Ex Machina (2014)

Celkem zajímavý film. Mám rád toto téma, ale nápad na velmi minimalistické zpracování jsem ocenil. Atmosféra byla taková ponurá, byla cítit stísněnost omezeného prostoru v domě. Film měl prostě odpovídající náladu tématu a pojetí. V podstatě se ani nic moc nedělo, ale bylo to velmi zajímavé, člověk se nenudil a rychle to uteklo. Závěr byl pro mě celkem překvapivý. Samozřejmě se člověk zamýšlí, jak by se v takové situaci zachoval on, co je správné, kde končí hranice mezi strojem a "člověkem" atd.... Líbilo se mi to, ale zase nějaký extra TOP to nebyl. Klidně bych se na to kouknul ještě jednou, jestli jsem neprošvihl nějaké detaily, ale jinak bych to vidět už nemusel. Na jedno kouknutí fajn. Takže i přes to, že jsem hodně chválil, není to pro mě film na více kouknutí. Howgh!

Den před krizí (2011)

Takových lepších 60%. Nebylo to úplně špatné. Zajímavě pojaté drama, které bylo postaveno na hereckých výkonech, chladné atmosféře a celkově potemnělému prostředí. Čekal jsem trošku více informací, jak a co se seběhlo, ale člověk jich dostal jen minimum. Takže informační hodnota téměř nulová. Člověk mohl sledovat jen partu více či méně zkažených chlapíků a dam, jak se "perou" s problémem. Čekal bych i trošku více emocí. Vše bylo takové chladné a neosobní. Ale možná to tam tak chodí. Jak jsem "říkal", nebylo to špatné, herecké výkony velmi dobré, ale také nic extra. Na jedno kouknutí. Howgh!

Muži sobě (2012) (seriál)

Povedené! Dle ukázek jsem od toho čekal nějakou totální blbost plnou infantilního a trapného humoru, ale opak byl pravdou. Skvělá partička, kde každý má své místo a skvěle se vzájemně doplňují. Super hlášky, vše bez obalu, šílené až absurdní situace. Prostě pohodička. Člověk vypne a pekelně se pobaví. Velká spokojenost! Howgh!

Spojenec (2006)

Po komentářích zde trošku zklamání. Takových 70%, slabších. Není to jakoby špatné, jen mi v tom chybí jiskra, napětí, drama, více toho thrilleru. Je to zajímavě pojato, ale chybí tomu trošku více emocí, psychologie. Přijde mi to ploché. Každopádně nápad dobrý, zpracování slabší. Cliwe je výtečný, zbytek standard. Jediné, co mě u filmu ovšem drželo a co mě nutilo dokoukat bylo, jak se dostanou všichni ven. Jinak mi to nějak extra zajímavé nepřišlo - ale nenudilo to. Koukalo se na to fajn, bylo to takové na pohodu, bez násilí, bez přemýšlení. Asi, kdyby ta pointa nebyla prozrazena tak brzo, bylo by to lepší. Takhle to prostě nebylo ono. Na jedno kouknutí. Howgh!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Zatím nejlepší díl! Už řádně temné, dostatek akce, politika, intriky. Celkově celá atmosféra zvážněla a vše je pěkně vyrovnáno a sedí k sobě - akce, politika, vztahy. Ničeho není moc a ničeho není málo. Všeho tak akorát. Šlapalo to a já se dobře bavil. Tohle se povedlo. Howgh!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepších 70%. Líbilo se mi to rozhodně více než díl první. Připadalo mi to dospělejší, vyzrálejší, profesionálnější. Bylo to více temné, více akce, více politiky. Celkově to nabralo celkem správný směr od takové nemastné a neslané schovávačky k dospělejšímu pojetí jak akce, tak i věcí okolo. Co mi stále chybí je více té "mytologie" a historie. To by mě fakt zajímalo. Ale jinak krok správným směrem. Howgh!

Pravidla zasnoubení (2007) (seriál)

Docela příjemné překvapení. Táhnou to dvě postavy - Jeff a Russel. Bez nich bych to bylo asi o ničem. Každý má jiný druh humoru, ale oba jsou pekelné! Není to příliš o inteligentním humoru, ale spíše o takovém civilním, občas nahlouplém, opřeným o sarkazmus a ironii, především u dvou výše zmíněných. Dobře se povětšinou bavím. Slabých dílů moc není. Dost slušná zábava, na kterou si rád čas najdu. Howgh!

Hunger Games (2012)

Takových slabších 70%. Výborný nápad, jen co je pravda! Zpracování trošku pokulhává. Za prvé to vypadá jako televizní film, hlavně dějová linie při lovu. Ten vizuál je takový laciný, alespoň na mě to tak působilo. Za druhé mi to přijde takové odfláknuté. Všechno hrr, hrr, rychle, rychle a je konec. Osobně bych uvítal více té historie dané země a krajů. Myslím, že by to více vtáhlo do děje a trošku více by to mohlo vést k pochopení chování všech zúčastněných. Chyběla tomu taky troška napětí. Bylo to takové nijaké. Na druhou stranu byl zajímavý výkon hlavní ženské postavy a především její mimiky - nemimiky. To mě zaujalo. A nenudil jsem se, rychle to utíkalo a vzbudilo to ve mě zájem, jak to bude pokračovat. Ale to je spíše můj problém než nějaký majstrštyk tvůrců. Prostě chci vědět, jak to celé dopadne. Takže finále - žáden zázrak, koukat na to jde, nenadchne, ale ani neurazí. Jednou vidět stačí. Howgh!

Red 2 (2013)

Stejně jako jednička takových slušných 70%. Zdálo se mi to o něco málo vtipnější i akčnější. Slušná partička, odlehčený tón, absolutní nadsázka a totálně unreal akce. Prostě taková pohodovka na pobavení. Nebylo to špatné, není to žádné terno, ale na odreagování OK. Dostal jsem to, co jsem čekal. Howgh!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Super! Stejně dobré jako jednička. A to je asi právě to, proč nemohu dát 5*. Akce od začátku do konce a super! Možná ještě vtipnější než byla jednička. Celkově zase totálně našlapané. Ale nic navíc, už jsme to jednou viděli a na podruhé už to hold nemá takové kouzlo, jako na poprvé. Neřekl bych, že je to horší, je to stejné, možná jen více vtipné. Ale už ne první. Takže super podívaná, člověk sedne a baví se. Na co jsem šel, to jsem dostal, takže naprostá spokojenost. Ale už tam není to kouzlo. Howgh!