Stillwater (2021)

Bylo to až nepříjemně dlouhé a ždímající. Celou dobu tušíte, že to nedopadne dobře a navíc je film plný scén, které k tomu směřují… ale musíte si počkat až nakonec, než se tak stane. A možnost říct “já jsem to říkala” pak přes únavu nepřinesla kýžené uspokojení.

Světlo a stíny - Série 2 (2023) (série)

Jediné, co mohu vytknout, je zběsilé tempo, jakým tvůrci představovali jednu skvělou scénu z knih za druhou… až jsem si to nezvládla pořádně vychutnat. Moc se mi líbí, jaký směr celý příběh nabral. Nemůžu se dočkat na pokračování… bude to velké!

Děti Nagana (2023)

Velmi roztomilá, místy naivní podívaná, které podrážejí nohy občasně nepřesvědčivé herecké výkony dětských představitelů. Avšak ve výsledku se divák baví obdobně, jako zřejmě i tito představitelé při natáčení - a to se počítá!

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Kdo by to byl řekl, ale on je to vlastně fakt skvěle promyšlený bizár! Rychloverze předlohy je doplněna o akční scény a sem tam nějakým nemrtvým. Velmi osvěžující, odpočinkové. Určitě někdy znovu kouknu, třeba u žehlení!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Já prostě nevím… ale v mých očích Johnovi právě došel dech. Čtyřka kombinuje vše, co už jsme jak v předešlých kapitolách Wicka, tak v jiných akčňácích viděli… a výsledkem je poměrně nudný průměr. Hodně se střílí, všichni jsou neprůstřelní, mihne se pár zcela nevyužitých katan, motorka, auto, pád z budovy, pád ze schodů, přejetí autem a… konec. Nic nového, žádná zábavná dechberoucí fight-choreografie ani nápaditý scénář nebo děj. Keana zbožňuju, ale bohužel to pro mě sám utáhnout nedokázal (neměl žádné dialogy/monology, žádné pořádné motivace…). Zakončení Wicka tak přišlo později než mělo a bylo značně zadýchané a unavené - zřejmě totiž nedošel dech jenom Wickovi, ale i režii.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

To byla jízda! Jak já už se tak dlouho skvěle nebavila! Je to fofr, super akce a zároveň neskutečná legrace - sledování filmu přitom tak krásně odráží moje vzpomínky na hraní dračáku! Nic se nikdy nepovede tak, jak bylo původně v plánu, a to je na tom snad to nejhezčí. Sledováním tohohle filmu bych se mohla utlouct… budu na něj koukat pořád dokola, dokud nevyjde další… a další a další! Přesně tahle žánrovka mi totiž tak zoufale chyběla! Jsem v sedmém filmovém nebi!

Noční agent (2023) (seriál)

Velmi povedená krimi série, kterou jsem zhltala od začátku do konce. Nutno dodat, že má i své mouchy (větší i menší), ale za nápaditost jsem ochotná přimhouřit oko. Úplně však nesouhlasím s koncem, ale co nadělám. Jako poměrně solidní žánrovku doporučuju.

Outlast (2023) (pořad)

Perfektní! Cením si té reálnosti (syrovosti) celého provedení! O sociální a morální přesah se postaraly dvě paranoidni a lehce narcistické účastnice… bez nich by to byla survival pohoda, takhle mi to občas i hnulo žlučí.

Princ Mamánek (2022) odpad!

Jak se tak amatérský počit dostal do kin? Ty záběry, kamera, střihy a “efekty”?! Já nepotřebuju CGI, ale nápad… ne třesoucí se kameru a slow motion záběry. Kostýmy?! Dobrá… a teď to hlavní… POINTA?! Takže protivný princ neprojde vůbec žádnou proměnou a na konci je stejně protivnej, ale už není pod maminčiným dozorem?! Vetchý je nechutný buran, co má z nepochopitelných důvodů záblesky pravého hrdiny a pak je zas jen hlučnej a sprostej?! Proč je ta “pohádka” tak NUDNÁ a místy i děsivá, když vlastně o ničem není? A tematika smrti tam byla proč? To by ani Sherlock nezjistil. Prostě setkání se smrtí je to nejhezčí … když to přežiješ, asi. A to nemluvím o fakt divných čarodějnicích… které byly vlastně princezny před tím, než začaly blbnout s plastikama a tak. Prostě velké NE. Jeden námět, hezky rozpracovat, vyvrcholit zápletku a konec. Ne zcela náhodné náměty, náhodně proházené, náhodně zfilmované náhodně kolemjdoucím… se zcela náhodným dějem a koncem. Ušetřete si hodinu a půl času radši na něco užitečnějšího.

Luther: Pád z nebes (2023)

Nenudila jsem se, ale ve výsledku to nebylo ani nijak zvlášť nápadité. Chybělo mi asi víc z pohledu záporáka a jeho motivací.