V temném lese (2006)

Podhodnocený film řekl bych. Film má bezvadnou kameru, zajímavou atmosféru a výborný herce. To všechno je občasně doprovázený zvláštní hudbou. Před více než třiceti lety s něčím podobným přišel Peckinpah s filmem Strow Dogs, což je asi jediná rozumná volba na srovnání. Hitovka od Sama je sice dokonalá, to nic ale nemění na tom, že Bosque de sombras dosahuje stejných kvalit, ba i větších. Hrozně rád bych viděl verzi co má 153 minut. V té kradší je moc znát, že ta hodina tam zkrátka chybí (proč tu holku drželi v tý díře? ptám se! Našel bych i další otázky, který pravděpodobně souvisí s tím utnutím). Až na to je film parádní. A není to horor :)

Hory mají oči (2006)

V rámci dnešních brutal debilit je tahle ta nejlepší.

Strážci - Watchmen (2009)

I heard joke once. Man goes to doctor. Says he’s depresed. Life seems hursh and cruel. Says he feels alone in the fraighten world. Doctror says: Treatment is simle. The great clown Pagliacci is in town. Go see him. Let him pick you up. Man burst into tears. He says: But doctor, I am Pagliacci. Brutální, ponurý, zvláštní, divný, strhující, Fenomenální! (viděna Director's cut: 186 min i SE: 215 min)

Ned Kelly (2003)

Tady každej zešílel. Ten film je perfektní, nebere se až zas tak vážně a i když by to chtělo trochu víc rozvést a dát hercům víc prostoru tak se pořád jedná o krásný dílo s nádhernou hudbou (Badelt) a parádnim výkonem Ledgera. Ostatní za ním nijak nezaostávaj a všechno ostatní je prostě na tý nejlepší úrovni. Zajímalo by mě na čem všichni jedete.

Sníh padá na cedry (1999)

Další film jehož špatný hodnocení je mi záhadou. Snímek má pěknou kameru, nádhernou hudbu a ikdyž by chtěl příběh trochu víc domyslet tak se pořád jedná o parádní zážitek se spoustou skvělejch herců.

Proroctví (2009)

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych se po skončení nějakýho filmu takhle třás. Přesně tak, jsem v totálnim šoku. Ten začátek, to postupný budování atmosféry, strachu a beznaděje. Ten konec, ten závěr! Ty efekty, ti druzí, prostě úplně všechno mě v tomhle filmu totálně vodrovnalo (ikdyž třeba ti druzí vypadali občas dost směšně, to ale nevadí). Nicolas Cage je sice taky někdy k smíchu, ale je vidět velká snaha o dobrej výkon a to se cení, rozhodně bych ho nezavrhoval. Tehle film mi splnil veškerý sny, který jsem si v katastrofickym filmu vždycky přál. První film tohohle druhu, (spoiler) kterej neskončí happyendem. Jsem v šoku z tohohle díla a dávám pět! Dodatek: A co, že se v tom občas objeví nějaký to klišé, pokud je film perfektně provedenej tak to vůbec nevadí. Tohle je ten případ. Nechápu, proč většina komentujících naráží na konec. Vy už fakt nevíte na co si stěžovat. Když něco skončí happyendem tak jste nasraný, když něco skončí (spoiler) badendem tak jste taky nasraný. Co byste pořád chtěli? Omlouvam se za vulgární výrazy, ale bylo to nutný.

9 (2005)

Pokud bude film vystavěnej na atmosféře tohohle zvláštního dílka a technicky se posune ještě trochu výš (viděl to jsem jenom ve špatný kvalitě na youtube a bylo to rozmazaný tak mi to připadalo trochu horší.) tak by to mohl být po Coralíně a jejím světě za tajemnými dveřmi další film kterej lze označit za nejlepší animák všech dob.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

WARNING: Je možné považovat úvodní větu za spoiler. Dostat se do světa za tajnými dveřmi neni vůbec legrace, zvlášť když tam místnímu světu vévodí mrcha která vraždí děti jenom pro svojí vlastní existenci. Když jsem viděl úvodní titulky myslel jsem si, že koukam na nejlepší animovanej film všech dob a jak film plynul dál, věděl jsem to určitě. Zajímavej a lehce depresivní příběh s občasnou dávkou humoru vás doslova vcucne do tohohle díla jako nic a ještě po skončení závěrečných titulek se budete bát, že se v noci probudíte s tím, že vás myšky odvedou do světa ve kterém nic neni jak se zdá. Moje návštěva v tomto světě dopadla na jasnejch pět hvězd.

Marley a já (2008)

Jedinej film na světě kterej dokáže pobavit i rozbrečet zároveň a přitom zachovat realističnost běžnýho života. Po všech stránkách krásný dílo.