Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Ulítlé, vtipné, zábavné, jiné. Tohle už hodně vybočuje z povětšinou vážné série, je to taková vtipná epizoda na rozloučenou. Nicméně, i přes ten odlehčený tón dokáže upozornit na několik nešvarů doby a to jsem asi ještě všechny na první dobrou nepostřehl a kdybych hodně přemýšlel, tak bych našel ještě další. Není to čistých 80%, takových lepších 70%. Ale spokojenost. Howgh!

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Není to čistých 70%, ale je to také zajímavá epizoda, která se soustředí spíše na několik aktuálních "palčivých" otázek než na nějaké upozornění na vývoj a směřování technologií. Chybí si nějaké extra vyústění něco šokujícího, ale některé dnešní záležitosti to ukáže v plné "kráse". Zase trošku jiný díl, ale slušný. Howgh!

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Zajímavý díl. Opět dal k dobru nějakou tu věc k zamyšlení či diskusi, jak bývá dobrým zvykem. Od začátku vtáhl, člověk čeká, co bude a jak to skončí. Standardní díl Černého zrcadla, co se týká kvalit. Howgh!

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Velmi povedený díl. Od začátku do konce chytl, zajímavý nápad, výborné zpracování, místy vtipný, místy děsivý, opět dává podněty k zamyšlení, celkem dlouho vydrží neprozradit oč jde. Jeden z nejlepších dílů. Howgh!

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Úplně to nezapadá do konceptu a sestavy Černého zrcadla, ale už bylo pár dílů krapet jiných. Toto bylo ovšem dost jiné. Vizuál fajn, relativně i napínavé, ale velký problém je, že nic nebylo vysvětleno, člověk si musel domýšlet, co se vlastně stalo a proč a to ho rušilo pi sledování. Nebylo v tom nějaké "poselství" jako v jiných epizodách. Takže na jednu stranu zajímavé a místy napínavé, na druhou stranu tomu chyběl koncept a nějaká vyšší myšlenka. Howgh!

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Šílený díl od začátku, to člověku hlava nebere a myslí na to, jak je toto možné. Opět cílí na technologie a také dnešní vztahovou praxi, resp. by se asi dalo aplikovat na více oblastí. Samozřejmě jako často v rámci Černého zrcadla dovedeno do extrému. Každopádně až do konce jsem netušil, o co jde, což je fajn. Závěr tak příjemně překvapivý. Howgh!

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Tak tohle byl trošku drsnější díl. Spíše to připomínalo nějaké severské krimi. Asi nereflektoval nějaké celospolečenské téma či problém, ale spíše otázku, kam až je schopen a ochoten člověk zajít. Byly do toho samozřejmě jako vždy zataženy pokročilé technologie, na které Černé zrcadlo povětšinou cílí, ale zde to byl sekundární jev. Konec byl celkem síla. Howgh!

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Zde už aktuálnější téma oproti epizodě 1. Samozřejmě dovedeno do extrému a hodně high-tech, ale to je třeba, ať je problematika ještě více zřejmá. Díl vyvolává opět několik otázek k zamyšlení a je možné o něm přemýšlet a diskutovat. Řekl bych, takový standardní díl v rámci série. Howgh!

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Takový příjemný lehce oddychový díl, s vtipným zpracováním s totálním nadhledem. Ani nemyslím, že by to zde bylo upozorňováno na nějaké aktuální téma, spíše možná na budoucí téma. Byl to takové na pohodu, nic pobuřujícího či alarmujícího, jako jiné díly. Bylo to jiné, ale fajn. Howgh!

Černé zrcadlo - Nenávist národa (2016) (epizoda)

Perfektní díl. Několik témat k zamyšlení (i když jsem čekal ještě jednu od státního aparátu), mělo to napětí, tempo, celkově takový šmrnc. Bavil jsem se od začátku do konce. Jeden z nejlepších dílů Černého zrcadla. Paráda. Howgh!