Smrt přichází v bílém (2003)

Drama, psycho-thriller i komedie.. Co zapříčiní lehkomyslné odbočení z dálnice, aneb.. Překvapivé zvraty nic netušící pohodové rodinky v ten nostalgický vánoční čas na nekončící cestě temným lesem...

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Holčičí kecy.. kecy.. kecy, roztoužený, nadržený žvásty.. (adieu krasotinky), ale když Kurt Russell je takový rajcovně rozjetý macho co zvládá tu svojí vyztuženou skořápku rozpálit na plný koule.. naprostej "bourák".. A už vyráží na další štaci za druhou várkou kočiček, opět jak obehranej vinil, jen plky.. plky "o tom jednom", jenže si nenechaj načechrat svý libido nějakým buranem (z Burákova) kterej má pifku na něžný pohlaví, to si tedy naběh "frajer".. vyklepnou mu budku.. zmetkovi.. jsi přece drsňák Quentine.. ty to rozdejcháš.

The Gravedancers (2006)

Dráždivě peprná duchařina z atmosférou, tak hustou, že by se dala krájet, zhmotňujícími se přízraky(jsou totálně nakrknutý), tak děsivými, nakolik zrůdnější byli jejich činy, které spáchaly. Dominic Purcell se svojí mohutnou(i když poněkud topornější) postavou sice vypadá na to, že zvládne ustát cokoli, ale v tomhle případě mu jeho bicepsy moc nepomůžou, protože vyzvat k posmrtnému tanečku někoho, kdo o to vůbec nestojí, znamená dvě jistoty, pořádně si nadělat do kalhot a nedožít se následujícího úplňku.

Dellamorte Dellamore (1994)

Ááách... ten Soavi - znalý mág velice plodné italské hororové školy. Jsem uhranutá tím místem "Buffalora", která dokáže navodit slastně dráždivý pocit. Fascinuje mě ponurý hřbitov za noci, přes den téměř idylický. "Francesco Dellamorte"... semknutý poutem věčným, zadumán, vzápětí plný života posílá "mrtvé" zpět kam patří. Udivující vážné hovory se "SMRTÍ"... i okouzlení jedinou bytostí tak žádoucí, je totiž dokonalá..."ONA"... stále vracející se. "Gnaghi"... věrný pomocník, nazývaný hlupákem (pozvracet starostovu dceru, jak směšně stupidní), ale v skrytu duše obohacený čímsi zprvu nedefinovatelným, co ti ostatní nevidí, jeho jediný hřích, obžerství je pro něj způsobem zapomnění, útěk před zhoubou temnoty, která čiší z každého koutu. Stačí jen otevřít a vstoupit do "KOSTNICE" ... mrazivé, obestřené pavučinami, čpící zatuchlostí, přitom tak lákající... ano je to tady. Již navždy lapena.

Taxidermia (2006)

Na mně si nepřijdeš György Pálfi...tak nehorázně je Taxidermia úchylná, až vyznívá svým provokativně zvráceným způsobem nechutně přitažlivá. -)

Skála (1996)

Bravurní Bay, vytvořil vyjímečný akční film s užasným hereckým obsazením, napětím, honičkami, vtipnými dialogy, dojemnými scénami a skvělou hudbou. Generál Ed Harris(citlivý padouch), který až do posledního vydechnutí zůstane tím za co bojoval...čestným vojákem. I tak nesourodá dvojice, jako S. Connery a N. Cage jsou nuceni se přizpůsobit jeden druhému, když je okolnosti donutí, sice s patrnou dávkou nelibosti, která bývalého britského agenta s šarmem jemu vlastním a specialistu na chemické zbraně(bez přestání roztomile žvaní) vybičuje k mimořádným výkonům na záchranu nevinných lidských životů. Připravte se proto na vrchovatě napumpovanou adrenalinovou injekci.

Upír Nosferatu (1922)

Nenalézám pro takovéto fenomenální dílo dost výstižná slova... oněměla jsem naprostým úžasem.

V temném lese (2006)

Slibně se rozvíjející dovolená čtveřice angličanů v poklidném místě uprostřed čarokrásné, panensky nedotčené přírody na severu Španělska se v okamžiku změní v noční můru poté, když při lovu objeví v opuštěném domě uvězněnou dívku, kterou neprozřetelně zachrání... Ne, vždy se totiž vyplatí narušit zaběhlý způsob života zdánlivě přátelsky vyhlížejícím vesničanům. Hon na "zvěř z města", proto může začít... :) Gary Oldman opět zaválel... jak taky jinak.

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Veškeré opojení je pouhým švihnutím meče nenávratně pryč...což je velká škoda, protože po mimořádném Highlanderovi, působí jeho pokračování(mělo zůstat,jen u jednoho), jako shocking ledová sprcha, která nestojí za to, abych se pouštěla do dalších "dílů"...snad, jen z nostalgie za slabé 3*.-))

Push (2009)

Na tuty neokoukaná, nápaditá zábava, no uznejte..."ŘVOUNI"...ty jsou pořádně ostrý, hudba...šťavnatě řízná, výběr lokací...výrazově pestrej a herecký obsazení...nic proti nikomu, jen taková Dakota Fanning, to ještě nedávno neopeřený holátko už má za sebou ledacos a tady předvedla, že umí bravurně vystrkovat svý drápky. :)) Jednoznačně je tohle "super-palba" ve svým žánru.