No (2012)

I politický názor se dá prodat úplně stejně jako Coca-Cola, jen je třeba to zabalit do správné omáčky a přidat chytlavé melodie. Zajímavý pohled na jedno z důležitých rozhodnutí v historii Chile. 60%

Walesa: člověk naděje (2013)

Wajda se s popisem Lechova života vypořádal velmi dobře. Rozhodně nejde jenom o suchopárný životopis, ale je schopen místy odlehčit velmi vtipnou scénou, ukazuje Walesu jako člověka z masa a kostí, a který má své chyby (spoustu chyb). Je tady jasně dána najevo jeho namyšlenost, narcismus, ale stejně tak nezištná obětavost a soucit, a je jasně vidět, že všechny tyto vlastnosti nakonec pomohly k rozložení polského režimu. 70%

Cena svobody (2014)

Vlastně je to rodinný film, akorát že rodiče povraždí radikálové, jednoho bratra sežere lev, druhý umře na blíže nespecifikovanou tropickou nemoc. Moc dobré připomenutí toho jak si tady všichni žijeme jako prasata v žitě, a toho, jak jsou naše problémy malicherné. 80%

Černá labuť (2010)

Sice sledujeme potřetí u Aronofskeho podobné téma, a to rozklad fyzický i psychický, akorát způsobený jinými vlivy. Po drogách a wrestlingu je to tentokrát balet. Ten čistý, krásný balet. A přitom je to vlastně prostředí mnohdy horší, znič (jiné, nebo i sebe) nebo budeš zničen. Aronofsky výrazně podporován Mansellem nám servíruje další lahůdku. 80%

Eichmann show (2015) (TV film)

Zajímavý náhled na vznik světoznámého dokumentu. 70%

Zmizení (2013)

Napínavé, depresivní s dokonalou atmosférou od první do poslední minuty - moc dobré.80%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Čas, mládí, stáří, láska, rodina. Rozmáchlá freska, která je místy moc učesaná a barvotisková, ale je to moc příjemná podíváná. 80%

Argo (2012)

Je to napínavé, má to ten správný osmdesátkový look, místy je to vhodně odlehčeno, takže i přesto, že to drama na letišti je víceméně kompletně vyfabulováno, jedná se o fajn film. 80%

Pařba na třetí (2013)

Potřetí vyluhovaný čaj, takže opravdu jen slabý odvar. Sestupná tendence nezadržitelně pokračuje, doufá, že čtyřky už se nedočkáme. 40%

Hannibal (2013) (seriál)

Tohle je jenom zbytečná exhibice, nepřirozená, silně hrající na efekt. 50%