Kemp hrůzy (1989)

Oproti dvojke je funny stránka jasnejšia, no opäť nefunguje. Na hororovú sa nepritlačilo vôbec, opäť je nulová. Vraždy sú divné, hlavne použitým nástrojom, náklaďák hneď v úvode, suchý konár (WTF), kde sa vzala tu sa vzala elektrická kosačka na trávu (heh), jedine sekera je OK. Vraždy sa odohrajú v zlomku sekundy a sú poväčšinou mimo záber, takže prd z toho. Slabá séria, jedine jednotka stojí ako tak za pozretie.

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Vďaka tomu že vieme kto je vrah, je Unhappy Campers beznapäťová záležitosť, pretože vždy vieme kto bude obeť a vôbec nie je dôvod sa o ňu báť. Vo FRIDAY THE 13TH sme netušili na koho Jason nakoniec zaútočí, tu je to jasné. Mordy sa odohrávajú po väčšinou mimo záber a sú nezáživné. Postavy sú bezcharakterné a tak im prajeme skorú smrť, nech už sa niečo deje. Zmienená zábavnosť snímku ma minula veľkým oblúkom asi takým, že až raz som si všimol, že tu chcel byť tvorca asi vtipný, ale snaha nulová. Typický pozrieš a zabudneš film.

Letní tábor hrůzy (1983)

Ak ste nevideli SLEEPAWAY CAMP a dopočuli (dočítali) sa o šokujúcom závere, rozhodne nečítajte komentáre k SLEEPAWAY CAMP II, pretože pointu z tých komentov určite vytušíte. Vďaka tejto pointe sa SC zapísal do análov 80ties hororu a i keď nejako zvlášť nevyzdvihuje predchádzajúce udalosti vo filme, je fajn že vôbec nejakú pointu má. Okrem nej si však môže pripísať slušnú atmosféru, vďaka ktorej si fanda FRIDAY THE 13TH alebo BURNING spomenie na tie krásne vyvražďovačky, ku ktorej určite treba pripočítať už tu zmienené kemperské ošatenie, v tomto filme je zaznamenaný zrejme vrchol tejto módy (chvalabohu že z neho zišlo) ale i nijak zvlášť výnimočné vraždy. Asi tak dve stoje za zmienku. Nič proti hereckým výkonom, to všetko patrí k tomuto žánru.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

BATTLEGROUND (5*) /// CROUCH END (3*) /// UMNEY'S LAST CASE (2*) /// THE END OF THE WHOLE MESS (2*) /// THE ROAD VIRUS HEADS NORTH (2*) /// THE FIFTH QUARTER (3*) /// AUTOPSY ROOM FOUR (3*) /// YOU KNOW THEY'VE GOT A HELL OF A BAND (3*)

Millerova křižovatka (1990)

Keď štýlová gangsterka tak jedine od Coenovcov. Opäť si tu človek milujúci tvorbu týchto bratov nájde nezameniteľné absurdné scény. Ja mám dve: prepadnutie mafiánskeho bosa Alberta Finneyho v posteli a keď chce dať Mike Starr nakladačku Gabrielu Byrnovi pričom ho prekvapivo zastaví rana stoličkou po nose.

Barton Fink (1991)

Už sa zdalo že príbeh upadne do stereotypu, to by však susedom výborného Turtura nemohol byť skvelí John Goodman. Spočiatku obyčajný film však Coenovci obohatia pre nich typickými absurdnosťami, ktorých vyvrcholením je scénka kde Johna Goodman s brokovnicou v ruke kráča chodbou, ktorú postupne zachvacujú plamene.

Štěstí na dosah (2006)

To že ten malí klučina je aj v skutočnosti synom Willa Smitha ma napadlo až niekedy v polovici filmu. Herecké korene sa proste nezaprú. Smutný presmutný príbeh otca snažiaceho sa dostať z problémov, pričom však musí spadnúť až na úplné dno. Scénka zo záchodov kde vyhŕknu Willovi prvýkrát slzy ma dostala.

Pokojný bojovník (2006)

Niektorým tvorcom idú proste lepšie iné žánre ako tie ktoré by chceli točiť. Tak ako ma McG prekvapil dojákom WE ARE MARSHALL, tak ma Victor Salva (JEEPERS CREEPERS 1,2,3) príjemne prekvapil týmto skutočným príbehom namysleného frajírka, ktorému osud prekazí jeho životné plány. Vynikajúci je hlavne Nick Nolte hrajúci tajomnú postavu mentora. Dráma plná pekných myšlienok s kúskom mysteriózna dodávajúcim mu tú správnu šťavu.