Kachna na pomerančích (1975)

Krize v italském manželství nemusí být vždy jen o křiku, nadávkách, nebo házení kuchyňského nádobí. Neshody partnerů se dají vyřešit i jinak. S vtipem, kreativně a bez zbytečného rozdávání pohlavků. Jedna hloupoučká sekretářka, která se ráda svléká a prachatý milenec, jemuž narůstá ego s vrozenou smyslností nevěrné Lisy, rozjedou řadu humorných momentů, jenž zvládají všichni z mileneckého čtyřúhelníku na výbornou. Zvlášť prostořeká služka mě bavila.

Borgman (2013)

Alex van Warmerdam mi rozšířil obzory. Holandsko pro mě dosud byly jen lány tulipánů, větrné mlýny a milí lidé. Že tam mají lesy plné zemljanek, s podivně hibernujícími bezdomovci, jsem netušila. Tak už to vím. Také jsem díky této podivnosti s překvapením zjistila, jak širokou zásobu sprostých slov mám. Chování Mariny mě neuvěřitelně nasíralo, to se prostě slušně okomentovat nedalo. U mě doma zazvonit zavšivený bezďák, jestli si u nás může hupnout do vany a jestli bych mu neumyla záda, letěl by ze schodů, špinavou hubou napřed! Zřejmě Warmerdamův umělecký záměr, šokovat a nasrat diváky.

Gomora - Série 2 (2016) (série)

První série mě nadchla, u druhé už si nejsem jistá. Přibylo víc mladých primitivních chvastounů z ulice, navíc velmi podobného vzezření, ve kterých se mi občas špatně orientovalo. A vlastně už nezůstal nikdo, komu bych alespoň trochu držela palce. Možná doně Annalise a určitě Patrizii, v zajímavé roli „oči a uši“ dona Savastana, zalezlého v úkrytu. A až si budu chtít plnit bobříka odvahy, navštívím sídliště Scampia a když se vrátím, tak už přežiju úplně všechno.

Svatební cesta (2014)

Kdyby On byl vnímavější a Ona otevřenější. Dokonalé líbánky podle režisérky Leigh Janiak. Drama prostoupené ženskou vyzrálostí i viditelnou náruživostí. Honeymoon má pomalu budovanou atmosféru, stupňující napětí, které vás dovede až k překvapivému finále. Po celou dobu jsem byla přikovaná ke křeslu, očarovaná tím co vidím. A jestliže chcete raději romantiku, sáhněte jinam.

Chán Sulejmán a víla Fatmé (1985) (TV film)

Se zasvěceným a poměrně svérázným ornitologickým výkladem mého manžela, ohledně duhového mluvícího ptáka, byla tato orientální pohádka o něco zábavnější. Ale ani tak to žádná bajka na uložení do paměti nebyla. Možná si budu pamatovat hlavní motto příběhu, že v orientu vám svatbu může sjednat i prolhaný zahradník.

Husk (2011)

Z nekonečných kukuřičných lánů se dá pro žánr horor tolik čerpat. A když se přidá něco navíc: kurzy šití (nejsou k zahození, občas je potřeba si něco spíchnout), bobřík odvahy (nikdy nevíte, do jaké lapálie se dostanete a trocha toho zdravého sebevědomí nezaškodí), nastartovat auto bez klíčů (není úplně nutné, ale je dobré to vědět), rychlost a taktika úniku (ne vždy se povede, když je nepřítel rychlejší a má výhodu ve znalosti běžecké trati a schopnosti boje v nepřehledném terénu). Potom je jedno, že jste mladí, chytří a kurážní, je vám to nakonec stejně prd platné. Proto jsem u Husku nic zbytečně neřešila a viditelné chyby v chování jedinců taktně přehlížela. Prostě jsem se bavila!

Mrazivá vášeň (1992)

Takové hodně mdlé a ošizené erotično. Podle názvu filmu a hereckých jmen Richard Gere a Kim Basinger jsem si představovala mnohem víc vášně a mrazivější příběh. Takhle z toho nejlépe vychází tajemně svůdná Uma Thurman a to je na takový thriller s hvězdným obsazením a sexuálním podtextem přece jen málo.

Gomora - Slzy a krev (2016) (epizoda)

Gennaro po příjezdu do Německa zažil teplotní šok a seznal, že v této chladné zemi by dlouho žít nemohl. Takže, jen co vyřídil neodkladné záležitosti s otcem, se zase vrátil zpět do prosluněné Itálie. Mám to podobně, proto chápu jeho averzi vůči nevlídnému podnebí.

Gomora - Série 1 (2014) (série)

Neapol je prý město slunce, ryb a krásných žen. Mafii turistický bedekr taktně nezmiňuje, ale to by sakra měl! Pro obyčejné obyvatele Neapole je každodenní starostí mimo jiné i nepřiplést se do cesty žádné kulce. Do Pompejí bych se ale podívala ráda, jen co najdu někoho, kdo by mi kryl záda. V seriálu nejsou žádné kladné postavy, jen samí záporáci. Tak to má v mafii být, ale měly by se dodržovat tradice. Stará garda je ještě ctí, mladá generace už je bohužel zdivočelá a zajímají ji jenom peníze, klidně i potřísněné krví někoho z vlastního klanu. Největší zmetek mezi nimi je Ciro, celou první sérii jsem se těšila, až ho někdo sejme! Líbili se mi don Pietro Savastano a dona Imma, kteří byli ještě ze staré školy. Drsný seriál, působící maximálně reálně.

Gomora - Nesmrtelní (2014) (epizoda)

Doufám, že tímto neskončila vláda Savastanových, a ti zbylí ještě řeknou svoje. Pláču pro šarmantní, nezkrotnou a spravedlivou donu Immu, která musela odejít tak brzy, měla jsem ji ráda. Konkurent jejich klanu Salvatore Conte je ovlivnitelný sráč, který je zaslepený, hloupý, a nemá odhad na lidi, což se mu jednou vymstí. A Ciro je sebestředný, namyšlený hajzl, toužící po moci, penězích a hnaný vírou, že se pro další generace stane opravdu Nesmrtelným. Čas a osud ukáže.