikinách by som zvalil hlavne na scenár, kde sa hlavný hrdina musí rozhodovať medzi sebou a svojou rodinou čo je výborne zobrazené, že tí herci vedia hrať a že sú naozaj (ne)sympatický, komu prišla Amber Heard málo sexy v ALL THE BOYS LOVE MANDY LANE tomu asi oči vypadnú, a to nie je nič keď sa na scénu dostane herecké eso Djimon Hounsou, že to má zaujímavý soundtrack (napr. Daft Punk – Harder Better Faster Stronger alebo TV on the Radio – Wolf Like Me) a že režisér má na konte chujovinu CRY WOLF sa mi ani nechce veriť. Škoda toho posledného zápasu (inak by som sa nezdržal v označení nového KARATE TIGER aka. NO RETREAT, NO SURRENDER), mohlo to byť drsnejšie a bolo by to u mňa za plný počet vzhľadom na tom že som sa tešil a mračil presne tak ako si tvorcovia želali „thumbs up“.

96 hodin (2008)

„- Máš zbraň? - Držíš ju v ruke.“ Seagalovka ako vyšitá, no však s takým „drivom“, že Steven by mohol len závidieť. Všetci Albánci sú zlý a treba ich zabiť – to je príjemne nekorektné a už dlho nevidené. Pierre Morel sa zriekol vizuálu BANLIEUE 13 a vyznieva to ešte drsnejšie a je až s podivom ako dobre dokáže Neeson zahrať úlohy na ktoré sa pri prvom pohľade ani nehodí.