Columbo - Ve hře je všechno (1993) (epizoda)

Takových 70%. Zase malinko jinak pojatý Columbo. Zde už to není ten chladný "zabiják" Columbo jdoucí za stoupou hlava nehlava, ale trošku se nám tady zaplétá s podezřelou, leč je jistě pohledná. I když na druhou stranu, možná to ten lišák hraje schválně, aby ji usvědčil. Kdo ví... Každopádně trošku jinak pojato, nebylo to špatné, ale je mnoho lepších dílů a nějak zvlášť mi to nesedlo. Howgh!

Columbo - Vrabec v hrsti (1992) (epizoda)

Zajímavý díl. Trošku jiný scénář a pojetí. Z původní vraždy sešlo, takže původní předpokládaný pachatel rázem není pachatelem. První překvapení. A druhé překvapení je, když přijde další vražda. Dvě plánované vraždy v Columbovi co si pamatuju nebyly. A mezi to se vtěsnala ještě jedna smrt, tentokráte proti plánu. Prostě zde nebyl klasický scénář, ale bylo to pěknými kličkami oživeno. A nebylo to na škodu. Nesmí samozřejmě chybět 1-2 vtipné scénky, to by jinak nebyla ani Columbo. Velice zajímavě pojatý díl. Howgh!

Columbo - Smrt bere jackpot (1991) (epizoda)

Pro mě trošku slabší díl. Vyšetřování mi nepřipadalo zajímavé jako obvykle, občas jsem se i trošku nudil. Záporák byl sice slizký, ale nějak extra nevzdoroval. Výborná byla vtipná scénka z aukce. I usvědčení nebylo nic extra. Celkově trošku slabší Columbo, ale i tak je fajn se na to koukat. Howgh!

2012 (2009)

70%. Pro mě docela zklamání, resp. mám takové rozporuplné pocity i hodnocení. Zklamání pramení z toho, že když jsem viděl všechny trailery, viděl jsem v podstatě téměř všechny destrukce v celém filmu. Po trailerech jsem si myslel, že mě měly za úkol navnadit a čekal jsem, že co uvidím v kině bude totální peklo. A jak jsem se panečku těšil. Bohužel, byl to omyl. Nečekalo mě peklo, jen to, co jsem už viděl. Na druhou stranu, ty devastace světa jsou opravdu úžasné a promakané do nejmenšího detailu a berou dech. Nicméně, na můj vkus velice málo, čekal jsem jich více. Zbytek filmu tak zabírá už klasické pojetí jedné se zachraňující rodinky a sem tam prostřihy na záchranu zbytku lidstva. I když tady bych řekl, že poměr byl celkem vyrovnaný. To, že útěk hlavních hrdinů není až příliš reálný - auto, letadlo asi netřeba polemizovat. Opravdu by se to chtělo jednou oprostit od zaobíráním se jedné rodiny a brát to tak nějak z globálu. Každopádně atmosféra filmu byla dobrá, bylo to i napínavé, tempo bylo strhující a utíkalo to velice rychle, sem tam nějaká hláška, i jsem se pousmál a hudba byla také vynikající. Takže ano, vidět to jednou v kině super, možná podruhé, ať se vidí i detaily. Každopádně věřím tomu, že nevidět trailery, mohl jsem být spokojenější. Takže 70% - nebylo to špatné, ale čekal jsem mnohem více. Howgh!

Ona, jedině ona (1996)

Nebylo to až tak zlé. Občas jsem se fakt nasmál. Hlavně, když promlouval otec k synům, nebo synové se bavili mezi sebou. To byla fakt radost poslouchat - taková "moudra" se jen tak neslyší. Co se týká příběhu - byl jsem docela překvapen, čekal jsem hlavní dějovou linii podle klasického scénaře romantický komedií, ale vše bylo jinak - i dějová linie, i závěr, což pro mě bylo veliké překvapení - milé.Uteklo to velice rychle a bavilo mě to. Howgh!

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (epizoda)

Kvalitní díl. Těžký soupeř, Columbo skoro v koncích a má namále, super hlášky a vynikající usvědčení. Prostě Columbo, jak ho máme rádi. No, hlavně si nezvěte Columba na večeři - protože když si dá něco lehkého... :-D Howgh!

Protiúder (2002)

Takových lepších 50%. Není to tak zlé, celkem to utíká, sem tam dobrá akce. Není to samozřejmě veledílo, to se od Arnieho ani nečeká. Je to klasický příběh ztráty a pomsty, usazen do zajímavého prostředí, kupodivu Arnie nepostřílí všechny sám (takže i s jistou dávkou překvapení :-) ). Prostě taková jednohubka na odreagování u TV. Nic víc, nic míň. Howgh!

Guru (2002)

Viděl jsem to teď podruhé. Je to velice příjemný a nápaditý film. Zajímavý nápad na příběh, který dělá tuto romantickou komedii jistým způsobem originální. Nicméně dějová linie je jasná od počátku do konce, ale ta omáčka kolem je celkem dobrá. Je to klasická romantická komedie, kde se moc nezasmějete, ale je natočená tak nějak bláznivě, s nadhledem a jistou pohodovostí, nevím, jak přesně to pojmenovat. Každopádně je to velice příjemné na koukání a třešnička na dortu jsou dvě nádherné slečny v rolích hlavních hrdinek. Pohodový snímek, který pobaví a nenudí. Howgh!

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Pro mě tedy ne úplně komedie, zasmát jsem se moc nezasmál. Nicméně je to natočeno velice svižně, dynamicky, pozitivně s neskutečnou lehkostí a nadhledem, že je radost to sledovat a 2 hodiny utečou jako voda. Nevím proč, ale film mě bavil od počátku do konce. Dialogy jsou napsány skvostně a navazují na sebe s obrovskou rychlostí a chytrostí. I děj je velice zajímavý. Také láska hlavních protagonistů je uvěřitelná, což mi u některých jiných "historický" filmů dělalo problém. Nakonec se i velice zajímavě propojil děj reálný s dílem mistrovým. A nakonec nádherná Gwyneth - mě se obvykle moc nelíbí, ale tady byla prostě rozkošná, což také udělalo své. Takže celkově velice povedený snímek, na který se rád podívám znovu. Howgh!

Poslání (2001)

Je to lepších 40% nutno podotknout. Na Van Damma poslední doby to nebylo až tak zlé. Příběh byl okořeněn celkem zajímavou zápletkou, resp. tématikou. Souboje byly celkem kvalitní, tempo svižné. Nicméně ke konci to sklouzlo trošku k trapnosti - resp. hlavní záporák to dosti shodil. V podstatě se na to dalo skoro na celé koukat a nebylo to až tak úplně zlé, nicméně žáden trhák taky ne. Jedno shlédnutí ano, nenudí to, zabije čas, ale přidaná hodnota 0 a v podstatě rychle zapomenete a podruhé se určitě nepodíváte. Howgh!