Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Vymítač ďábla (1973)

K filmu "The Exorcist" nejsou třeba žádné obsáhlé komentáře, postačí jen jediné "prožít to"...-:) Nejkontroverznější, nejtemnější, nejděsivější... satanský horror...-)) "TEN" .. který mě změnil!!

Vrána (1994)

Zlu se postavil silný soupeř. Jednou provždy! "Protože nevíme, kdy přesně zemřeme, považujeme život za nevyčerpatelnou studnu." .. Když tato slova Brandon Lee vyslovil, ještě netušil. Vrána ano.

Barevný závoj (2006)

Naomi Watts. Má doma Edu Nortona a zahejbá se Schreiberem, nechápu. Vím, že to má ve scénáři, ale tohle bych nedala. Můj hluboký obdiv.

Joker (2019)

Všechnu špínu, marnost a bolest Gotham City si v sobě nese jediný člověk. A to je na tohoto, vyděděnce společnosti i lůzy.. osudem zlomeného klauna, příliš… Joaquine Phoenixi.. bolelo to! A kdybych vedle sebe neměla svého přítele ( který mě obětavě držel za ruku ), asi bych to úplně neustála. Víc napíšu později, až... Vlastně, ne.. Povstal nám nový Joker! Ať, žije!!

Faunův labyrint (2006)

Nejemotivnější fantasy. „Vypraví se, že kdysi dávno, v podzemním království, kde neexistuje lež ani bolest, žila princezna, která snila o světě lidí. Snila o modrém nebi, jemném vánku a zářícím slunci. Jednoho dne obelstila stráže a utekla. Venku ji oslepila sluneční záře a vymazala z její mysli veškeré vzpomínky na minulost.“ .. Mockrát jsem chtěla utéct. Už nechci. Mám Faunův labyrint.

Pád do tmy (2005)

Drsný holky, ještě drsnější prostředí. Pro mě jeden z těch top.

Vzkaz v láhvi (1999)

Četla jsem i knižní předlohu, ale ať mi Nicholas Sparks promine, film je moje srdcovka.

Amadeus (1984)

Slovy Edwarda Lewise: "První reakce na operu bývají velmi výrazné. Buď si ji zamiluješ, nebo naopak. Miluješ ji pak po celý život. A když ne, budeš třeba jen poslouchat, ale s tvojí duší nesplyne." S mojí splynula. Napořád.

Leon (1994)

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona. Skvělé herecké výkony Jean Rena a Garyho Oldmana, který je v roli psychopatického policajta prostě nepřekonatelný. A první role Natalie Portman. Opravdu film na který se nazapomíná.

Jáma (2003)

Úchvatný film, který mě naprosto pohltil. Příběh chlapce a jeho kamarádů odehrávající se na Sicilském venkově 80- tých let minulého století. Střet dětského světa se světem dospělých a jeho problémy. Na krásném jihu Evropy se odehraje příběh plný emocí, vášní, ale také poetiky. Skvělá režie, kamera i herci, hlavně v dětských rolích. A také ta nádherná a podmanivá hudba, až cítím ten žár sálajícího slunce. Pro mě nejlepší italský film posledních let.

Reklama

Reklama