Zakletý v čase (2009)

O chlup lepších 70%. Z počátku mi tam chybělo trošku vysvětlení, jak a proč to tak funguje a vrtalo mi to hlavou. I když později jsem nějaké vysvětlení dostal. Každopádně film má zajímavý nápad, zpracování možná mohlo být trošku lepší, ale není to špatné. Film bych rozdělil na dvě půlky, kdy první byla taková rozvláčná, pomalejší, romantická, ve druhé to chytilo trošku šťávy a začalo se něco více dít. Jinak co k tomu více říci, nevím. Herecké výkony standard. Takže, když to vezmu kolem a kolem, nebylo to zlé, ale taky nic extra. Na jeden kuk, neurazí, nenadchne. Howgh!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tak, a je to tady - tisící komentář...Čekal jsem, co mi na to vyjde, a doufal, že to nebude nějaká krávovina. A měl jsem celkem štěstí, dopadlo to dle možností dobře. Lepších 70%. Vidíme tady to, na co jsme u Ramba zvyklí. Akorát tady k tomu máme pár postav navíc. Slušná akce, relativně střídmého charakteru, sem tam nějaká hláška, drsné záběry (někdy až moc), a dostali jsme i určité podněty k zamyšlení. Ale to hlavní byla parádní akce a slušné tempo. Prostě, jak jsme zvyklí. Co jsem čekal, to jsem dostal. Spokojenost. Howgh!

Rivalové (2013)

Takových slušných 80%. Film ze zajímavého prostředí a historie. Určitě mu hodnocení vylepšuje to, že je to dle skutečnosti. Každopádně jsem ve filmu nějak nepocítil tu rivalitu mezi oběma jezdci. Nepřišlo mi to nějaké dramatické, čekal jsem nevraživost "na život a na smrt". Ale tady mi to nepřišlo nějak extra vyhecované. Za zmínku stojí určitě skvělý výkon Daniela Brühla, ten hrál parádně. Zbytek tak nějak normálně. Ještě zmíním pěkné a mnohdy dramatické záběry. Jak jsem psal, filmu přidalo to, že je podle skutečnosti, jinak by to takové terno nebylo. Stojí to za vidění, baví to, ale že bych to musel vidět 2x, to ne. Ale na jeden kuk velmi dobré. Howgh!

127 hodin (2010)

Těch 80% tak nějak odpovídá. Velmi pěkně, svižně a poutavě pojaté drama ze skutečného života. James Franco to dobře zahrál, záběry přírody pěkné. Co více napsat, odehrávalo se to téměř celé na minimu prostoru, a v podstatě se toho až tak moc nedělo. Takže hlavně - bylo to velmi pěkně natočeno a bavilo to. Až to člověk nebral tak vážně. Ale asi to muselo být peklo. Každopádně stojí na to kuknout, minimálně jako kurz pro přežití. :-) Howgh!

Jedna za všechny (2014)

Normálně bych tomu dal asi jednu hvězdičku, protože to byl v podstatě děs - o vtip tam člověk nezavadí, místy trapné a ujeté. Ale nevím proč, dokoukal jsem to a nevypnul to. Tak za to ta druhá hvězda. Ale jinak, fakt o ničem. Celkem mě bavila cáklá Leslie Mann, ale i to mi přišlo občas moc. Každopádně mě zajímalo, jak to dopadne, takže jsem to dokoukal. A přežil to. Ale nedoporučuji tím mařit čas. Je to zbytečnost. Howgh!

Rambo III (1988)

Lepších 70%. Nebylo to tak zlé a divoké, jak jsem očekával, dle komentářů zde a u dvojky. Až na dvě takové přehnané akční sekvence celkem střídmé, a v mnohém mi to připomínalo jedničku - chození, mluvení, plížení, schovávání, rozumná akce. Prostě celkem v klidu. Nemělo to samozřejmě už takové kouzlo a sílu jedničky, ale nebyla to žádná divočina. U mě spokojenost. Možná se mi to líbilo krapet víc než dvojka. Howgh!

Prometheus (2012)

Lepších 70%. Velmi zajímavé téma a první polovina, možná 2/3 filmu, jsou velmi dobře zpracovány. Film dokáže udržet napětí, tajemnost, je vizuálně perfektní, a člověk pořád přemýšlí co a jak, ani na chvíli nepoleví z pozornosti. Prostě film dokáže vtáhnout a neustálými dalšími podněty člověka drží ve střehu. Je to takové decentní, žádná divočina. Poslední, zhruba ta 1/3, už naprosto změnila žánr a stalo se z toho spíše akční sci-fi. Což mi trošku narušilo kontinuitu, ale dalo se to. Konec byl tedy dost překvapivý, to jsem nečekal, a zodpověděl jednu dávnou otázku. Ale samozřejmě jsem doufal, že budou vyřčeny i odpovědi na otázky vznesené v rámci filmu. Ale bohužel. Každopádně celkově je to velmi slušné, bavilo mě to a hltal jsem to. Chybělo tomu ale nějaké vysvětlen. Také jsou tam jisté logické chyby, nebo mi to tak alespoň připadá. Ale slušná podívaná. Howgh!

Což takhle dát si špenát (1977)

Film mě v mládí minul a viděl jsem ho až nyní, v pokročilejším věku (téměř 34 let). A musím říct, že jsem čekal mnohem, mnohem, mnohem více, dle slova "klasická", které tuto komedii (tedy "komedii") provází. Naprosto mě to nebavilo, zasmál jsem se tak 5x u velmi dobrých hlášek, resp. dialogů. Zbytek je jen změť scén, které mě absolutně nebavily. Je to velké zklamání a divím se, že jsem to dokoukal. Ale zajímalo mě, jak to dopadne. Ty dvě hvězdičky jsou spíše za ansámbl skvělých herců a možná za něco, co tam je, ale já to nenašel. Howgh!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Lepších 70%. Audiovizuálně opět paráda, ale na to jsme si již zvykli. Co se týká příběhu, tak zde jsem takový rozpolcený. Linie o síle, mytologii a historii je výborná, to mě strašně bavilo. Ostatní linie OK, až na linii s Finnem, ta mě docela otravovala, a navíc byla až moc přitažená za vlasy. Každopádně celkově to nemá takové kouzlo, něco tomu chybí. Více se mi líbily i Epizody I.-III. Myslím, že podstatná je absence nějakého opravdu silného a nejlépe i charismatického záporáka. Darth byl holt jen jeden, no... Takže je to fajn pokoukání, člověk se baví a na to, že to trvá přes dvě hodiny, uteče to pěkně rychle. Ale už to nemá tu sílu. Howgh!

Fenomén (1996)

Výborný nápad, který měl velký potenciál. Ovšem zpracování je poněkud nepovedené. Dokážu si představit toto téma jako thriller, psychologické drama, sci-fi (mysteriózní), i jako komedii. Ovšem tohle byla mini drama, trochu romantika a zbytek byl prostě jen film. Ani nevím, jak to pojmenovat. Prostě film bez nějaké větší hloubky, emocí, napětí. Prostě to tak nějak plynulo, ale ničím extra to nezaujalo. Pořád jsem čekal, kdy něco přijde, ale pořád nic. Dal bych tomu možná i menší hodnocení, ale překvapivé rozuzlení to celkem zachránilo. Ale je to slabších 60%, spíše lepších 50%. Jak jsem psal, námět výborný, dalo se z toho udělat ledasco, ale zpracování je prostě slabé. Nevyužitý potenciál. Jinak za zmínku stojí sympatický výkon Travolty a fajn hudba. Škoda. Howgh!