Tajný život koček (2014) (TV film)

Je to tak na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je to velmi pěkně a mile udělaný dokument, ve kterém je několik velmi povedených záběrů. Dozvíme se zde také několik zajímavostí o kočkách a jejich chování. Velmi rychle to uteklo a je to prostě takový fajn dokument - vyprávění - příběh. Možná bych uvítal ještě více faktů a nějakých vědeckých rozborů, ale to by bylo asi na jiný typ dokumentu. Ale u mě spokojenost. Howgh!

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Tak u mě spokojenost a to velká. Asi půjdu proti davu, jak se mi to občas stává, ale prostě se mi to líbilo a to více než jednička (kacířská to myšlenka... :-)). Dostal jsem od toho přesně to, co jsem čekal. Od takového filmu neočekávám nějaký hluboký intelektuální zážitek, ale akci a triky. Začátek trošku pomalejší, představování postav, ale když se nad tím tak zamyslím, nebylo to zase tak dlouho a už se začali řešit návštěvníci. Poté to chytilo velmi rychlý spád a jedna akce následovala další. Samozřejmě, byli jsme svědky hromady klišé, občas trapných infantilních hlášek a rádoby vtípků, ale zase jich nebylo tolik. Ale když už, byly do uší. Každopádně, akce výborná - různé druhy (pozemní, vzdušný, nějaké ty honičky a ujíždění), slušné vtípky (hlavně profesor válel), celkem v pohodě hudba, super triky, magalomanské pojetí, destrukce a hlavně akce, akce, akce a ještě jednou akce. Možná bych uvítal ještě trošku destrukce, ale spokojil jsem se s tím málem. Dost dlouho to taky vypadalo, že by to nemuselo dopadnout úplně dobře pro lidstvo jednou a myslím, že tam bylo i pár "zvratů", resp. překvapení a nešlo to tak hladce, jako v jedničce. Za mě to prostě splnilo co mělo, bavil jsem se, užil jsem si to, uteklo to jako voda a klidně bych na to juknul znovu. Howgh!

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Musím říct, že celkem příjemné překvapení. Čekal jsem od toho nějakou další estrádu, ale jednou se mi takhle v sobotu nechtělo koukat na žáden film, chtěl jsem jen vypnout a přečkat dobu než půjdu spát, tak jsem to hodil na to. A nebylo to vůbec špatné. Kvalita zpěvu je velmi dobrá, práce maskérů neskutečná, sem tam nějaký vtípek, rychle to utíká a celkově je to docela zábavné. Jasně, nevyhledávám to, ale pokud v TV nic není a nechce se mi hlavně věnovat pozornost nějakému filmu a chci jen vypnout, tak je to jasná volba. Pohodička, relax, zábava. Překvapení. Howgh!

Millerovi (2013) (seriál)

Tak toto je dost špatné. V podstatě bez vtipu, nesympatičtí herci, bez nápadu. Nejen, že jsou ti herci nesympatičtí, ale někteří až otravní. Nevím, co bych k tomu více napsal. Dokonce jsem se přistihl, že se tomuto seriálu vyloženě vyhýbám. Prostě špatné - postrádá to vše, co by měl alespoň průměrně kvalitní sitcom mít. Howgh!

Deadpool (2016)

Pro mě docela zklamání. Trailer mě zaujal, ale něco ve mně pojalo podezření, že jak to tak bývá, vše dobré se "vystřílelo" zde. A tak se i bohužel stalo. Ty vtipy, drsnost, vulgarita a jakoby nadhled a komičnost mi přišla dost na sílu, jakoby tam byla prostě dána uměle, nepřirozeně. A místo toho, aby to znělo vtipně a bylo to zábavné, připadalo mi to trapné a infantilní. A po traileru jsem si fakt myslel, že to může být cool, vtipné, zábavné a odlehčené a rozumně vulgární. Bohužel, nebylo. Akce mi přišla fajn, děj jako takový - tam asi už není moc co vymyslet, takže se dá předpokládat od začátku do konce, jak to pojede. Ale abych jen nehanil - některé hlášky byly super a padly tam kam měly. Akce dobrá, jak jsem říkal. Celkem rychle to uteklo. Ale celkově prostě zklamání, nějak extra se mi to nelíbilo. Na jedno kouknutí a vypnutí mozku. Howgh!

Suterén (2013) (seriál)

Je to takových lepších 70%. Slabé místo tohoto seriálu je nevyrovnaná kvalita jednotlivých epizod. Jeden díl je perfektní, člověk se celý prosměje a v dalším se zasměje 3x 4x a párkrát pousměje. A další je perfektní a další je slabší. Na to si holt člověk musí zvyknout. Seriál nejvíce stojí na Mansfieldovi, který je naprosto pekelný. A ještě mu svých suchým humorem sekunduje Harvard. Zbytek už tak nějak plní roli křoví, včetně hlavního páru. Tedy alespoň pro mě. Přispívají nějakými úsměvnými hovory či situacemi, ale kdy se řežu nejvíce - když je na scéně Mansfield. Takže summa summarumnení to TOP sitcom, ale je velmi slušný a koukám na něj pravidelně a rád. Howgh!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Takových 90%. Vizuálně a atmosférou naprosto fantastické dílo. Člověku by byla zima i v létě, krásné záběry přírody jako z nejlepších dokumentů, pekelné scény, kdy člověk musel málem odvrátit zrak, skličující scény, při kterých rozum stál, skvělé vykreslení doby, pár zajímavých nápadů a zajímavá hudba. Co se tohoto týče, opravdu paráda. Herecký výkon Leonarda opět výborný, i když více herecky výborný bych řekl, že byl ve Vlkovi. Zde to bylo spíše fyzicky náročné, bych řekl. Ale skvělý výkon každopádně. Co mi ve filmu trošku chybělo, tak byla motivace hlavního hrdiny. Ani mi nějak extra nepřišlo, že by ho to vzalo a že tak moc touží po pomstě. Ale tak byl to prostě asi tvrďák. Děj celkem předvídatelný, myslím především v tom, jak to bude probíhat a jak to skončí, ale nevadí to. Hlavní kvality filmu jsou jinde a to, jak jsem psal na začátku. Film, i přes to, jak je dlouhý, dokáže pohltit a držet neustále pozornost, popř. se člověk může kochat krajinou. Co bych filmu možná vytkl bylo jak šlo vše snadno a hrdina byl v podstatě nesmrtelný. Vím, že je to dle skutečné události a nevím, jak moc se tvůrci odchýlili od předlohy, ale už mi to někdy přišlo trošku moc. Ale možná měl jen fakt pekelné štěstí. Každopádně velmi dobrý snímek. Howgh!

Ctihodný občan (2009)

Výborný nápad, zpracování mohlo být o něco lepší. Je to takových lepších 70%. Děj je celkem předvídatelný a nachází se v něm několik nelogičností či nevysvětlených věcí. Místy je to trošku moc unreal. Každopádně je to natočeno svižně, místy dost napínavě, drsně a s lehkostí. Sice trvalo dlouho, než se zjistilo, jak to celé funguje, ale i přes to bylo jasné, co se v jednotlivých dílčích scénách už potom stane. Každopádně je zde dost super nápadů a některé věci byly zase dost vychytané. Je to prostě takové nevyvážené, chtělo se to nad tím více zamyslet a pohrát si s tím. Každopádně, nenudí to a baví to. Další věc je zamyšlení se na pointou filmu. Ze začátku se se dají "pochopit" motivy hlavního hrdiny, později už to trošku přehání, takže zase člověk začne přemýšlet, kam by zašel, co je a není správné, proti komu vlastně bojuje a jak. Teď odbočím, asi o 2 dny později, než jsem to viděl jsem četl o tom prasákovi, co v Ostravě pět hodin bil a znásilňoval nějakou mladou slečnu. A trest za to snad jen pět nebo osm let a po půlce může udělat papa z věznice, když bude hodný. To si člověk na tento film vzpomene a říká si, co by asi jako otec, partner, člen rodiny dělal... No, ale zpět k filmu. Herecké výkony slušné, především Butler byl dobrý, líbil se mi a pasoval mi do této role. Foxx taky ok. Celkově tedy velmi zajímavý film, se kterým si chtělo více pohrát a dát na něm více záležet, ale nudit se člověk nebude, má možnost se i zamyslet a užije si velmi svěží a nápaditou jízdu. Ale zároveň musí trošku vypnout mozek a některé věci přejít. Howgh!

Vlk z Wall Street (2013)

Bezesporu naprosto fantastický výkon Leonarda. Toho kluka jsem dříve moc nemusel, ale poslední dobou jeden super film za druhým a hlavně jeden parádní výkon za druhým. Co se týká filmu, tak se člověk, i přes dlouho stopáž nudit nebude. Co mi tam trošku chybělo byly detaily obchodů, fungování na burze, důsledků apod. Moc nerozumím tomu, jak tohle vůbec někdo dokázal udat, držet pod pokličkou a fungovat. Ale co, to je hold Amerika... :-) Další věc bylo se koukat na ten styl života - jako občas už to bylo dost nechutné a člověku zůstával rozum stát nad tím, co se tam dělo. Ale to je spíše otázka nějakých hodnot, pohledu na svět apod. Takže "problém" diváka, jakože mě. Každopádně, film je zpracován velmi dobře, svižně, vizuálně parádně, prostě řemeslo odvedeno na jedničku. Donutí i k zamyšlení a utřídění si hodnot, popř. jejich přehodnocení. Leonardo výborný, jak jsem psal. Trošku delší stopáž, ale úplně to nevadilo, i když některé pasáže by se daly zkrátit. Co bych ještě ocenil, byl výkon Matthewa - to byla bombička. Leč krátká, tak úžasná. Nuže, určitě je dobré to vidět, nudit se nebudete, něco to člověku dá. Úplně TOP film to ale není. Ale velmi pevných lepších 80%. Howgh!

Horizont události (1997)

Lepších 70%. Výborná atmosféra, především v první polovině, možná 2/3. Dobrý nápad, slušné zpracování. Dokud se neprozradilo, oč jde, byla to velmi kvalitní podívaná. Poté se to překlopilo do takové jiné roviny, řekněme akčnější, kde už nešlo ani tak o atmosféru, stísněnost, tajemno, strach, ale spíš o takovou vražďárnu. Což trošku dojem ze snímku kazí, protože kdyby se podařilo udržet nastavenou laťku a styl, bylo by to OK. Otázka je, jestli by to šlo. Každopádně, není to špatné, ale mohlo to být o kousek lepší. Howgh!