Černé zrcadlo - Muži pod palbou (2016) (epizoda)

Řekl bych, že téma jako takové bylo docela silné, po několika epizodách bych řekl i pobuřující a celospolečenské. Zpracování rovněž slušné, i když jsem velmi brzy odhalil, oč jde. To je škoda, kdyby to vydrželo, resp. nebylo prozrazeno tak brzy, mohlo to být mnohem lepší. A konec - tak ten zamrazil. Ten výběr fakt "rozmanitý"... Howgh!

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Takové jiné pojetí než jsme zvyklí. Pozitivní, příjemné, taková spíše romantické. Samozřejmě upozorní na nějakou otázku a jisté dilema, ale není to nic negativního, něco co by hýbalo společností. Takový díl na oddych, odreagování, pohodovka. Howgh!

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Tak to byla jízda. Od začátku do konce napětí, tempo, pochybnosti, otázky a vše zakončeno překvapivým vyvrcholením. Opět zde není nějaké silné poselství nastavené zrcadlo, za mě jen mírná věc k zamyšlení, resp. uvědomění, ale zpracování a vyvrcholení skvělé. Howgh!

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Zajímavý díl, příběh ve finále trošku jako Počátek. Mělo to švih, napětí, bavilo to, bylo to i vtipné, prostě bylo to fajn. Zde asi nebylo to "poselství" tak jasné a globálně silné, ale i přes to to na něco poukázalo. Kvalitou opět standard v rámci Černého zrcadla. Howgh!

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Aktuální téma, řekl bych, že dosti závažné, opět dohnáno do extrému. Ale zpracování mi přijde takové nijaké, bez větších emocí, aby si člověk vytvořil nějaké sympatie či antipatie. Bez nějakého většího drivu, pobouření, silnějšího zážitku. I přes tyhle mé výtky to bylo dobře nastavené zrcadlo, pěkně uděláno, nenudilo to. Je to takových 70%. Chtělo to nějaký ten šok navíc. I přeš to dobrá úroveň. Howgh!

Černé zrcadlo - Bílé Vánoce (2014) (epizoda)

Zajímavý díl, takový netradiční, se skvělým nápadem, z různými sci-fi prvky. Ani bych neřekl, že nějak extra nastavuje zrcadlo společnosti, ani v blízké budoucnosti, jako jiné díly, je to spíše takové slušné krimi. I když každý tam může vidět jiné ukazatele. Za mě to nebylo tak zcela jasné. Akorát celkem brzo se dalo vytušit, oč jde. Už v podstatě od začátku bylo jasné, že tady něco nehraje, někdy okolo poloviny bylo v podstatě jasno. To je trošku škoda, že se nepodařilo udržet tajemno až do konce. I přes to ale velmi povedený díl, který baví od začátku do konce. Howgh!

Černé zrcadlo - Medvídek Waldo (2013) (epizoda)

Slabších 60%. Hned ze začátku mi vadilo dost těch laciných vulgarit, byť rozumím tomu, že to tak muselo svým způsobem být, aby bylo opět zveličeno a bylo jasné, oč jde a na co se chce upozornit. Ale bylo toho trošku moc, asi nešťastnou formou, nevím... Každopádně mě to od začátku nebavilo nějak extra, bylo to celé takové nijaké, nevím, jak to úplně popsat. Závěr překvapivý, tohle jsem nečekal. Opět to dalo zrcadlo společnosti i jednotlivcům, z různých úhlů, ale forma se úplně nepovedla. Howgh!

Černé zrcadlo - Lovná zvěř (2013) (epizoda)

Pro změnu, oproti předchozím dílům, je to svižné, napínavé, dynamické, akční. Celou dobu si člověk říká, na co díl upozorňuje a je to opět k zamyšlení, ale překvapivý konec člověka trošku vyvede z konceptu a může přidat další věc k přemýšlení. Tento díl mě bavil, utekl jako voda, má švih. Howfg!

A-Team: Poslední mise (2010)

Sobotní večer, žena s dětmi pryč, pustil jsem se do žehlení. Chtělo to k tomu něco lehkého jako zvukovou a obrazovou clonu, nad čím nemusí člověk přemýšlet a být plně soustředěný. V TV běželo toto, tak jsem si říkal, ideální. Ale splňovalo to předpoklady až moc. Od začátku do konce naprosto přímočaré a průhledné, žádná rafinovanost či překvapení. Odlehčené to bylo až přes příliš, už to trošku hraničilo s fraškou. Ani mi nepřišlo, že by to bylo nějak extra vtipné. Bylo tam pár hlášek a vtipnějších scén, ale docela málo na tak odlehčený film s nadhledem, za který se to bralo. Rozhovory mnohdy trošku trapné a nevím, jestli to tam mělo být nebo to tak jen vyznělo. Asi měly být vtipné, ale nějak nebyly. Celkově tedy spíše zklamání a to i na to žehlení. Mám rád Neesona i Coopera, Copleymu role taky parádně sedla, ale to je málo. Bylo to takové podivné. No a ten střih, to vypadalo, že to dělal ten šílenec Murdock. Promarněný potenciál. Takových 50%. Howgh!

Černé zrcadlo - Přijdu hned (2013) (epizoda)

Zde nastavuje zcela jasně zrcadlo potřebě sdílet svůj život na sociálních sítích, byť ve svém okolí takové lidi nemám. Každopádně je to trend, opět je zde dohnán do extrému (tedy v tuto chvíli, protože již nyní vidíme funkčnost strojového učení), ale do další fáze daleko. Ale opět to zde nebylo nějak extra silné, že by to člověka vzalo. Opět musím vzpomenout první díl první série. Takže zase fajn vidět, ale není to nic extra, něco šokujícího a silného. Howgh!