Sullivan a syn (2012) (seriál)

Nemyslím si, že je seriál takový špatný, jaké má hodnocení. Neříkám, že ho vždy vyhledávám, ale když běží, rád se podívám. Samozřejmě, nemá to na TOP sitcomy, ale je to celkem slušné, dle mého lepších 60%. Je pravda, že kvalita občas kolísá, ale povětšinou se dobře pobavím. Občas pořádně zasměju, občas pousměju, ale rozhodně se nenudím. Partička osazenstva baru si dobře sedla, každý má něco, zapadá to do sebe a dobře se doplňují. Musím říct, že je to lepší průměr. Howgh!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Lepších 80%. Skvělý film natočený s totálním nadhledem a na pohodu. Skvělá akce, nápady, atmosféra, hudba, záporák, kamera, a vůbec vše. Čekal jsem trošku více humoru, resp. anglického suchého. Toho tam tolik nebylo. Ale jinak velmi dobrý film. Každopádně na pět hvězd to není. Nevím proč, ale něco mi tam "chybělo", resp. to na mě nezanechalo takový maxi dojem, jak by se dle hodnocení mohlo zdát. Ale i přesto skvělý počin, na který se rád podívám znovu. Howgh!

Velká šestka (2014)

Slabších 80%. Pěkná animace, spousta akce, pár vtípků, pár dobrých nápadů a pár silných okamžiků. Příběh jako takový není nic objevného. Pro děti to musí být super. Ale jako dospělý bych ocenil trošku více humoru, právě pro nás starší. Ale i tak jich tam bylo celkem dost, ale v TOP animácích je jich prostě více. Určitě nejlepší postava Baymax, bez kterého by tam moc humoru nebylo. Celkově to rychle odsejpalo, bavilo to, člověk se i zasmál a byla to taková oddychovka. Na TOP animáky to nemá, ale je to rozhodně nadprůměr a klidně bych se na to mrknul vícekrát. Howgh!

jOBS (2013)

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Pro mě velké zklamání a dle mého velmi špatně natočené a pojaté. Nutné říci, že jsem četl životopis Steva Jobse - zatím jedenkrát. A opravdu se za dvě hodiny nedá pojmout takový rozsah, jaký si film ukousl. Potom tam je stříhání, nejde to do hloubky a vše je ve zkratce proběhnuto. I přes to, že jsem knihu četl, i tady jsem měl občas problém se rychle zorientovat a rychle se rozpomenout, co se stalo v reálu. Pro člověka, který se o Jobse nezajímal nebo nečetl knihu je tento film naprosto nic neříkající a nemůže si o tomhle člověku udělat absolutně obrázek. Ať už v negativním, tak pozitivním ohledu. Navíc se mi trošku zdálo, že tady byl vykreslen poněkud umírněněji, než se zdálo dle knihy. Celkově tedy špatně provedeno. Buď to mělo mít klidně více dílů a nebo se zaměřit na kratší úsek a zabřednout do hloubky. Co bych málem zapomněl pochválit je casting - to se fakt povedlo! Herci jsou opravdu velmi podobní reálným lidem a Ashton byla ta nejlepší volba pro Steva, Howgh!

Muž na hraně (2012)

Celkem zajímavý nápad. Zpracování trošku slabší. Co mi zde chybělo především je napětí. To v podstatě kromě možná dvou scén už asi z té římsy skočilo a nehrálo s námi tuhle hru. Řekl bych, že je to taková kombinace několika filmů o lupičích a zlodějích, okořeněná chlapíkem na římse. Koukalo se na to fajn, nenudil jsem se, je to taková jednohubka. Napětí znatelně chybí. Takže průměr. Howgh!

Nedotknutelní (2011)

Pěkný a příjemný film. Nicméně, na můj vkus šel málo do hloubky a vše šlo moc hladce. Možná, že to tak ve skutečnosti bylo, nevím, ale prostě vše šlo jako po másle, chybělo mi více konfliktů a hlavně trošku hlubší psychologie postav. To nic nemění na tom, že je to moc pěkný film. Krásně se na to kouká, pobaví to, zahřeje to, člověk se i zamyslí. Především François Cluzet zahrál výtečně. Pěkné a povedlo se to. Howgh!

Forrest Gump (1994)

Nádherný a úžasný film! Inteligentně a jemně vtipný, i ve vážných situacích. Fantasticky vymyšlený a podaný! Výborně zahraný! Nemohu šetřit superlativy. Na tenhle film se dá dívat znovu a znovu, neomrzí, člověk se vždy pobaví a skvěle si odpočine Prostě tohle je bomba! Nemám, co bych vytknul. Howgh!

Revival (2013)

Velmi příjemné překvapení! Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý český film. Staří bardi hrají skvěle, padne a sedí jim to. Je to vtipné, zábavné, příjemné. Nevím, co moc bych dále k tomu psal. Podle mě se to povedlo, bavilo mě to a líbilo se mi to! Howgh!

Přes palubu (1987)

Trošku lepších 60%. Je to příjemná komedie, tedy bych spíše řekl, takový rodinný film. Vyloženě vtipných situací nebo hlášek tam moc není. Ale fajn se na to kouká, celkem to baví, občas se zasmějete, občas pousmějete. Je od počátku jasné, jak to bude probíhat a jak to dopadne. Na zabití nudy je to OK. Howgh!

Kocour v botách (2011)

Průměrný animák. Možná lepší průměr tedy. Sem tam nějaký vtípek či vtipná scénka, občas veselejší dialog, Oproti TOP animákům je jich samozřejmě méně a jsou slabší. Děj je celkem OK, nekoná se žádné překvapení. Animace v pohodě. Prostě celkově takový lepší průměr. Ale do TOP daleko. Howgh!