Vikingové - Série 6 (2019) (série)

Po třetí sérii jsem jsem trošku obával, ale myslím, že to bylo důstojné rozloučení. Sice se to jede pořád dokola, ale díky přesunu na nové místo dění to chytilo zase trošku něco do zajímavosti. Řekl bych, že druhých 10 dílů mě bavilo o něco více než prvních 10, ale nebyl to zase až takový rozdíl. Některé díly byly výborné, jiné slabší. Jak jsem psal v hodnocení předchozích sérií, už to není co dříve, ale obavy se nenaplnily, čtvrtá série se celkem povedla a celé to zakončila se ctí. Howgh!

Fauda - Season 1 (2015) (série)

Poněkud zklamání. Čekal jsem nějaký drsný seriál o tom, jak to v těch končinách chodí, opravdový, šokující, zneklidňující atd. Ale dostalo se mi seriálu takového nemastného neslaného. Postavy obecně nezajímavé, k nikomu jsem si nevytvořil nějaký vztah, nevtáhlo mě to. Celkově jsem čekal i více akce, napětí, drama, psychologie. Ale nic. Bylo to svým způsobem zajímavé, donutilo mě si to přečíst něco o Izraelsko-palestinském konfliktu, netradiční prostředí, zajímavá kamera a obecně styl. Ale chybělo tomu něco, abych to hltal a nemohl se dočkat dalšího dílu. Po tom hodnocení zde a i doporučení kamarádů jsem čekal rozhodně více. Howgh!

Dámský gambit (2020) (seriál)

Nesdílím všeobecné nadšení nad tímto seriálem. Mě to zase tak nechytlo. Nedokázalo mě to vtáhnout, nějak se sžít s postavami, vytvořit si k nim nějaký vztah. Hodně postav mi přišlo takových pro mě negativních, rozčilujících. Celkově tomu něco chybělo, nebralo mě to. Možná to chtělo jít více do hloubky - ani to sebezničující chování nebylo nějaké fatální, hrůzostrašné, prostě jsem to přešel. Asi to mělo být o něco více psychologické, tvrdší, temnější, s více karamboly, s více napětím. Ale abych jen nekritizoval, protože to není až tak špatné. Téma je výborné, zajímavé, doba taky, hlavní postavy (malá a velká hlavní hrdinka) to zahráli dobře, pár zajímavých záběrů, kulisy. Ale prostě tomu chybělo něco, co by mě vtáhlo. Howgh!

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

70%. Jednoznačně nejslabší série. Náměty zajímavé, ale zpracování takové nijaké. Bylo to utahané, bez napětí, takové jiné než předchozí série, bez šťávy. Poslední díl, ten se povedl, ale jinak... Nevadí mi politická témata, ba naopak, ale tady mě to teda moc nebavilo. V rámci vývoje stojí za shlédnutí, ale doufám, že šestka zase naváže na první čtyři série a bude to radost pohledět. I přes to se na to kouká dobře a má to atmosféru. Howgh!

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Je to jako na moři - vlnka "slabší", vlnka silnější. Tato série se mi líbila stejně jako druhá. Napínavá od začátku do konce, vtáhne, skvělé herecké výkony nováčka Brodyho a opět výborně šíleného Hardyho. Do toho standardně parádně Murphy a konečně jsem přišel naplno na chuť i postavě Arthura. Stále vytříbený soundtrack. Vše klape a šlape. Howgh!

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

Slabších 90%. Líbilo se mi to o něco méně než předchozí série. Krapet se změnilo místo, poměry, šláplo se do mezinárodních vod. Bylo to komplikovanější a propletenější než dříve. Taky bych řekl drsnější a temnější. Což jsou vlastně všechno pozitiva, ale nezapůsobilo to tak na mě jako předchozí řada. Každopádně pořád se drží perfektní atmosféra, výborný soundtrack a Tommyho nejde mít nerad. A začal se mi konečně zamlouvat i Arthur, takže další postava k dobru. Takže pořád jedeme na skvělé vlně. Howgh!

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

90%. Líbilo a bavilo mě to více než první série. Hlavní protagonista si mě už získal naplno, mělo to větší tempo, přišlo mi to zajímavější. I přes to zůstal takový ten civilní a syrový nádech. A ve své podstatě, byť jsem v první části zmínil pomalejší tempo a zde rychlejší, nevadí mi ty dlouhé scény, které jakoby nic neříkají a někdo je může považovat za vatu. Patří k tomu, dodává to atmosféru. Navíc se v tomto dílu objevila nová postava, která tomu dodá trošku šťávy a humoru - a Tom Hardy ji zahrál fantasticky. Jinak stále zůstává to, že moc postav člověku k srdci nepřiroste a bude vám buď jedno a nebo více či méně štvát. Každopádně, jak jsem říkal, chytlo mě to více než první série. Howgh!

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Po dokoukání Papírového domu jsme zvolili po doporučená tento seriál. A z počátku jsme si museli trošku zvykat. Pomalejší tempo, kromě dvou tří nezajímavé postavy, ke kterým jsem si cestu celou řadu nějak nenašel, celkově takové jiné. I na hlavního hrdinu si člověk zvyknout. Ženu to z počátku (dva tři díly) nebavilo, mě to nějak extra nezaujalo, že bych to vyloženě hltal, ale něco mě na tom lákalo a věřil jsem, že to bude dobré. A opravdu je. Sympatie si získá jak hlavní postava, tak jeho teta a máme tady jednoho hlavního policejního záporáka, kterého člověk taky bere, byť ho moc nemusí mít rád. Zbytek je tam tak nějak do počtu. Příběh člověka více vtáhne, zaujme, trošku se zvedne i tempo. Atmosféra je od začátku výborná - ponurá, temná, civilní. Hudba rovněž skvělá - hodně skladeb od Nicka Cava a i ostatní kousky přesně zapadnou. Výprava na jedničku, opravdu promakaná a "velká". Je to výborný seriál, těším se na druhou řadu, je to lepších 80%. Ale 5* tomu nemohu dát, až tak to nehltám. Howgh!

Papírový dům: Fenomén (2020)

Takových 70%. Čekal jsem trošku něco jiného - více informací ze zákulisí a natáčení. Tohle bylo spíše stylem jaký seriál měl vliv a co se dělo v okolí a ne, co se dělo při natáčení. Nicméně, i tak to bylo fajn. Vynikající nápad byl prostříhávat rozhovory se scénami z filmu, to jsem se fakt nasmál. Co se trošku nepovedlo, tak bylo zběsilejší tempo v přeskakování mezi hosty - ty střihy byly dosti divoké. Bylo malinko náročnější to sledovat a zavánělo to trošku nepřehledností. Ale celkově fajn vidět, spíše na odreagování, ale nic extra nečekejte. Howgh!

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série pokračuje v duchu třetí - vzorec je naprosto stejný a funguje. Stále dosti nápadité, napínavé, drásavé, dost akce i silné momenty. Kvalitu si to stále drží, jsem zvědav na pátou sérii, kterou by to mělo vše skončit. Některé nové postavy dostaly více prostoru a využily ho velmi dobře. Šlape to! Howgh!