Jurský park (1993)

Film je dokonalej, ale nechápu jak je možný, že ani v dnešní době neni nikdo schopnej udělat ty dinosaury líp (Né že by se mi nelíbili, jsou úžasní na tu dobu, právě proto se divim že dnes sme v efektech mnohem dál než tehdy, ale nikdo než Spielberg je lépe ještě neudělal.)

Hook (1991)

Totálně podhodnocenej film. Jděte si vypláchnou ty vaše palice.

Říše slunce (1987)

Nádhernej a dokonale natočenej příběh. Spielberga mám docela zmáknutýho a můžu říct, že je to machr. Všechny jeho filmy dostaly většinou plněj počet, u některých výjimek čtyři hvězdy, ale jenom tímhle filmem mě absolutně dostal a dokázal, že válečný téma mu sedí ještě o chlup víc, než sci-fi. Nádherná hudba, pěkná kamera, výbornej Christian Bale. EDIT 4.2.2015: Ku příležitosti vydání filmu v nádhernym blu-ray steel-booku - kterej už zdobí mojí sbírku - jsem si film pustil znova a? Je naprostá radost na to koukat. Ten typ filmu, kdy vám hrčí slzy nejen blaha. Nejlepší Spielbergův film s nejlepším soundtrackem Johna Williamse!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Sergio Leone natrh prdel všem "amíkům". To, co tady předvádí s kamerou nemůžete vidět ani v některejch dnešních filmech. Hudba tak dokonalá, že ještě dnes jí nedokážou napodobit. Clint Eastwood tak tvrdej, že překoná kde jakej novej horror. Tenkrát na západě je film sice bez chybičky, ale Bože! ona je to občasně i nuda, zatim co tady se člověk nudit prostě nestíhá, byť je film 170 minut dlouhej. Leone nás drží v neustálém napětí genialitou scénáře a celkovým dějem filmu. Prostě Bomba!

Memento (2000)

Nechtěl bych bejt v kůži režiséra, co točí film podle podobnýho scénáře. Nolan to dokázal převést na plátno dokonale s pořádnou dávkou atmosféry, zvratů a zájímavejch a místy až tajemnejch situací. Film je třeba vidět víckrát a to považuju za největší plus. Chcete pořád víc.

Casino (1995)

Režijně je Casino nejlepší Scorseseho film (myslím já). Dokázal naprosto dokonale využít prostředí casina a jeho zákulisí, respektive toho, co se děje, když moc vyhráváte. Obsazení De Nira byla excelentní volba. Ten se pro tuhle roli snad narodil, nedokážu si totiž představit, že by jí ztvárnil někdo jinej.

Osvícení (1980)

To, co tady Kubrick předved už nikdo nikdy nedokázal a v době, kdy v hororech hraje hlavní roli krev ani nikdo nedokáže.

Tenkrát na Západě (1968)

Dokonalá kamera, dokonalá hudba, dokonalej příběh, dokonalej film. Hodný, zlý a ošklivý je ale ještě o chlup dokonalejší.