Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (898)

plakát

The Last of Us - Season 1 (2023) (série) 

Nejlepší filmová/seriálová adaptace videohry všech dob! Ano, tímhle titulem se Last of Us pyšnit může. Prosadit se v tomhle segmentu ale není zrovna těžký, když konkurence v podstatě neexistuje. Nejsem fanoušek hry, protože jsem jí nikdy nehrál. Upřímně je mi proto fuck, jak moc je seriál předloze věrnej. Zajímají mě inteligentní postavy, hutná atmosféra, funkční dramaturgie, slušná výprava a dynamická akce. Jenomže Last of Us dělá všechno napůl a často nudí. Takže honit nad tim, jak je to boží a úžasný a nejlepší asi není úplně namístě. Kdyby to byla třetí řada Black Summer (dost nedoceněný), většina místních pětkařů by bez rozmyslu sypala dvě hvězdy (název automaticky nedělá dobrou show)! Nakonec nejlepší epizodou je ta nejnenáviděnější, kde si dva chlápci našli útočiště plný naděje a životního smyslu, zatímco za jeho hranicemi se svět zmítá v nenávisti, šílenství a v totálním společenském úpadku (tahle epizoda alespoň nechává pracovat divákovy mozkový buňky)! SE1: 6/10

plakát

Velryba (2022) 

Nejsem rasista, homofob, xenofob. Obézní lidi mi ale vadí a ve spoustě případů mě rovnou serou. Tím spíše, že obezita jedince není ve většině případů dána životní tragédií nebo zdravotním/psychickým stavem, ale prostou nenasytností, obžerstvím. Pro takový lidi je obyčejný jídlo stejná droga, jako je perník pro smažky. The Whale je ale ve svojí minimalističnosti a drobných nuancích natolik dechberoucí podívaná, plná osobních tragédií a neblahých osudů, že mě to třikrát upřímně rozbrečelo. Režijní, scenáristický a herecký mistrovství, kde se na prostoru jedný místnosti střetává kontrast víry a ateismu, dobra a zla, života a smrti, reality a (ne)splněných přání. Vždyť Aronofsky nám vrátil Brendana Frasera!

plakát

All inclusive (2022) 

Jako pohled, kterej jste si coby památku dovezli z dovolený, blednoucí pod náporem prachu a světla kdesi na nástěnce, po dekády bez povšimnutí. A pak, v jednu chvíli - když v místnosti zavládne samota a ticho - se k nástěnce přiblížíte a pod rouškou nostalgie sledujete všechny fotky a útržky a maličkosti ze všech těch míst plných radosti i zdánlivě nekonečný pohody. A když se zrak zastaví na onom zapomenutém pohledu odkudsi, oči se změní ve fontánu smutku a dočasně, asi tak na pět minut, sami sebe utopíte v moři deprese. To je Aftersun, film, v jehož všednosti tkví devastační emocionální jádro.

Poslední hodnocení (3 776)

Blízko (2022)

22.03.2023

Utíkej, miláčku, utíkej (2020)

18.03.2023

The Last of Us - Season 1 (2023) (série) (S01)

13.03.2023

Luther: Pád z nebes (2023)

11.03.2023

Nezvěstná (2023)

08.03.2023

Il Boemo (2022)

07.03.2023

Cunk on Earth (2022) (seriál)

07.03.2023

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda) (S01E08)

06.03.2023

BANGER. (2022)

05.03.2023

Reklama

Poslední deníček (6)

The VVitch - poznatek *SPOILER

Ačkoliv je zlo ve filmu přítomno fyzicky (Black Phillip a čarodějnice), ve skutečnosti plní spíše funkci metafory pro psychický rozklad rodiny skrze svojí puritánskou víru v Boha. Hlavním zlem je tady právě náboženství, jehož prostřednictvím se od sebe jednotlivé postavy v průběhu odcizují, vzájemně podezřívají a to, v co plně věřili, se jim tak rozpadá pod rukama a sami vůči sobě hřeší. Najednou už není Bůh a dobro, je pouze zlo, které vzešlo z nich samých. To mystické zlo pak už jenom dokoná, co duchovní započalo. (Náboženství je zlo, především křesťanství)