Druhá šance (2012)

Čekal jsem dle ukázek trošku více komedie. Ale dočkal jsem se jen pár vtipných momentů. Jinak to byl spíše takový, řekněme, mírně komornější snímek. Úžasný výkon obou hlavních představitelů. Hlavně TLJ tihle ubručení staříci náramně jdou - ty jeho grimasy a výrazy ve tváři fakt žeru. Každopádně film jako celek je zajímavý spíše tématem, kdy se spousta věcí řeší velmi otevřeně. Celkově se ve filmu nic moc neděje, není to žáden zázrak, ale je to takový příjemný malý filmík, nutící i k zamyšlení. Nenudil jsem se, ale podruhé bych se na něj asi už nekouknul. Howgh!

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Výborný sitcom. Narazil jsem na něj náhodou teprve nedávno a už jsem u něj zůstal. Dobré postavy, super hlášky, vtipné situace a pár dobrých nápadů. Většina dílů si drží vysokou laťku. Nejoblíbenější postavy - starej Forman, mladej Forman a vyhul Hyde. Ostatní postavy je zdárně doplňují. Jo a zapomněl jsem na paní Formanovou a její hustý smích. Vše si sedlo, jak má, a je z toho skvělá zábava. Howgh!

Columbo - Rozhodující zápas (1972) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů. Super zápletka, kvalitní záporák, parádní vyšetřování, vtipné scénky a vymazlené usvědčení. Prostě skvělý Columbo, jak ho máme rádi. Howgh!

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Tak nevím, jestli se mi to zdá, ale první díly jsou takové nějaké slabší. Zda slabý záporák, který dělá chyby, vyšetřování není opět ani trošku rafinované, rozuzlení také žádné. Na druhou stranu je zde více dobrých hlášek a situací a také pes. :-) Ale to hlavní - vyšetřování a odhalení je slabší. Průměrný díl, 60%. Howgh!

Trust (2010)

Tak asi na úvod bych doporučil, ať se alespoň na první půlhodinku podívají všechny náctileté i jejich rodiče - je to velmi poučné. No, ale jak to hodnotit. Jako téma je to vcelku odvážné nebo jak to správně vyjádřit. Řekněme netypické. Naštěstí je velmi decentně a rozumně podána věc samotná a tak se jedná především o psychologické drama. Které není vůbec špatné. Ale na druhou stranu ani ničím nevyniká. Za zmínku stojí určitě výkon hlavní hrdinky, která dokázala ztvárnit všechny rozpoložení ve filmu velmi dobře, ba dokonce bravůrně. Vynikající výkon! Celkově ale film kupodivu postrádá nějaké silnější emoce, resp. není tam asi tak hutná atmosféra, jak bych od takového tématu čekal. Celkově tedy solidní drama, ale ničím výjimečné, snad kromě námětu. Ale rozhodně stojí za podívání, protože snad poslouží k řekněme prevenci či dostání rozumu. Howgh!

Columbo - Past (1972) (epizoda)

Trošku slabší díl. Hlavní záporák není moc charismatický, spíše takový šašek. Navíc udělal pár chyb. Chybí tady také více Columbovských hlášek a vtipných momentů. Celkově mě to až tak moc nebavilo. Chápeme - je to Columbo a je to dobrý, ale je mnoho lepších dílů. Navíc ani to vyšetřování nebylo tak promyšlené a promakané, jak jsme zvyklí z dílů pozdějších. Takových poctivých 60%. Howgh!

Stroj času (2002)

50%. Začátek dobrý, zajímavý, dobré nápady. Jakmile se spustilo cestování časem do budoucnosti, ztratilo to kouzlo a švih. Konec už byl takový divný - špatné masky, podivné rozuzlení, celkově tak nějak špatně zpracované. Přitom téma jako takové je dobré. Ale druhá polovina film trošku kazí. Nedobře zpracovaný námět. Škoda! Howgh!

Captain America: První Avenger (2011)

Takových 70%, trošku slabších. Řekl bych, že je to jeden z těch slabších zpracování komiksů. Tím ale nemyslím vyloženě špatný. Jen je mnoho lepších. Celkově film sráží až neskutečně naivní děj, resp. zpracování. Působí to tak nějak fraškovitě. Má to jakoby nádech komedie, nebo ironie. Nevím, jak bych to přesně popsal. Podle mě se to chtělo brát trošku vážněji. Takhle je to tak naivně trapné. Každopádně námět jako takový je fajn. Nenudil jsem se, celkem jsem se bavil, když tam byl agent Smith, pardon, generál Schmidt, tak to stálo za to. Ale jinak tomu chybělo více charisma, více vážnosti, lepší atmosféra a kouzlo. Potenciál to rozhodně mělo. Trošku promarněná příležitost. Ale na kouknutí OK. Howgh!

Matrix Revolutions (2003)

Asi se budu opakovat s komentářem jako u druhého dílu. Nemá to to kouzlo a sílu jako díl první - ale to jen proto, že už víme oč jde a jsme tedy připraveni na to, co se děje. Každopádně co se týká efektů, tak stále vynikající, hlavně bitva v Zionu byla fakt hustá a to umocněno ještě tím, v jakém roku se to točilo. Příběh se nám pěkně vyvíjí a vše o Matrixu se pomalu rozklíčuje. Celkově nabité akcí a to především v reálném světě. V Matrixu se toho zase tak moc neděje, ale to nevadí. Zde jde především o tu "mytologii". Každopádně, velmi solidní zakončení trilogie, kterou lze hodnotit jako vynikající počin! howgh!

Hačikó - příběh psa (2009)

Silný film! Až překvapivě, protože se v něm v podstatě nic neděje. Ale celý film je pojat tak přirozeně, civilně, nenásilně, jemně a celé je to proložené neskutečně smutnou hudbou a citem, že to s člověkem zacloumá. Jsem velmi silná povaha, ale měl jsem dost namále... :-) Skvělý výkon Richarda Gera. I když skvělý - mohli ho natočit doma a bylo by. Prostě skutečný život. A úžasné výkony psích hrdinů. Jak psali mnozí zde, film citově vyždímá. Já měl na kahánku, polovička to skoro celé probrečela. Na minimu prostoru film dokázal představit neskutečné emoce. Prostě a jednoduše vynikající! Nevnucující nepřeslazený gejzír emocí a to i díky tomu, že jde o skutečný příběh a to příběh velmi silný. Howgh!