50/50 (2011)

Distributor nepokrytě lže, že nejde o dojemné drama, ale komedii - tohle je totiž dojemné drama jako vyšité, jen s lehkou komediální nadstavbou, kdy se ale spíše jedná o humor smutný, místy až černý. Ale dojemné drama je to velmi dobré, místy až moc zaškatulkované, ale jinak mu téměř nemám co vytknout. 80%

Věci, tak jak jsou (2012)

Věřím, že tohle je přesně ten typ filmu, který bych i já sám mohl hodnotit mezi 40 a 80 procenty, a to proto, že je podle mě silně závislý na náladě svého diváka. Mi ale jeho melancholická nálada a to (jak tady mnozí píší), že se v něm vlastně skoro nic nestane (i když ono se stane dost, ale ne na povrchu, ale někde uvnitř těch hrdinů), vůbec nevadilo - mi to prostě zrovna sedlo do nálady. A s flaškou červeného chilského vína bych si to klidně i zopakoval. A abych nezapomněl - skvělá minimalistická hudba. 80%

Imigranti (2009)

Mozaika, která se sice celkem logicky a zajímavě poskládá, ale nepřináší v této oblasti nic nového. 60%

DonT Stop (2012)

Rozhodně by to chtělo víc zasadit di dobového kontextu. Nicméně rozhodně oceňuju vůbec tu odvahu pustit se do tohoto tématu, a zpracování rozhodně není vůbec špatné. 60%

Mazel (2012)

Jak citlivý kulturista ke štěstí přišel a dokonce zvládl mamince říct NE! 70%

První den zbytku tvýho života (2008)

Výborný francouzský film, který je silný v tom, jak je přirozený, uvěřitelný a plný živých postav. 80%

Gravitace (2013)

Vizuální a technologický zázrak, který mě udržel tu hodinu a půl doslova s otevřenou pusou. Co na tom, že převážně v poslední půlhodině se dějou věci, na které je nutno přimhouřit obě oči (jenže to nemůžete, protože musíte koukat na ty úžasné obrazy), abyste je brali vážně. 90%

Andělé všedního dne (2014)

Vykecávající se andělé, a rádoby složitá mozaika lidských příběhů, která ale téměř vůbec nefunguje.40%

Žena v kleci (2013)

Další slušná severská detektivka, ale v tom modelu detektiv mrzout, vyšinutý zločinec se šrámem v minulosti, starý případ atd, už bylo natočeno dost a lepších.60%

Fair Play (2014)

Moc dobré. Že by i u nás začaly vznikat filmy, které se opravdu chtějí s minulostí vyrovnat? Tady to celé moc dobře funguje, stejně jako v osmdesátkách fungovala Stromba a jí podobné dobroty. A Judit byla skvělou volbou. 90%