Kassandra (1993) (seriál) odpad!

Tyhle s*ágory si nezaslouží delší komentáře...

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Výborná "buranská" komedie, která je někým právem považována za kultovní...ano počítám se k těmto lidem také. Přestože žiji celý život v kraji od Moravy nejvzdálenějším, místní nářečí mi připadají srandovní už sama o sobě...jedna hláška tady střídá druhou a tak jednou za půl roku tento filmeček velmi rád shlédnu. Taky si neodpustím pár oblíbených hlášek: "Kde se tady můžu vychcat...vyčurat..vymočit......Děláte machry ale hajzly máte na chodbě" ; "Ty nás tu necháš Vlasto takhle na dešti --- Ježiš dyť mám venku prádlo...si blbý šak neprší --- Ale vlhko je" ; "Tož chutná to jak hovno z nutrie" :-)

Z pekla štěstí 2 (2001)

Stále platí totéž jako u prvního dílu, tady bych doplnil "Nastavená kaše z dortu Pejska a Kočičky"

Z pekla štěstí (1999)

U tohoto výtvoru platí již otřepané "Pejsek s kočičkou vařili dort".

Princezna ze mlejna 2 (2000)

"Pokračování pohádky" zní sice poněkud absurdně, ale u Princezny ze mlejna jsem byl vcelku příjemně překvapen, ve srovnání se Z pekla štěstí je pořád tato pohádka (pohádky) o třídu lepší.

Princezna ze mlejna (1994)

Výborná klasická česká pohádka, která jenom díky něčí předpojatosti vůči režisérovi končí na CSFD v průměru.

Kameňák 3 (2005)

Líbilo se mi přirovnání Kiedise, že série Kameňák je taková zfilmovaná Zlatá mříž a souhlasím s tím že Kameňáky se nedají považovat za filmy!

Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994)

Scénář je sice poněkud podivný a celkově je film mnohem slabší než Bony a klid, ale Marián Labuda je tady prostě kouzelný...rád vzpomínám na scénu, kdy se Zounar u těch cikánů cpe gulášem..."Kam si dal psa Lájoš" - "Bol to stary kokot a ne pes, tak jsme ho zožrali, ještě zbylo trochu...do guláše"

Z pekla (2001)

Mám určitou slabost pro tajemný Londýn z konce 19. století, záhada okolo Jacka Rozparovače mě velmi fascinuje, přičemž takovéto řešení záhady, jaké se objevilo ve filmu bylo velmi atraktivní a navíc se domnívám že i poměrně reálné. Navíc hlavní role zvládli výtečně jak Depp, tak i Ian Holm a ani k ostatním postavám nemám žádné výhrady, prostě špičkový film s parádní atmosférou a vynikajícími herci.

Nepřítel státu (1998)

Skvěle vykonstruovaný příběh, děj má velký spád a film nenudí ani vteřinu, jediné co se snad dá vytknout je někdy mírná přehnanost, někdy až naprostá nereálnost technologií konce devadesátých let, možná měli tvůrci zasadit děj do "blízké budoucnosti" a pak by o reálnosti hi-etch scén nikdo nemusel přemýšlet. Nicméně, alespoň u mě je to přeci jenom pět hvězdiček.