Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Rozhodně bych tomu neříkal sitcom, protože tam bývá styl humoru zcela jiný, ale tohle je jeden z nejvtipnějších komediálních seriálů posledních let. 80%

Cizí oběd (2013)

Příjemně plynoucí náladovka okořeněné indickou exotikou. 70%

Gomora (2014) (seriál)

Dokonalé, nic víc by snad nebylo nutné psát. Gomora je tak syrová, neučesaná a bezcitná, že přináší neuvěřitelně silný zážitek. 100%

Láska na kari (2014)

Taková barevná voňavá pohádka s morálním poučením o toleranci, potřebě domova a lásky. Ale proč vlastně ne? . 60%

Všiváci (2014)

Tak co tady máme? 2 bratři rozdělení hlubokou jizvou z minulosti (ale nebojte, dobře to dopadne) - jeden neurochirurg, který se vyžívá v operacích mozku s 2 promilema v krvi, a který ošuká vše, co vykazuje nějakou vitální činnost. Druhý válečný veterán s psychopatickým kamarádem, kteří přišli na geniální způsob jak se zbavit dluhů a sehnali si na to 2 nejlepší pomocníky jaké našli. Ti si své gangsterské schopnosti otestují na domácím králíkovi, sjedou pár lajn, a poveselí se s holkama z baru. A to celé je poskládáno do ďábelské mozaiky, která přeskakuje v místech i čase (Iňárritu by se mohl učit), mezitím dojemné rodinné scény, spousta flashbacků a tak. Stačí? Prostě totální sračka... 20%

Pomsta mrtvého muže (2013)

Pomsta s dokonalou dvojicí Farrell Rapace pod vedením "nenáviděného" Opleva - škoda že nedostal potřebný čas a prostor na závěrečné učesání filmu podle svých představ. Jinak moc fajn, snad až na ten brutálně heroický konec jeden proti všem. 70%

Simonův vesmír (2010)

Tyhle filmy s "postiženým" hrdinou jsou vděčné - dá se z nich vymáčknout poměrně snadno dost emocí i vtipných situací. A tady se to celkem povedlo, i když na můj vkus je film až příliš učesaný.70%

Konfident (2011)

Do Pout to má daleko, do Životů těch druhých ještě dál. Zajímavy pokus o další normalizační film s otázkou svědomí a viny, nicméně ne tak záživný, trochu moc jednoduchý a plochý, a celkově ne tak povedený jako zmíněné filmy na podobné téma. 60%

Vejška (2014)

Po Gymplu, který byl naprosto děsivý, jsem byl připraven na nejhorší, a vzhledem k očekáváním jsem byl celkem příjemně překvapen. Jasně, Vorel se pořád vyžívá v brutálních karikaturách, některé dialogy jsou téměř dadaistické, ale posun od Gymplu k lepšímu je jasný. Má to celkem přehledný a srozumitelný děj, herecky je to taky o dost lepší, a i přes ten povrchní pohled - "všichni se jenom flákají, fetujou, podplácejí a navzájem se podvádějí" - jde o koukatelný film. Třetí hvězda za hudbu. 50%

Železná srdce (2014)

Syrový, špinavý, místy až přesmíru naturalistický válečný film, jaký jsem dlouho neviděl - opravdu výborné. Kdyby to trochu nezkazila ta heroická poslední půlhodinka, mohlo to být skoro dokonalé. A přes všechnu tu krev, špínu, a nadávky je kupodivu asi nejsilnější pasáží filmu komorní desetiminutovka s dvěma Němkama v dobytém městě. 80%