Cruella (2021)

Já teda nevím, ale mě to nezaujalo, nevtáhlo. První čtvrtina super, pak mi začala Cruella lézt na nervy, stále víc a víc… a pak jsem tak nějak přestala dávat pozor. Móda supr, ale jen chvilku. Emma super, ale taky jen chvilku.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Velmi svěží a příjemná podívaná, po velmi dlouhé době! Sice se příběh nevyhl mnoha drobných chybám a přešlapům (“nesmrtelní hrdinové” jen v určitých situacích atd.), ale jinak má tato série rozhodně co říct a doufám, že se dočkáme pokračování. Animace je úchvatná a především zasněžené Japonsko vykouzlilo i předVánoční náladu.

Modrooký samuraj - Velký požár roku 1657 (2023) (epizoda)

Trochu bojuju s tím, že onen závěr vlastně kazí ústřední linku o pomstě. Kdo ví, jestli ta pomsta bude mít i nadále smysl a jestli zvládne příběh udržet. Každopádně budu čekat a pokračování si nenechám ujít!

Modrooký samuraj - Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (epizoda)

Tady už seriál trochu ztrácí dech a začíná z toho být jen další přehnaný akčňák, což je škoda. Moc škoda. Aneb ani milion zranění nezastaví člověka hladového po pomstě… a to ani několikrát za sebou.

Pád domu Usherů - Zrádné srdce (2023) (epizoda)

Nějak bojuju s tím, že to teď balancuje na tenkém ledě - doufám, že závěr bude dostatečně uspokojující (vzhledem k fantasy prvkům a počínající rozvláčnosti). Linka Victorine byla prozatím asi nejslabší s ohledem na to, jak byla našlápnutá.

Peter Pan a Wendy (2023)

Nelíbilo se mi to. Byla tam drzá Wendy, nesympatický Petr, plno špatných hereckých výkonů a hlavně nic pohádkového. Všechny důležité scény se berou zktratkou, jakoby se očekává, že přece divák příběh zná. A snad i proto je výsledek tak nějak … mhe. Prostě se nikde nestaví příběh, nestaví se postavy. Jen se vypráví dost krkolomný příběh. Ztráta času a značný pokles dobré nálady (a to není jen tím temným vizuálem).

Smrt na Nilu (2022)

Zde mám asi největší námitku vůči původní zápletce, která je až moc zřejmá, tedy nedojde k tak překvapivému rozuzlení, jak by mohlo. Provedení v podání hereckých es pak stálo za to.

Cool Girl! (2023) odpad!

Wow, to je fakt tvrdé dno. Hůř nehrají ani malé děti. Asi bych odpustila přiblblý a zcela odhadnutelný scénář, ale ty těžce vykonstruované hádky, u kterých těm “hercům” cukají koutky nebo drmolí repliky tak rychle, že jim není rozumět… to fakt ne. A připodobnění ke studentským filmům si odpustím, protože i ty dosahují vyšší kvality! A pro všechny, co by to chtěli zkusit jako já: nemá to smysl… fakt žene.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Fňuk - to vystihuje snahu vrátit se k předloze po tom, co z původního příběhu nic nezbylo. Nerozumím tomu, proč si tvůrci hráli na vypravěče nových (a mnohdy fakt plytkých, trapných a amatérských) příběhů, když se teď vrátili k tomu již vyprávěnému. Výsledkem je chaos. Ten, kdo zaklínače zná, je zmatený z toho pokrouceného světa, několikrát přepsaných charakterů postav a jejich motivů. Ten, kdo ho nezná, musí být zase zmatený z toho, že se nic nevysvětlí, nic nemá hranice ani pravidla. Scénář je nenápaditý, snaží se působit rafinovaně, ale přitom postrádá jakoukoliv návaznost a logiku. Chybí jasné směřování od A do B, nemáme totiž ani A ani B, žádný hlavní příběh, motiv, vývoj postav… nic. Je to prázdné a návrat k předloze už to nezachrání. Je mi líto Cavilla, měl to pro něj (a nás) být splněný sen, místo toho je to noční můra. A to si nikdo z nás nezasloužil. Jediné pozitivum je v tom, že mě tvůrci namotivovali k opětovnému přečtení knih… potřebuju si spravit chuť.