Quantum of Solace (2008)

Tak po skvělém Casinu byla tohle trošku chladnější sprška. Na můj vkus příběh docela překombinován a trošku chaotický, místy jsem se ztrácel. Akce byla solidní, nicméně nemůžu se zbavit pocitu, že neměla takové kouzlo jako v Casinu. Spíše byla dělána účelově, aby akce byla, ale stylem mi to nějak nepasovalo do filmu. Celkově mi to celé neštimovalo, připadalo mi to trošku neusedlé, rozhárané a bez nějaké posloupnosti. Oproti Casinu celkem zklamání. Na druhou stranu nutno přiznat, že i přes tyto výtky je to celkem slušný akčňák, ale spíše na jedno kouknutí. Slabších 70%. Howgh!

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Takových slabších 70%. Já nejsem až takový fanda tohoto typu bláznivých komedií, nicméně tohle se mi celkem zamlouvalo. Bylo tam pár vtipných hlášek a situací, krásné ženy a dívky a velice roztomilý Pierre Richard. Nicméně, té zábavy a vtipu se mi tam zdálo na komedii zase trošku málo. Takže ve finále to nebylo špatné, ale ani nijak výjimečné. Howgh!

Odpočítávání (2010)

Velice zajímavý námětem a netradičním způsobem podaný snímek. Za zmínku, kromě zajímavého tématu stojí především výkon Samuel L. Jacksona. Svou roli "psychopatického" "vyslýchače" zvládl neskutečně. Co se týká obsahu filmu, stojí za velké zamyšlení a člověk musí v průběhu děje přemýšlet, jak by se zachoval on a až jak daleko by zašel sám, být ve stejné situaci. Kde je ta hranice, co je ještě lidské a co už je zvěrstvo... A je vůbec taková hranice, když jde o vyšší zájem a o záchranu desítek, stovek, tisíců lidí... A proč vlastně tohle musíme řešit... Kde je ten prvopočátek problémů... Ale to je asi na jinou diskusi. Každopádně film je svým netradičním způsobem napínavý, má spád a tempo, syrovou chladnou atmosféru, nutí člověka přemýšlet a nemá klasický happy end (který by se zde ani nehodil), plus vynikající výkon obou hlavních mužských protagonistů. Sečteno a podtrženo - velice kvalitní film, na který se asi mkrnu ještě jednou. Howgh!

Návrh (2009)

Od začátku bylo jasné, jak to skončí. Takže žádné překvapení se nekonalo. První polovina filmu celkem solidní - pár dobrých hlášek, grimas, situací a mělo to vcelku tempo a spád, takže takový klasický průměr. Ve druhé polovině se to ale přehouplo do takové přesladké limonády, s minimem vtipných momentů, až to začalo i trošku nudit, místy. Takže výsledek je očekávaný průměr ve svém žánru, který nic nového nepřinesl a jen zapadl mezi své souputníky. Na jedno podívání a zabití nudy je to OK. Howgh!

Hory mají oči (2006)

70%. Jako trošku síla, no... Hlavně scéna v karavanu si tvůrce mohl odpustit, resp. vynechat některé části - znásilnění (to je fakt nechutné a ohavné, dlouho jsem z toho byl špatný) a scéna s ptáčkem (to jsem raději otočil hlavu). Ale popořádku. Do scény s karavanem měl film solidní napětí, neustále jsem byl ve střehu, kde se co semele a co se stane. V takovém stylu, kdyby se nesl celý film bez vidění zmutovanců, to mohla být paráda. Jakmile se děj přesune za "karavan", stává se z toho totální řežba, která má spád, baví a je napínavá. Když to vezmu kolem a kolem, tak to nebylo až tak špatné. Obě části měly něco do sebe a kdyby se natáhly, mohly být každá svůj film a bylo by to dobré. Ale tak to zde dobře funguje. Nebyla chvilka, kdybych se nějak nudil. Co se mi fakt nelíbilo, byla scéna v karavanu a taky otevřený konec, protože ty vyloženě nesnáším (ale je mi jasné, že k hororům to tak nějak patří). Howgh!

Alfie (1966)

70%. Nebylo to zlé. Zajímavý pohled na člověka, který se nechce vázat, chce si jen užívat a všechno nám to trošku svérázně popisuje a komentuje. Styl natočení se mi zamlouval. Michael Caine a je hlášky a "rozumy" byly také úchvatné. Ve filmu byla i jistá dávka poučení a věcí k zamyšlení. Celkově zajímavě pojatý film, ve kterém mohlo být trošku více humoru a nebo naopak se mohl přenést do vážné polohy. Tady ten mix byl takový nijaký. Každopádně i přesto zajímavé. Howgh!

Záměna (1983)

70%. Kdysi se mi to líbilo podstatně více. Ale když jsem se na to podíval nyní, zase až tak skvělé to nebylo. Bylo tam pár dobrých frků a situací, ale ne zase tolik, jak bych si ve skvělé komedii představoval. Takový lepší průměr. Pozitivum bylo, že se tam nějak šíleně neksichtil a nevyváděl Eddie a mohli jsme vidět krásné tělo JLC. Takže ve finále to nebylo špatné, ale nijak extra taky ne. Howgh!

Časy se mění (2004)

Tak tohle mě moc nebavilo. Bylo to takové podivné, chladné, strašně rozsekané a roztěkané a jakoby to nedávalo smysl jako celek. Byly to různé příběhy o lásce a vztazích, které se týkaly stejných osob, ale v podstatě neměly dohromady nějakou celistvost. Bylo to takové divné. Velice zajímavá byla jen kamera. Jinak se mi to nějak extra nelíbilo. Howgh!

Království nebeské (2005)

Takových 70%. Nebylo to špatné, ale ani kdovíjak dobré. Je to taková směsice filozofování, historického boje a romantiky. Příběh jede podle předem jasného scénáře, i když jsem byl celkem zvědav, jestli to neskončí jinak než je očekáváno. Filmem prostupuje spousta "vznešených" myšlenek a má protiválečnou nálada a nutí k zamyšlení, jak jsou války zbytečné a že se bojuje kvůli absurdním věcem. V tomhle se mi film velice líbil. Myslím, že se i docela povedla atmosféra doby, především v začátku filmu. Nicméně, to kolem bylo takové nemastné neslané. Bojůvek tam zase tak moc nebylo, romantickou linku si také mohli tvůrci odpustit a chtělo to nějaké překvapení. Nicméně, i přes tyto výtky se na to koukalo dobře a na to, že to má 3 hodiny to uteklo rychle. Ale myslím, že to mohlo být mnohem lepší. Howgh!

Sejmi je všechny (2007)

Hahaha, tak todle byl fakt parádní arkádový nášup. Člověk se musí naladit na vlnu zábavy a nadhledu, nepřemýšlet nad tím a nechat se jen unášet srandou sama ze sebe. Ve filmu je pár výborných nápadů a smrtí - mrkvička. :-) I pár dalších nápadů - blinkry, mlíčko, pistole apod. Prostě film plný nápadů a energie a několika skvělých hlášek. Člověk se ani chvíli nenudí, pořád se něco děje. Pokud se člověk naladí na na tu správnou vlnu, nebude řešit absolutní neuvěřitelnost, tak je to super oddechovka. Takový mix Sin City a Desperada. Lepších 70%. Howgh!